TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje prekiauta netinkamai paženklinta acto rūgštimi iš Lietuvos

Pirkėjai
123RF iliustr. / Pirkėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Vokietijos apie netinkamai paženklintą 70 proc. acto rūgštį (E 260), pagamintą AB „Actas“ (Naujoji g. 26, Jašiūnai, Šalčininkų rajonas).

Atsakinga už maisto saugą Vokietijos institucija tirdama vartotojo skundą dėl parduodamos 70 proc. koncentracijos acto rūgšties, išfasuotos į 330 ml talpos plastikinius buteliukus, nustatė, kad produktas netinkamai paženklintas.

Vartotojams vokiečių kalba nenurodyti rūgšties praskiedimo ir vartojimo būdai, neperspėta, kad reikia saugoti nuo vaikų, buteliukai be specialios apsaugos, kad negalėtų atidaryti vaikai. Ant pakuočių nebuvo privalomų saugos nurodymų – „Neįkvėpti garų“, „Atsitikus nelaimei – skubiai kreiptis į gydytoją“ ir kt.

Patikrinus skunde nurodytą parduotuvę Vokietijoje, buvo rasti 8 buteliukai 70 proc. koncentracijos acto rūgšties, pagamintos Lietuvoje. Vokietijos kompetentinga institucija uždraudė šia rūgštimi prekiauti, nes pagal šios šalies teisės aktų nuostatas tokios koncentracijos acto rūgštis gali būti skirta tik pramoniniam naudojimui.

Pagal gautą skubų RASFF pranešimą, Šalčininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko patikrinimą AB „Actas“. Patikrinus nustatyta, kad 70 proc. maistinė acto rūgštis realizuota tik Lietuvos rinkoje ir į kitas ES valstybes iš šios įmonės išvežta nebuvo. Nuo šių metų birželio iki gruodžio mėnesio įmonė išpilstė 8 030 buteliukų šios rūgšties. Sandėlyje rasta 3 950 buteliukų po 330 ml, kurie buvo iš karto perženklinti.

Šalčininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tęsia tyrimą, siekiant išsiaiškinti AB „Actas“  produktų pardavėjus Vokietijos įmonei.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką