Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 13:47

„Citadele“ bankas: ūkininkams – ypatingas dėmesys

Renaldas Domeika
Renaldas Domeika
Jau nuo 2006 metų žemės ūkio sektoriaus, smulkaus ir vidutinio verslo, daugiabučių namų renovacijos, investavimo bei fizinių asmenų finansavimo ir kasdienės bankininkystės paslaugas teikiantis „Citadele“ bankas yra vienas pirmaujančių Lietuvoje pagal paskolas, išduotas su „Investicijų ir verslo garantijų fondo“ (INVEGOS) ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) garantijomis.

Praėjusiais metais „Citadele“ bankas išdavė daugiau nei 22 mln. litų paskolų su INVEGA garantijomis ir pagal šį rodiklį užėmė antrąją vietą iš visų Lietuvos komercinių bankų. Pagal paskolas, išduotas su ŽŪPGF garantijomis, „Citadele“ bankas pernai užėmė trečią vietą – tokių kreditų jis iš viso suteikė už daugiau nei 12,8 mln. litų.

Per šių metų 5 mėnesius, ŽŪPGF duomenimis,  AB „Citadele“ bankas išdavė daugiausiai iš visų bankų paskolų ūkininkams su ŽŪPGF garantijomis, ir su šiomis garantijomis suteiktų paskolų suma taip pat yra didžiausia. Kodėl bankas skiria tiek daug dėmesio žemės ūkio sektoriui, kalbamės su „Citadele“ banko Verslo klientų finansavimo ir ryšių plėtros centro direktoriaus pavaduotoju Renaldu Domeika, kuris ir yra atsakingas už žemės ūkio subjektų finansavimo programas.

– Mūsų banko tikslas – pateikti individualų ir kuo didesnę vertę teikiantį kreditavimo sprendimą kiekvienam klientui, atsižvelgiant į jo verslo idėjas ir jų įgyvendinimo galimybes. Didelį dėmesį skiriame verslui kaime ir kaimiškose vietovėse, taip pat ir žemdirbiams, nes žemės ūkį esame pasirinkę kaip vieną iš prioritetinių sektorių. Ilgalaikiai ir sėkmingi jau apie 10 metų aktyviai vystomi ryšiai su ūkininkais bankui yra viena iš didžiausių vertybių.

Banko sukurta „Agroprograma“ su skirtingais kreditavimo sprendimais pagal kreditų paskirtis skirta visiems – tiek pradedantiems, tiek stambiesiems ūkininkams. Būtent – ir pradedantiesiems. Nuolat gilinamės į  ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių lūkesčius, planus, finansinius įsipareigojimus. Visą surinktą informaciją išsamiai analizuojame, kad galėtume pateikti geriausiai veiklos reikmes ir lūkesčius atitinkantį sprendimą.

Todėl dabar galime kiekvienam pasiūlyti jam reikalingų paslaugų. „Agroprogramą“ sudaro trys skirtingi finansavimo sprendimai, atitinkantys įvairius ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių veiklos specifikos (pavyzdžiui, sezoniškumo) poreikius. 

Mūsų banko tikslas – pateikti individualų ir kuo didesnę vertę teikiantį kreditavimo sprendimą kiekvienam klientui, atsižvelgiant į jo verslo idėjas ir jų įgyvendinimo galimybes.

Kiekvienu konkrečiu atveju mūsų banko specialistai, su kuriais labai paprasta susisiekti, su klientu aptaria jo veiklos ypatumus,  planuojamas investicijas, rizikas bei parengia tokį paskolos panaudojimo bei grąžinimo dalimis grafiką, kuris atitinka konkretaus kliento galimybes. 

„Agroprograma“ per septynetą metų buvo nuolat tobulinama atsižvelgus į gautus pasiūlymus, pageidavimus, pastabas. Todėl esame tikri, kad rinkoje tai – bene geriausias paslaugų ūkininkams paketas. 

 – Kokie tie konkretūs sprendimai, kuriuos siūlote ūkininkams?

 – Pirmiausiai, kiekvienam Lietuvos žemdirbiui rekomenduojame tapti savo dirbamos žemės savininku ir suteikiame patrauklias sąlygas žemei įsigyti. Kadangi žemės ūkio sektoriuje jau esame senbuviai, spėjome įsitikinti, kad  nuosava žemė gali užtikrinti geriausius verslo rezultatus. 

Tokiu būdu galima ne tik išplėsti turimus žemės plotus, bet ir sukaupti laisvų lėšų kitoms reikalingoms investicijoms. Pavyzdžiui, didinant gamybą ir siekiant  masto ekonomijos galima sukaupti lėšų naujiems žemės sklypams, žemės ūkio technikai ar trąšoms įsigyti.

Kita vertus, puikiai suvokiame, kad ūkininkams itin svarbu laiku ir kokybiškai spėti atlikti visus, ypač sezoninius darbus. Tačiau neretai tai lemia gerokai didesnes sąnaudas. Todėl žemdirbiams turime specialų sprendimą – paskolą apyvartinėms lėšoms.

Taip pat siūlome ir paskolas investicijoms finansuoti. Žemės ūkis – tokia sritis, kuriai reikia nemažai pradinių ir palaikomųjų investicijų, todėl pradedant ar plečiant šią veiklą būtinas tvirtas finansinis užnugaris.

Verta paminėti, kad „Citadele“ bankas įsitikinęs, jog senas tradicijas Lietuvoje turintis žemės ūkis visuomet išliks viena svarbiausių ir, kaip parodė pastaroji krizė, stabiliausių ūkio šakų. Aktyvūs ir naujovėmis besidomintys žemdirbiai tikrai sugeba ir ateityje sugebės konkuruoti su savo kolegomis iš kitų valstybių.

Mūsų užduotis – laiku suteikti jiems papildomas finansines galimybes , kad žemės ūkio projektai būtų tinkamai įgyvendinti, o investicijų srautas tik didėtų.     

 – Ar finansuojant žemės ūkio sektorių padeda bendradarbiavimas su ŽŪPGF?

 – Be jokios abejonės. Su šiuo fondu dirbame nuo 2006 metų. Jam garantuojant ūkininkams bei žemės ūkio bendrovėms teikiamos paskolos itin palankiomis sąlygomis žymia dalimi padeda išspręsti trūkstamo užstato klausimą.

Mūsų sėkmingo ilgalaikio bendradarbiavimo su ŽŪPGF patirtis padeda klientams taupyti laiką. Patys „Citadele“ banko darbuotojai pateikia visą reikalingą informaciją ŽŪPGF, gauna šio fondo pritarimus ir suderinimus, t.y. patys atlieka visą dokumentų derinimo darbą už klientą. Atsižvelgus į veiklos sezoniškumą ir pobūdį, sudaromas lankstus ir patogus, individualiai pritaikytas paskolos grąžinimo grafikas kiekvienam ūkininkui ar žemės ūkio bendrovei.

Beje, bendradarbiaudami su ŽŪPGF siūlome itin palankias sąlygas jauniesiems ūkininkams pasiskolinti iš banko lėšų, pradėti bei plėsti savo verslą. Pastarųjų mėnesių rezultatai rodo, kad toks bendradarbiavimas šiems klientams labai reikalingas ir naudingas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką