Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 3d. 16:41

Verslo sėkmės istorija. Raimundas Savukynas, UAB „Spaudos kontūrai“ direktorius: užsakovų Olandijoje radome jau pirmo vizito metu

Raimundas Savukynas
Nuotrauka iš asmeninio archyvo / Raimundas Savukynas

Potencialių užsakovų paieškos Olandijoje kaštai palyginus buvo labai maži ir laiko, ir investicijų prasme. Ieškant naujų klientų dažnai tenka organizuoti specialius renginius, kad pritrauktum dėmesį, sulauktum susidomėjimo. Po to laukia ilgai trunkantis pasikeitimo informacija procesas, prireikia surengti ne vieną susitikimą. Šįkart tai pavyko padaryti vieno vizito metu.

Mūsų ruloninės ofsetinės spaudos spaustuvė veikia daugiau kaip 10 metų, eksportuojame 74 proc. produkcijos, tad gerai žinome, kaip sudėtinga įeiti į naują rinką. Todėl, nusprendę ieškoti naujų eksporto krypčių, kreipėmės į  VŠĮ „Versli Lietuva“. Iš jos įsigijome individualių vizitų organizavimo ir 5 klientų kontaktų  paslaugą.

Neseniai lankėmės Olandijoje, kur susitikome su pasiūlytais užsakovais. Mūsų vizitas buvo labai sėkmingas, jo metu vykusiuose susitikimuose galėjome iš karto kalbėti apie konkrečius užsakymus, įmonės nebereikėjo pristatinėti, paruošiamąjį darbą profesionaliai atliko „Versli Lietuva“ atstovybė Nyderlanduose.

Įdirbis labai geras: susitikimai vyksta toliau, deriname užsakymus, kainas, dokumentus. Didžiajai daliai užsakovų pasiūlėme naujus, įdomesnius užsakymų įgyvendinimo variantus. Pirmųjų užsakymų tikimės birželį, o naujų kontraktų – nuo kitų metų. Iš vizito parsivežėme ir daug naudingų žinių, informacijos apie leidybos situaciją Olandijoje

Ši rinka mums labai įdomi, nes siekiame diversifikuoti eksportą. Esame neblogai įsitvirtinę Skandinavijoje, buvusiose NVS šalyse, tačiau visose yra svyravimų, pokyčių. Diversifikacija padeda užtikrinti įmonės stabilumą. Lietuvos užsakovams spausdiname tik apie 26 proc. savo produkcijos, likusią eksportuojame į Vakarų Europą ir buvusias NVS šalis. 

Per metus pasirašome virš 900 kontraktų, daugiau kaip 90 proc. jų – ilgalaikiai. Dėl to, kad „Spaudos kontūrai“ siūlo išskirtinį produktą, dirbame kūrybiškai, kiekvienam klientui suteikdami kokią nors unikalią paslaugą, lanksčiai ir už prieinamą kainą. Mūsų pajamos pastaruosius penkerius metus stabiliai auga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką