Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 9d. 10:21

Všį „Versli Lietuva“ naujiena – interaktyvus įrankis „Lietuvos eksporto žemėlapis“

Pasaulio žemėlapis
Pasaulio žemėlapis

Kokia Lietuvos eksporto vertė į Fidžio salą? Į kokias šalis eksportuojame daugiausiai? Kokia Lietuvos eksporto į euro zoną struktūra? Gauti atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų apie Lietuvos eksportą dabar patogu ir paprasta naudojantis naujuoju VšĮ „Versli Lietuva“ interaktyviu analizės įrankiu – „Lietuvos eksporto žemėlapiu“. Šis įrankis leis rasti informaciją ne tik apie Lietuvos eksporto vertę į visas valstybes (jų grupes), bet ir sužinoti jo struktūrą.

Interaktyviame eksporto žemėlapyje pateikiami Lietuvos statistikos departamento prekių eksporto duomenys bei Lietuvos banko paslaugų eksporto duomenys. Šiuo metu žemėlapyje galima rasti 2013 m. eksporto vertes į pasaulio šalis ir jų grupes. Duomenys bus atnaujinami kasmet (2014 m. duomenys bus pateikiami 2015 m. kovo mėn.).

Interaktyviame eksporto žemėlapyje pateikiami Lietuvos statistikos departamento prekių eksporto duomenys bei Lietuvos banko paslaugų eksporto duomenys.

Naujasis įrankis yra pateikiamas VšĮ „Versli Lietuva“ tinklapyje, skiltyje „Analitika“. Lietuvos eksporto žemėlapyje šalies eksporto partneriai pažymėti pagal prekių ir paslaugų eksporto vertes. Taip pat po žemėlapiu pateikiami grafikai, rodantys bendrą Lietuvos prekių ir paslaugų eksporto raidą per paskutinius penkerius metus, t. y. jos metinės vertės nuo 2009 iki 2013 m., taip pat – 2013 m. Lietuvos eksporto struktūra.

Prekių ir paslaugų eksporto vertes konkrečiai šaliai galima sužinoti paspaudus pelės rodykle dominančią valstybę žemėlapyje. Žemėlapio apačioje taip pat pateikiami interaktyvūs grafikai, kurie rodo eksporto į pasirinktą šalį vertes. Sužinoti atskirų šalių ar jų grupės eksporto duomenis taip pat galima ir nespaudžiant ant žemėlapio – tereikia suvesti atitinkamos valstybės, teritorijos ar šalių grupės pavadinimą į tam skirtą paieškos langą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką