Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šokoladas – įnoringas kaip moteris

AJ parduotuvė
AJ parduotuvė
Šaltinis: Invega.lt
0
A A

Šokolado manufaktūros savininkas Algimantas Jablonskas sako, kad sudėtinga būna su visais prabangiais dalykais – ne tik su moterimis, bet ir su šokoladu. Tam, kad šokoladas viliotų savo spalva, blizgesiu, išskirtiniu aromatu, reikia nemažai investicijų.

Todėl neišvengiamai verslo plėtrai tenka skolintis, o kad skolinimasis būtų lengvesnis padeda UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamos priemonės.

Gera išeitis verslo pradžiai ar plėtrai

Dešimt metų veikianti šokolado manufaktūra „AJ šokoladas“ – gerai žinoma Lietuvoje. Nors prieš dešimt metų pradedant šios srities verslą A. Jablonsko sėkme mažai kas tikėjo, dabar jis džiaugiasi didėjančia apyvarta, plečiamu parduotuvių tinklu ir geru produkcijos vardu.

„Kuriant įmonę, sunku įtikinti investuotojus, nes jie nori matyti jau veikiantį verslą. Jei nori gauti paskolą, reikia turėti užstatą. Jei neturi užstato, dažniausiai nebeturi galimybės plėsti verslo, imti paskolos. O būtent INVEGA suteikia garantiją ir bankai tada ramiai skolina“, – patirtimi dalijasi A. Jablonskas. Anot jo, ne mažiau svarbus dalykas – dalies paskolos palūkanų kompensavimas, bet garantija paskolai suteikia galimybę pradėti verslą. 

Šokolado manufaktūros kūrėjas ne pirmą kartą bendradarbiauja su INVEGA. Šį kartą jo vadovaujama bendrovė, pasinaudojusi lengvatine paskola, įsigijo pakavimo mašiną mažiems šokoladams bei modernią šokolado temperavimo mašiną.

Įnoringas produktas

„Didesni, prabangesni šokolado įpakavimai dažniausiai naudojami dovanoms, todėl mes nusprendėme pakuoti ir mažesnius šokoladus, kad gurmanai galėtų pasilepinti neišleisdami didesnių sumų“, – sako A.Jablonskas. 

Jis mano, kad geriau suvalgyti tris gabalėlius tikrai kokybiško šokolado, negu penkis prastesnius, todėl stengiasi pasiūlyti sprendimą ir tiems, kurie nori nusipirkti nedidelį šokolado kiekį.

„Šokoladas yra vienas iš nedaugelio produktų, vadinamų gyvaisiais. O kad jis turėtų savo savybių – spalvą, skonį, kvapą, blizgesį, – jį reikia temperuoti – sušildyti iki 48 laipsnių, po to atvėsinti iki 30 laipsnių. Ir tai reikia daryti preciziškai“, – šokolado gamybos paslaptimis dalijasi A. Jablonskas. Temperavimui su INVEGOS parama įsigyta moderni mašina leidžia temperavimo procesą kontroliuoti labai tiksliai, todėl šokoladas išsaugoja gerąsias savo savybes. 

„Šokoladinis“ likimas

A. Jablonskas šokoladą gaminti ir prekiauti pradėjo tuomet, kai ieškodamas realizacijos iki tol gamintiems produktams, rado kur įsigyti belgiško šokolado. Jis sako tikįs likimu ir mano, kad taip ir turėjo atsitikti.

„Visada labai mėgau šokoladą, todėl šita sritis man nebuvo svetima. Be to, vystant verslą, yra skirtumas, ar pardavinėji „Žigulius“ ar prabangų „Mersedesą“, nes tai teikia skirtingą pasitenkinimą. Šokoladą drąsiai galima prilyginti „Mersedesui“, – sako šokolado manufaktūros kūrėjas ir savininkas. 

Į klausimą, ar šokoladas gali sukrauti milijonus, A. Jablonskas atsako, kad gal ir gali, tik tam reikia laiko, nes reikia nuolat investuoti. 

Parengta bendradarbiaujant su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Rubrikoje „Verslo vinis“ rasite 10 drąsių ir sėkmingų verslo idėjų, kuriomis didžiuojasi jų autoriai ir visi padėję šiems verslams išvysti dienos šviesą bei sėkmingai augti.

Projekto „Verslo vinis“ iniciatorė INVEGA kviečia susipažinti su verslo finansavimo galimybėmis Lietuvoje ir išdrįsti pradėti bei plėsti savo verslus. Rubrikoje pateikiama informacija apie INVEGOS administruojamas priemones, kurios finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.

                                            invega
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką