Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 11d. 11:38

Verslo sėkmės istorija. Jurgis Damkus, įmonių grupės „Ergolain“ eksporto vadovas: išorinių ekspertų paslaugos pasiteisino

Jurgis Damkus
Asmeninio archyvo nuotr. / Jurgis Damkus

Prieš dvejus metus dalyvavome VšĮ „Versli Lietuva“ eksportuotojų mokymo programoje „Eksporto akademija“. Jai pasibaigus nusprendėme, kad didinant eksporto apimtis, ieškant naujų rinkų verta pasitelkti į pagalbą išorinius specialistus, nes tai padeda sutaupyti labai daug laiko, o laikas versle – pinigai. Tai ypač aktualu vidutinėms įmonėms, tokioms, kaip mūsų, kurios neturi didelio administracinio aparato, žmogaus, kuriam galėtų pavesti šį darbą.

Mes pasinaudojome VšĮ „Versli Lietuva“ teikiama Individualių vizitų organizavimo ir 5 potencialių klientų paieškos paslauga Norvegijoje. Mes paskaičiavome, kad patiems organizuojant tai kainuotų brangiau, todėl nusprendėme įsigyti šią paslaugą. Tada ten dar nedirbo Lietuvos komercijos ataše, tad su mumis norinčius bendradarbiauti užsienio partnerius atrinko ir verslo vizitą organizavo „Versli Lietuva“, pasitelkdama išorinius konsultantus. Vėliau tęsėme bendradarbiavimą su komercijos ataše Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Norvegijos Karalystėje Aleksandru Laurinavičiumi.

Mums suteiktų paslaugų kokybę vertinu tikrai puikiai, buvome maloniai nustebinti. Informacija, kurią mums suteikė VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas Norvegijoje buvo tiksli, patikima, o parengiamasis darbas, kaip aš vadinu žvalgyba, atliktas be priekaištų. Gerai, sklandžiai suorganizuotas ir vizitas. Artimiausiu metu numatome plėsti eksportą į Vokietijos rinką ir taip pat planuojame pasinaudoti Individualių vizitų organizavimo bei potencialių klientų paieškos paslauga šioje šalyje.

Viską organizuoti patiems būtų gerokai brangiau ir sudėtingiau, be to užtruktų nepalyginamai ilgiau. Nežinomoje rinkoje gali greitai apsirikti, padaryti klaidų. Planuojant verslo vizitą reikia paruošti daug namų darbų: išsiaiškinti tave dominančio sektoriaus padėtį, sąlygas, identifikuoti pagrindinius žaidėjus, surinkti apie juos informaciją, rašyti laiškus, skambinti. Reikėtų atskiro žmogaus, mokančio pasirinktos šalies kalbą, turinčio darbo patirtį su užsienio rinkomis.

Mes pasirinkome kelią naudotis išorinių ekspertų paslaugomis. Kai darbus atlieka patyrę specialistai ir rezultatai būna kur kas geresni. Kol kas apie konkrečius kontraktus dar negalėčiau kalbėti, nes paprastai po vieno verslo vizito stebuklas neįvyksta, tai ilgas, sudėtingas procesas. Tačiau šiuo metu darbas vyksta, kontaktai tikrai buvo geri, jau deramės ir dėl konkrečių užsakymų.

Verslo plano skaičiuoklė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką