Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 7d. 23:34

Verslo sėkmės istorija. Jaroslavas Gilas, UAB „DocLogix“ direktorius: dalyvavimas tarptautinėse parodose – svarbus žingsnis

Jaroslav Gil
Asmeninio archyvo nuotr. / Jaroslav Gil

Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonės šiemet kartu su informacinių technologijų įmones vienijančia asociacija „Infobalt dalyvavo rugsėjį Turkmėnistane surengtoje „Turkmentel“ ir lapkritį Azerbaidžane vykusioje „Bakutel“ parodose jungtiniuose nacionaliniuose stenduose. Jos pasinaudojo VšĮ „Versli Lietuva“ paslauga „Įmonių grupinės eksporto iniciatyvos“. Ji apima dalinį įmonių grupės dalyvavimo parodoje ir prisistatymo nacionaliniame stende finansavimą.

„Dalyvaudami tokiose parodose atveriame kelius IRT eksporto plėtrai, šios rinkos labai imlios, jose mūsų įmonės gali pasiūlyti labai daug, todėl svarbu tinkamai pristatyti savo paslaugas, pritaikyti jas šių šalių poreikiams ir išnaudoti visas galimybes eksporto plėtrai“, – sako Boleta Senkienė, asociacijos „Infobalt“ eksporto ir investicijų vadovė.

Ne viena įmonė, dalyvavusi šiose parodose, jau gali pasidžiaugti pirmaisiais rezultatais. Tarp jų ir bendrovė „Doclogix“, šiuo metu sėkmingai įgyvendinanti projektus Turkmėnistane ir Azerbaidžane. „Parodose dalyvaujame nuo 2008 m. Šios rinkos yra tikrai perspektyvios. Jose jaučiamas susidomėjimas IT sprendimais ir valstybės, ir verslo valdymo srityse, o mūsų įmonės tikrai turi ką pasiūlyti“, – komentuoja „Doclogix“ vadovas Jaroslavas Gilas.

Bendrovė Turkmėnistano Ekonomikos ministerijoje įdiegė dokumentų ir procesų valdymo kompleksinį sprendimą. Panašus sprendimas diegiamas ir Tekstilės ministerijoje. „Azerbaidžane gerai sekasi įsitvirtinti komerciniame rinkos segmente. 2008 m., pirmą kartą dalyvaujant „Bakutel“, pavyko susirasti puikų vietinį partnerį, IT bendrovę „Ultra“. Jis pristato mūsų produktus ir juos diegia. Toks verslo modelis šioje rinkoje ypač perspektyvus“, – pabrėžia J.Gilas.

Šiais metais parodoje „Bakutel“ įmonei taip pat pavyko užmegzti ne vieną naudingą kontaktą. Kai kurie kontaktai buvo surasti prieš parodą, o jos metu organizuoti susitikimai su potencialiais partneriais. „Dalyvavimas tarptautinėse parodose bendrame stende ypač vertingas žengiant pirmuosius žingsnius naujoje rinkoje. Taip tampi labiau matomu, lengviau pritraukti dėmesį, taupomi kaštai. Pradėjus dirbti reikia įdėti daugiau individualių pastangų“, – mano pašnekovas.

Jis taip pat akcentuoja, kad Rytų rinkose labai svarbus pirmųjų valstybės asmenų bei valstybės įstaigų palaikymas. Pavyzdžiui, mūsų kaimynams estams įsitvirtinti Azerbaidžane sekasi kur kas geriau nei Lietuvos IT bendrovėms po to, kai praėjusiais metais į parodą jų palaikyti atvyko buvęs Estijos prezidentas. Tiesa, šiemet „Bakutel“ parodoje lankėsi Lietuvos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis su delegacija ir ambasados atstovai.

„Infobalt“ jau nebe pirmus metus naudojasi VšĮ „Versli Lietuva“ eksporto skatinimo priemone Įmonių grupinės eksporto iniciatyvos. „Parodų bei verslo misijų organizavimo paslaugos padeda įmonėms plėsti eksportą ir įsitvirtinti naujose rinkose. Ne viena „Infobalt“ įmonė turėjo realią galimybę rasti partnerių ir plėsti savo rinkas užsienyje. Tikimės ir toliau bendradarbiauti įgyvendinant naujus projektus, organizuojant parodas bei verslo misijas“, – teigia B.Senkienė.

VERSLO PLANO SKAIČIUOKLĖ

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką