Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Versli Lietuva“ ragina šalies verslininkus pasidairyti į Jungtinius Arabų Emyratus

Jungtiniai Arabų Emyratai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jungtiniai Arabų Emyratai
Šaltinis: 15min
0
A A

VšĮ „Versli Lietuva“ šį mėnesį pasirašė su G.Steponkaus kontora paslaugų teikimo sutartį, pagal kurią Jungtiniuose Arabų Emyratuose bus teikiamos atstovavimo paslaugos, nukreiptos į lietuviškų prekių bei paslaugų eksporto skatinimą, taip pat investicijų pritraukimą. Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ atstovo Giedriaus Steponkaus, Lietuvos verslininkai jau senokai ir aktyviai domisi Artimųjų Rytų rinka, kurios vartais laikomas – Dubajus.

Sparčiai augančia ir dinamiška rinka domisi lietuviškos įmonės, atstovaujančios informacinių technologijų, medžio apdirbimo, maisto pramonės sektorius, taip pat metalo dirbinių bei apdirbimo įmonės. Pasak Giedriaus Steponkaus, praėjusiais metais lietuviai pardavė prekių už 60 mln. Lt, daugiausia – maisto produktai, mediena, metalo dirbiniai. Nors Lietuvos eksporto apimtys į JAE šiandien nėra įspūdingos, naujasis atstovas įsitikinęs, kad situacija turėtų keistis pradėjus aktyvesnį darbą su šiuo perspektyviu regionu. Jis informuoja, kad artimiausiais metais JAE suplanuota ir bus įgyvendinta apie 1200 projektų, kurių vertė siekia 1,249 trln. JAV dolerių, iš kurių  – 871 mlrd. JAV dolerių bus skirta statybų, 190 mlrd. JAV dolerių  – energetikos  ir apie 187 mlrd. JAV dolerių  infrastruktūros darbams.

„JAE kartu su kultūriniu bei ekonominiu požiūriu panašiomis valstybėmis Bahreinu, Kataru, Kuveitu, Omanu ir Saudo Arabija kuria vieningą rinką, panašią į ES. Šios šalys – vienas turtingiausių pasaulio regionų, kuriame numatyti infrastruktūriniai projektai, siekiantys dešimtis milijardų JAV dolerių“, – pažymi Giedrius Steponkus. Jo nuomone,  būtina skatinti eksportą iš Lietuvos į JAE, kurioje vykdomi stambūs infrastruktūriniai projektai sudarys puikias galimybes uždirbti smulkiam verslui, nes kiekvienas rangovas užsako tūkstančius prekių ir paslaugų iš viso pasaulio tiekėjų, kurių didelė dalis yra mažos įmonės. Jis rekomenduoja Lietuvos įmonėms eiti į JAE rinką kaip subrangovams, kurti atstovybes ir  bendras įmones. „Tam dabar palankus metas, nes siekdama diversifikuoti šalies ekonomiką JAE vyriausybė patvirtino smulkaus verslo skatinimo programą, apimančią ir įstatymų pakeitimus, reglamentuojančius komercinių įmonių veiklą, taip pat palengvinimus užsieniečiams steigiant įmones,“ – pažymi naujasis VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas Giedrius Steponkus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką