TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zenius Martinkus, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius: „Pranešimų dėžutė“ padeda sutaupyti nemažai laiko

Zenius Martinkus
Asmeninio archyvo nuotr. / Zenius Martinkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusiais metais departamentas su VŠĮ „Versli Lietuva“ pasirašė sutartį dėl naudojimosi Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro pranešimų sistema. Šiais metais kreipėsi į VšĮ „Versli Lietuva“, kad galėtų dalyvauti ne tik elektroninių paraiškų teikimo įgyvendinimo, bet ir elektroninių licencijų išdavimo projekte.

„Galimybė verslininkams teikti paraiškas ir dokumentus dėl licencijų įsigijimo per „Pranešimų dėžutę“ padeda sutaupyti nemažai laiko, juolab, kad besikreipiantys ūkio subjektai išsidėstę visoje Lietuvoje. Verslui tai labai svarbus faktorius. Kartu, siekdami  būti  modernia, šiuolaikiška įstaiga prisidėsime prie informacinės visuomenės plėtojimo“, – akcentuoja Departamento vadovas. 

Pasak jo, paslauga „Pranešimų dėžutė“ ne tik paspartina su dokumentų tvarkymu susijusius procesus, bet yra saugesnis būdas perduoti informaciją. Pranešimai nesiunčiami elektroniniu paštu, nes jis neapsaugotas nuo informacijos nutekėjimo grėsmės. Juos galima perskaityti tik prisijungus tiesiogiai prie pranešimų dėžutės.

Pašnekovas įsitikinęs, kad ši paslauga turėtų tapti puikiu pagalbininku įmonėms, esančiomis ne tik Vilniuje, bet ir  kituose miestuose, nes net neišeinant iš biuro galima sutvarkyti visus reikalingus dokumentus susijusius su paraiškų ir dokumentų teikimu.

Rugpjūčio mėnesį NTAKD per „Pranešimų dėžutę“ jau gavo įmonės, norinčios įsigyti licenciją verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, paraišką ir dokumentus. Kaip informavo Z.Martinkus, susidomėjusių galimybe pateikti dokumentus ir gauti licencijas bei leidimus elektroniniu būdu  yra nemažai, tačiau daugeliui dar trūksta informacijos apie elektroninį parašą, kuriuo būtina pasirašyti.

Paslauga „Pranešimų dėžutė“ teikiama nuo 2010 m. 2009 m. VŠĮ „Versli Lietuva“ buvo įkurtas Paslaugų ir gaminių kontaktinis centras, kuriame skelbiama aktuali informacija verslui prieinama per portalą www.verslovartai.lt  Šiame portale veikia ir saugi pranešimų dėžutė.

Ji sukurta siekiant supaprastinti leidimų bei licencijų gavimo procedūras paslaugų teikėjams bei suteikti visą informaciją apie reikalavimus, taikomus jų veiklai. Sutartis dėl jos naudojimo pasirašiusios 107 institucijos – 60 savivaldybių ir 47 valstybės. Jos naudotojais užsiregistravę 315 verslininkų.

VERSLO PLANO SKAIČIUOKLĖ

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką