Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TVF perspėja Europą: reikia greičiau gelbėti Graikiją, kitaip krizė išsiplės visame pasaulyje

Graikai apie Lietuvą išmano stebėtinai daug
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Graikijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) išreiškė susirūpinimą dėl vis gilėjančios krizės Graikijoje ir pareiškė, kad Europos Sąjungos nesugebėjimas priimti ryžtingų sprendimų gali sukelti domino efektą visoje euro zonoje ir sąlygoti naują pasaulio finansų krizę.

TVF perspėjimas dėl Graikijos – vienas iš pesimistiškiausių, kokie buvo iki šiol, ir netgi teigiama, kad Graikijos krizės efektas gali būti panašus į „Lehman Brothers“ žlugimą 2008 metų rugsėjį, kuris buvo pasaulinės krizės pradžia. Todėl TVF perspėja euro zonos šalis, kad šios baigtų diskutuoti dėl terminų ir veiktų neatidėliotinai.

Europa pirmadienį pareikalavo, kad Graikijos parlamentas pritartų naujiems griežtiems biudžeto apkarpymams ir tik sėkmingo balsavimo atveju pažadėjo suteikti jau numatytas paskolas, kurių skyrimas buvo atidėtas.

TVF skelbia, kad nors buvo dedama daugybė pastangų įveikti krizę Graikijoje, dabar ir vėl iškilo naujų dilemų ir galutinis problemos sprendimas lieka neaiškus. „Nesugebėjimas priimti sprendimų gali greitai sukelti įtampą visoje euro zonoje, o taip pat smarkiai paveikti ir visą pasaulį“, – perspėja šiuo metu TVF vadovo pareigas einantis Johnas Lipsky.

TVF teigia, kad reikalingas darnesnis bendradarbiavimas sprendžiant tokių šalių kaip Graikija, Airija ar Portugalija problemas ir baiminasi, kad nesugebėjimas išspręsti problemų čia gali artimu metu paveikti tokias prasiskolinusias valstybes kaip Ispanija ar Italija.

Nors ir pabrėždamas paramos į krizę įklimpusioms šalims būtinybę, TVF išreiškė ir nuostatą, kad šios valstybės privalo įgyvendinti plačias struktūrines reformas.

Tuo tarpu vis garsiau kalbama apie tai, kad įvairių šalių bankai nebetiki Graikijos išgelbėjimo tikimybe. Neseniai Didžiosios Britanijos bankai atšaukė milijardus svarų sterlingų, kurie buvo skirti tarpbankinėms paskoloms euro zonoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką