Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai pajauti, kad gali dirbti savarankiškai

Vilmos Danauskienės nuotr. /
Šaltinis: 15min
0
A A

Topografinės nuotraukos, žemės sklypų, statinių bei inžinerinių tinklų kadastriniai matavimai, požeminių komunikacijų geodezinės nuotraukos – šias ir kitas geodezines paslaugas teikiančios UAB „Geosmart“ vienas iš įkūrėjų Artūras Bogdanovas pradėjo turėdamas nemažai patirties ir veik neturėdamas pinigų. Lėšas įstatiniam kapitalui – 10 000 litų – jis pasiskolino iš artimųjų. Šiandien „Geosmart“ – viena moderniausių ir greičiausiai augančių geodezijos įmonių Lietuvoje.

Imtis geodezijos studijų pasiūlė buvęs darbdavys

Į geodezijos verslą A. Bogdanovas atėjo atsitiktinai. Baigęs turto vadybą Vilniaus Gedimino technikos universitete, įsidarbino turto vertintojo asistentu vienoje Klaipėdos firmoje. Šiek tiek pasidarbavus, buvusios darbovietės vadovas jam pasiūlė stoti į geodezijos magistrantūrą tame pačiame universitete ir tęsti mokslus šioje perspektyvioje srityje. Baigęs mokslus, A. Bogdanovas grįžo į Klaipėdą ir ėmė dirbti geodezijos inžinieriumi.

„Prieš pradėdamas savo verslą, geodezijos srityje buvau išdirbęs penkerius metus. Per tą laiką sukaupiau nemažai patirties, kol vieną dieną pasijutau galįs dirbti savarankiškai. Susėdome kartu su Simu Baniu, buvusiu bendraklasiu, pasitarėme ir 2010 metų pradžioje pradėjome darbus. Geodezijos paslaugų rinka tuo metu plėtėsi, tai mums suteikė papildomos drąsos“, - pasakoja A. Bogdanovas.

Jaunieji verslininkai sugebėjo pajusti tą svarbų momentą, galima jį pavadinti akimirka, kai po nuosmukio ima rastis vos matomo pakilimo ženklų. „Po vadinamojo sunkmečio, geodezinių paslaugų rinkoje tvyrojo stagnacija, tačiau jautėme, kad situacija pamažu keičiasi. Nemažos dalies konkurentų verslas tuomet buvo susitraukęs, taip atsirado proga įsisprausti ir mums. Tą mes ir padarėme“, - sako jis.

Simas Banys (kairėje) ir Artūras Bogdanovas. Asmeninio albumo nuotr.
Simas Banys (kairėje) ir Artūras Bogdanovas. Asmeninio albumo nuotr.

Pradinis kapitalas – nė lito

Paklaustas apie pradinį kapitalą, A. Bogdanovas atsako, jog tokio juodu neturėję. Iš artimųjų jis sako pasiskolinęs pirmuosius dešimt tūkstančių litų įstatiniam kapitalui. O visą likusią sumą, skirtą matavimo instrumentams, programinei įrangai, kompiuteriams įsigyti, gavo pateikę paraišką lengvatinei paskolai iš Verslumo skatinimo fondo. Ši paskola leido bičiuliams pradėti verslą.

Kaip žinia, pasinaudojus Verslumo skatinimo fondo paskola verslo pradžiai, galima ne tik gauti „Invega“ garantiją (80 proc. paskolos sumos), susigrąžinti net 95 proc. sumokėtų palūkanų, bet taip pat gauti kompensaciją už darbuotojų dalį darbo užmokesčio. Susigrąžintas lėšas galima toliau investuoti į įmonės plėtrą, todėl šios priemonės palengvina verslo sąlygas steigimo etape ir padeda saugiai įsibėgėti.

„Taigi savų lėšų neįdėjome nė vieno lito. Norėčiau patarti kitiems pradedantiems verslininkams kuo daugiau domėtis įvariomis galimybėmis ir rasti tinkamiausią sprendimą. Tų galimybių išties daug, tik reikia nebijoti bandyti, - tikina A. Bogdanovas.

Paklaustas, kas labiausiai jį domina geodezijoje, „Geosmart“ vadovas atsako, jog visų pirma dinamiškumas. „Šiame darbe, kurį puikiai pažįstu, apie kurį jau galiu papasakoti kitiems, veik nėra monotonijos. Kiekvienas objektas – skirtingas, nemaža darbo dalis atliekama lauke, tai suteikia savito žavesio. Likęs darbas vyksta kompiuteryje, sprendžiant įvairias braižybos užduotis. Išties įvairiapusiška ir įdomi veikla“.

Šiuo metu įmonė teikia visas įmanomas geodezinių matavimų paslaugas ir planuoja tolesnę plėtrą. „Nors dirbame daugiausia Klaipėdos regione, su savo matavimo instrumentais esame išvažinėję visą Lietuvą. Šiuo metu planuojame sustiprinti savo kolektyvą, atrasti naujų rinkų statinių projektavimo ir teritorijų planavimo srityse bei įsteigti filialą Vilniuje“, - sako „Geosmart“ vadovas ir vienas iš įkūrėjų Artūras Bogdanovas.

Rubrikoje „Verslo vinis“ rasite daugiau drąsių ir sėkmingų verslo idėjų, kuriomis didžiuojasi jų autoriai ir visi, padėję šiems verslams išvysti dienos šviesą bei sėkmingai augti.

Projekto „Verslo vinis“ iniciatorė INVEGA kviečia susipažinti su verslo finansavimo galimybėmis Lietuvoje ir išdrįsti pradėti bei plėsti savo verslus. Rubrikoje pateikiama informacija apie INVEGOS administruojamas priemones, kurios finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką