Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslo sėkmės istorija. Jolita Šilaikienė, IĮ „Jolės gėlių krautuvėlė“ savininkė: nusprendžiau, kad kitiems dirbti nebenoriu

Jolita Šilaikienė
Asmeninio albumo nuotr. / Jolita Šilaikienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Dantų technike dirbusi moteris visą gyvenimą labai mylėjo gėles. O dar, lyg tyčia, savo mieste nebegalėjo gauti darbo pagal specialybę. Tad įsidarbino ten, kur reikėjo žmogaus – gėlių parduotuvėje. Bedirbdama mokėsi, baigė daug įvairių floristikos kursų ir pajuto, kad nauja veikla labai traukia. Užaugusi tarp gėlių mamos tvarkomoje pavyzdingoje sodyboje šioje srityje J.Šilaikienė nesijautė svetima.

Tačiau po kurio laiko pasijuto pavargusi ir nusprendė pusmetį pailsėti, pasvarstyti, ką veikti ateityje. „Supratau, kad be gėlių negaliu, bet ir kitiems dirbti nebenoriu. Įkurti ir pradėti savo verslą paskatino šeimos palaikymas ir sukaupta patirtis. Buvo nesunku apsispręsti, nes jau buvau įgijusi reikiamų įgūdžių, šiek tiek žinių“, – prisimena ji.

Svarbiausia, kad nereikėjo didelių investicijų. Vyras auksarankis sumeistravo baldus. „Galvojau, jei nesiseks, tai bent niekam skolinga neliksiu“, – aiškina įmonės savininkė. Sunkiausi buvo pirmieji žingsniai. Nežinodama, nuo ko pradėti paklausė pažįstamos verslininkės patarimo. Ši pasiūlė pasinaudoti Pirmųjų verslo metų krepšelio teikiamomis galimybėmis. Anykščiuose šio krepšelio paslaugas teikia VŠĮ „Anykščių verslo informacinis centras“.

Centro darbuotojai patarė, kokią įmonę kurti, padėjo parengti dokumentus, paruošti reklamą, suteikė naudingos informacijos ir net naujų verslo idėjų pasiūlė. Pasinaudojusi siūloma paslauga pašnekovė liko patenkinta: ypač pravertė nemokamos konsultacijos finansų apskaitos srityje, kurioje ji jokių žinių neturėjo.

„Jolita buvo apsisprendusi pradėti savo verslą, tačiau jai reikėjo profesionalios pagalbos. Pradedantiems savarankišką veiklą rūpesčių netrūksta. Jie neturi laiko rengti įmonės įstatus, tvarkyti formalumus. Ir sugaištų ilgai, ir suklysti gali “, – svarsto Anykščių verslo informacinio centro direktorė Renata Gudonienė.

Rezultatas „Jolės gėlių krautuvėlės“ savininkės kol kas nenuvylė, pirkėjų netrūksta. Vos pusmečiui prabėgus ji priėmė samdomą  darbuotoją. Planuoja įdarbinti dar vieną, nes ketina plėsti veiklą, klientams pasiūlyti ir kavos, arbatos. Tik laukia, kol apsisuks laiko ratas: floristikos verslui būdingas sezoniškumas, tad svarbu įvertinti visų metų, o ne kelių sezonų sėkmę.

VERSLO PLANO SKAIČIUOKLĖ

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką