Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 30d. 12:59

Elektroniniai įrankiai griauna biurokratinius barjerus

Kompiuterio klaviatūra
123rf nuotr. / Kompiuterio klaviatūra

Interneto portalas „Verslo vartai“ – tai patikimas pagalbininkas verslininkams, padedantis taupyti laiką, pasiekiamas bet kuriuo paros metu iš bet kurios vietos. Elektroniniais įrankiais patogu naudotis neišėjus iš kabineto ar darbo kambario ir neatsitraukus nuo kompiuterio. Jie pravers ir versle žengiantiems pirmuosius žingsnius, ir plečiantiems veiklą.

Naudinga informacija, sukaupta vienoje vietoje, palengvina kasdienės veiklos vykdymą bei sumažina jos kaštus. Kiekvieną minutę branginantiems verslininkams nereikės gaišti laiko važinėjant po valstybės ir savivaldybių įstaigas, stovint eilėse prie kabinetų ar skambinant telefonu.

Prisijungus prie portalo galima sužinoti, kokie reikalavimai taikomi tavo verslui, ar reikalingi leidimai, licencijos, kokius dokumentus reikia pateikti norint juos gauti. Informacija apie leidimus suskirstyta pagal veiklos pobūdį – paslaugų teikėjams ir produkcijos gamintojams bei  pagal veiklos sritis ir gaminių kategorijas, todėl rasti tai, ko reikia, paprasta ir ilgai neužtrunka.

Ieškant informacijos dėl verslui taikomų reikalavimų padės ir išsamūs klausimynai. Atsakius vos į kelis klausimus bus aišku, kokių leidimų reikia, kokie reikalavimai taikomi norint pradėti veiklą ar užsiimti verslo plėtra. Kontroliniai klausimynai supažindins su verslo priežiūros institucijų dokumentais, pagal kuriuos atliekami patikrinimai.

Portale sukurta saugi Pranešimų dėžutė. Pasitelkus ją elektroniniu būdu galima operatyviai susisiekti su kompetentingomis valstybės ir savivaldybės institucijomis, pateikti joms dokumentus, reikalingus leidimams, licencijoms išduoti ir gauti institucijų atsakymus.

Naujokai versle portale gali rasti naudingų žinių apie verslo planavimą, steigimą, finansavimą, skirtingas verslo formas, darbo santykius, mokesčius, finansus, rinkos priežiūrą, viešuosius registrus. Užpildžius verslo plano finansinės dalies skaičiuoklę galima įvertinti planuojamo kurti verslo perspektyvas ir rezultatus.

Produktų gamintojams pravers žinios apie abipusio pripažinimo principą, produktų atitikties įvertinimą, saugą ir priežiūrą, intelektinės nuosavybės apsaugą, prekės įpakavimą, darbo higieną, mokesčius, standartus, teisių gynimo priemones ir kt.

Dar vienas „Verslo vartų“ siekis - užtikrinti verslininkams prieigą prie nacionalinių taisyklių gaminiams, kurių nereguliuoja ES, norint juos tiekti į Lietuvos rinką. VŠĮ „Versli Lietuva“ padalinys Paslaugų ir gaminių kontaktinis centras, administruojantis portalą, atsako į pateikiamas užklausas nuotoliniu būdu per portalo informacinę sistemą.

Centras priklauso ES šalių kontaktinių centrų tinklui EUGO, jungiančiam 27 ES šalių bei Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos kontaktinius centrus. Portale galima rasti kitų šalių paslaugų ir gaminių kontaktinių centrų kontaktinius duomenis.

Paslaugų ir gaminių kontaktinis centras veikia nuo 2009 m. įgyvendinant Paslaugų direktyvą bei Gaminių (abipusio pripažinimo) reglamentą. Jo įkūrimo tikslas – įgyvendinti „vieno langelio“ principą verslininkams, pradedantiems ir plečiantiems savo veiklą.

Temos: 1 Versli Lietuva
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką