Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 1d. 14:38

Vokiečiai vis dar naudoja markes atsiskaitymams – apyvartoje yra 13 mlrd. markių

Vokietijoje markėmis vis dar galima oficialiai atsiskaityti.
Vokietijoje markėmis vis dar galima oficialiai atsiskaityti.

Po Antrojo pasaulinio karo Vokietijos markė tapo Vokietijos Federacinės Respublikos ekonomikos stebuklo simboliu. Net ir šiandien vokiečiams tai yra ne tik valiuta, bet ir nacionalinio pasididžiavimo simbolis. Prieraišumas senajai valiutai pasireiškia ne tik sentimentaliais jausmais, bet ir konkrečiais veiksmais.

Nuo 2002-ųjų sausio 1-osios Vokietija oficialiai perėjo prie euro. Tačiau Vokietija, skirtingai negu kitos euro zonos valstybės, nenustatė konkretaus termino, iki kada gyventojai turėtų išsikeisti markes į eurus. Todėl net ir dabar galima išsikeisti Vokietijos markes banke. Šalyje vis dar cirkuliuoja daugiau nei 13 mlrd. markių, kurių vertė – 7 mlrd. eurų.

Vokiečių nostalgiją senajai valiutai palaiko smulkieji prekiautojai. Tačiau net  telekomunikacijų milžinas „Deutsche Telekom“ leidžia telefono automatuose atsiskaityti pfenigais. 

Vokietijoje populiarus pasakymas „sena, gera vokiška markė“ atspindi nostalgiją senajai, bet dar galutinai nepalaidotai valiutai.

Pagal 2012 m. rugsėjo 17-ąją paskelbto visuomenės nuomonės tyrimo rezultatus, net 65 proc. vokiečių mano, kad Vokietijos markės susigrąžinimas pakeltų jų gerovę.

Parengta pagal theweek.com ir euobserver.com

Temos: 1 Vokiečiai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką