Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: vis daugiau europiečių pasisako už branduolinę energetiką

Branduolinės energijos kompleksas
Branduolinės energijos kompleksas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Eurobarometro“ tyrimo duomenimis, palyginti su 2006 m. atlikto tyrimo, daugėja europiečių, teigiamai vertinančių branduolinę energiją.

Dauguma apklaustųjų mano, kad branduolinės energijos naudojimas yra naudingas, nes mažina energetinę priklausomybę ir padeda užtikrinti stabilias bei konkurencingas elektros energijos
kainas. Tyrimo metu buvo apklausta daugiau kaip 26 tūkst. žmonių iš 27 Europos Sąjungos šalių, teigiama išplatintame pranešime.

Beveik penktadalis europiečių mano, kad branduolinės energetikos dalis, kurią ji sudaro visoje Europos elektros energijos gamybos sistemoje, turi būti didinama, 39 proc. (5 proc. daugiau nei prieš tris metus atlikto panašaus tyrimo metu) respondentų pasisako, kad esama branduolinės energijos naudojimo dalis turėtų būti išlaikyta bei 34 proc. (5 proc. mažiau lyginant su 2006 m. tyrimu) mano, kad branduolinės energijos dalis turėtų būti mažinama.

2009 m. rugsėjo – spalio mėn. atliktos apklausos pagrindu Europos Komisijos parengė dokumentą „Europiečiai ir branduolinė sauga“, kurio išvadose taip pat skelbiama, kad dauguma apklaustųjų pirmenybę teiktų saugios naujos atominės elektrinės statybai, o ne jau veikiančios elektrinės techniniam modernizavimui, pratęsiant jos eksploatavimą.

Europiečių žinių lygis branduolinės energetikos klausimais vertinamas vidutiniškai. Vos ketvirtadalis Europos piliečių jaučiasi „labai gerai“ ir „pakankamai gerai“ susipažinę su atominių elektrinių sauga. Taip pat, dauguma apklaustųjų mano, kad mokyklose yra nepakankamai suteikiama pagrindinių žinių apie branduolinę energiją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką