Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TVF prognozė: „Besivystančios“ Europos ekonomika 2012 metais augs 1,9 proc., 2013 metais – 2,9 proc.

Euro zona
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Euro zona
Šaltinis: BNS
1
A A

„Besivystančių“ Vidurio ir Rytų Europos valstybių ūkio prieaugis šiemet sieks 1,9 proc., o kitąmet – 2,9 proc., prognozuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

Dar sausį fondas prognozavo, kad šiemet šio regiono ūkio prieaugis sieks 1,1 proc., o kitąmet – 2,4 procento.

„Besivystančios Europos augimo artimiausiu metu perspektyvos labai priklausys nuo pokyčių euro zonoje“, – teigiama fondo ataskaitoje.

„<...> 2012 metais prekybos augimas ir aktyvumas pramonės sektoriuje turėtų atsigauti ir euro zonoje, ir visame pasaulyje.“

Besivystančios Europos regionui TVF priskiria Vidurio ir Rytų Europos šalis, įskaitant Turkiją, bet neįskaitant euro zonos narių Estijos, Slovakijos ir Slovėnijos, taip pat neįskaitant Čekijos, kurios ekonomiką fondas priskiria prie pažangiųjų.

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet padidės 2 proc., o kitąmet augimas paspartės iki 2,7 proc., prognozuoja TVF.

Latvijos ūkio prieaugis šiemet taip pat sieks 2 proc., o kitąmet BVP padidės 2,5 proc., teigiama antradienį paskelbtose fondo pasaulio ekonomikos augimo prognozėse.

Estijoje šiemet prognozuojamas 2 proc. augimas, o kitąmet tikimasi 3,6 prieaugio.

Fondo vertinimais, Lenkijos ūkio prieaugis šiemet sieks 2,6 proc., o kitąmet augimas paspartės iki 3,2 procento.

Turkijai šiems metams prognozuojamas 2,3 proc. prieaugis, o kitąmet tikimasi 3,2 proc. augimo.

Rumunijos ūkio prieaugis šiemet sieks 1,5 proc., o kitąmet augimas paspartės iki 3 procentų. Bulgarijai prognozuojamas atitinkamai 0,8 ir 1,5 proc. augimas.

Serbijos ūkis šiemet augs 0,5 proc., o kitąmet prieaugis sieks 3 procentus. Kroatijos BVP šiemet smuks 0,5 proc., o 2013 metais padidės 1 procentu.

Vengrijos ūkio prieaugis šiemet bus nulinis, o kitąmet numatomas 1,8 proc. augimas.

Čekijos ūkio prieaugis šiemet sieks 0,1 proc., kitąmet augimas paspartės iki 2,1 procento.

Slovakijos BVP šiemet padidės 2,4 proc., o kitąmet – 3,1 procento. Slovėnijai šiemet prognozuojamas 1 proc. nuosmukis, o kitąmet numatomas 1,4 proc. prieaugis.

2011 metais besivystančios Europos BVP padidėjo 5,3 proc., tuo tarpu pažangioje Europoje, kuriai fondas priskiria euro zonos šalis, Didžiąją Britaniją, Čekiją, Daniją, Islandiją, Norvegiją, Švediją ir Šveicariją, ūkio prieaugis sudarė tik 1,4 procento.

TVF prognozėmis, pažangių šalių ūkis šiemet smuks 0,1 proc., o kitąmet tikimasi 1,1 proc. prieaugio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką