Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vis daugiau Europos valstybių imasi skubių taupymo priemonių

Taupyklė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vis daugiau Europos valstybių skelbia taupymo planus ir pristato konkrečias priemones, kaip suvaldyti biudžeto deficitą.

Antradienį Didžiosios Britanijos iždo kancleris George’as Osborne’as parlamentui pristatė biudžeto projektą, kuriame kalbama apie išlaidų mažinimą bei mokesčių didinimą. Numatoma imtis įvairių taupymo priemonių ir sumažinti rekordinį – 11 proc. BVP siekiantį deficitą iki 1 procento, teigiama pranešime spaudai.

Didžiosios Britanijos Vyriausybė siūlomame biudžeto projekte planuoja nuo 2011 metų sausio 4 dienos PVM mokestį padidinti nuo 17,5 proc. iki 20 proc. Taip pat numatoma dvejiems metams įšaldyti viešojo sektoriaus darbuotojų algas, trejiems metams įšaldyti išmokas vaikams, pensinį amžių numatoma didinti iki 66 metų.

Prancūzijos Vyriausybė paskelbė siekį per trejus metus sumažinti biudžeto deficitą iki 3 proc. BVP, tai ji ketina pasiekti naikindama arba ribodama tam tikras socialines bei mokesčių lengvatas. Prancūzijos Vyriausybė kol kas yra įvardijusi pagrindines kryptis, kaip bus mažinamas biudžeto deficitas, o rudenį turėtų būti pristatomas priemonių planas, kuris bus itin griežtas. Planuojama dvejiems metams įšaldyti Vyriausybės išlaidas, išskyrus palūkanas ir pensijas, taip pat regionams skiriamas lėšas, nedidinti išlaidų sveikatos apsaugai. Taip pat planuojama įšaldyti mokesčių lengvatas. Tikimasi, kad tai Prancūzijai leistų sutaupyti apie 5 mlrd. eurų per metus, numatyta, jog apie 3,7 mlrd. eurų galėtų įplaukti į šalies iždą padidinus kai kuriuos verslo ir turto mokesčius.

Kaip žinoma, bene visos Europos Sąjungos valstybės jau parengė griežtus taupymo planus – priemones, kaip suvaldyti biudžeto deficitą ir augančias skolas. Europos šalys paskelbė apie 337 mlrd. litų biudžeto mažinimą. Skaičiuojama, kad 27 Europos Sąjungos šalių sukaupta skola sudaro beveik 80 proc. metinės sąjungos ekonomikos – apie 9,5 trilijono euro (32,8 trilijono litų). Dauguma valstybių daugiau pajamų planuoja gauti didindamos PVM tarifą arba naikindamos jo lengvatas, peržiūrėdamos akcizus, taip pat parduodamos valstybei priklausančias akcijas ar turtą,  įšaldydamos arba mažindamos atlyginimus valstybės tarnautojams, pensijas, įvairias išmokas. Panašias priemones Lietuva pradėjo taikyti prieš metus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką