TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Neringa Narbutienė, KTU Tarptautinių ryšių skyriaus vyr. koordinatorė: studentai tampa geriausiais mūsų ambasadoriais

Neringa Narbutienė
Asmeninio archyvo nuotr. / Neringa Narbutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais mokslo metais Kauno technologijos universitete (KTU) studijas pradės 16 studentų iš Azerbaidžano Respublikos, dvigubai daugiau, nei pernai. Prieš trejus metus šioje aukštojoje mokykloje studijavo tik vienas azerbaidžanietis studentas, turintis kilmės ryšių su Lietuva.

„Tai kelerių metų įdirbio rezultatai“, – pabrėžia N. Narbutienė. Siekdama įtvirtinti Lietuvos kaip studijų krypties žinomumą, LR ambasada Azerbaidžano Respublikoje ir Turkmėnistanui 2010 m. organizavo grupės Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrą stendą Baku vykusioje parodoje „Karjera ir švietimas“. Pernai jos lankėsi analogiškose parodose dar du kartus.

Vienoje jų 7 Lietuvos aukštųjų mokyklų dalyvavimą bendrame stende rėmė VšĮ „Versli Lietuva“.  „Bendras dalyvavimas parodose naudingesnis, be to, tai gerokai pigiau. Ten, kur mūsų šalis mažai žinoma, pirmiausiai pristatome galimybes studijuoti Lietuvoje, o tik po to atskiras aukštojo mokslo įstaigas, tad susivienyti, o ne konkuruoti racionaliau“, – teigia pašnekovė.

Jos teigimu, svarbu ne tik lankytis parodose. Jaunuolius ir jų tėvus patraukia nuoširdus bendravimas, asmeninis dėmesys ir tai, ką atvykęs studentas randa universitete: kokybiškas studijas, bendravimo ir bendradarbiavimo, akademinio mobilumo, praktikos galimybes.

„Jie tampa geriausiais mūsų ambasadoriais. Per atvykstančius studentus suaktyvėjo ryšiai su Azerbaidžano universitetais, gauname praktikos pasiūlymų iš Lietuvos įmonių, besižvalgančių į Azerbaidžano rinką“, – sako N.Narbutienė.

4 Lietuvos universitetai šį pavasarį žengė dar vieną žingsnį – suplanavo kelionę į Azerbaidžaną, kurios metu aplankė keletą prestižinių Baku vidurinių mokyklų, vieną universitetą, susitiko su studentų organizacijų bei asociacijų atstovais.

„Vizitą organizuoti padėjo Aneta Kacėnaitė, LR komercijos atašė Azerbaidžanui ir Turkmėnistanui. Rytų kraštuose didelę reikšmę turi asmeniniai ryšiai, pažintys. Universitetai buvo vertinami kaip patikimi, solidūs ir dėl to, kad prisistatymas buvo organizuojamas per ambasadą bei komercijos ataše“, – įžvalgomis dalijasi KTU atstovė.

Pasak jos, A.Kacėnaitė ne tik tvarkė organizacinius reikalus, bet ir konsultavo, patarė, kaip efektyviau prisistatyti bei pati dalyvavo prezentacijose. Po vizitų aukštosios mokyklos, LR ambasada gavo nemažai tiesioginių susidomėjusių jaunuolių užklausų dėl studijų Lietuvoje.

„Tai, kad užsienio studentai renkasi studijas KTU, rodo, kad tampame vis labiau matomi, žinomi, o mūsų studijų kokybė vertinama. Tai ir papildomos pajamos, ir mažėjančio lietuvių studentų skaičiaus kompensacija“ – sako N. Narbutienė.

Azerbaidžaniečiai KTU dažniausiai renkasi vadybos, verslo ekonomikos, informatikos, studijų programas tiek bakalauro, tiek magistro pakopose. Šiemet pirmą kartą 2 azerbaidžaniečiai įstojo ir į doktorantūrą.

VERSLO PLANO SKAIČIUOKLĘ RASITE ČIA

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Versli Lietuva
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką