Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslo sėkmę užtikrina investicijos į įrangą

„Woobdioma“
„Woobdioma“
Šaltinis: Invega.lt
0
A A

Nors medienos kuro gamybos įmonių Lietuvoje tikrai labai daug ir netrūksta konkurentų, tačiau patirtis šeimos versle ir nuoseklus rinkos tyrimas gali paskatinti surizikuoti ne tik pradėti nuosavą verslą, bet ir ieškoti naujų nišų.

Vienas iš tokių sėkmingų bandymų – Vaido Katauskio Kauno rajone įkurta medienos kuro gamybos įmonė UAB „Woobdioma“. Įmonė gamina, džiovina ir pakuoja malkas, uždegimo pagaliukus ir net siūlo naujovę – ekologinius fakelus „Vulcano“.

Kaip pasakoja pats verslininkas, mintis dirbti medienos pramonėje ir kurti nuosavą verslą kilo dar vaikystėje, kai tėtis ėmėsi gaminti medienos kuro gaminius ir juos tiekti Prancūzijos įmonei. Ši sritis pasirodė įdomi ir buvo lemiamas postūmis renkantis studijas bei profesiją.

„Jau studijuodamas suvokiau, kad pasirinkau teisingą savo kelią, profesiją. Gal tik kiek buvo tokio jaunatviško maksimalizmo, abejonių kaip kurti verslą, bet viską į savo vietas sudėliojo praktika baldų apdirbimo įmonėse, įkvėpė drąsos. Esu dėkingas tėčiui, kuris leido išbandyti savo jėgas jo sukurtoje gamybinėje bazėje. Tai buvo „geras startas“ idėjai ir savo verslo pradžiai,“ – pasakoja „Woodbioma“ direktorius Vaidas Katauskis.

Svarbiausia – kokybė

„Pačioje pirmoje verslo kūrimo stadijoje užsibrėžiau tikslą išlaikyti aukštus gamybos standartus ir užtikrinti aukštus gaminių kokybę atitinkančius reikalavimus, nes suvokiau, kad būtent kokybės dėka įmanoma išlaikyti ir surasti naujų klientų – užsakovų“, – teigia Vaidas.

Gamybinėje srityje labai svarbų vaidmenį atlieka kokybiški įrengimai ir geros darbo priemonės. Šeimos įmonėje naudoti įrengimai jau nebeatitiko ES standartų, ėmė mažėti darbo našumas, o įrengimai – gesti. Todėl buvo aktyviai ieškota būdų, kaip atnaujinti gamybai reikalingas darbo priemones. Įvertinęs finansines galimybes, augančius pardavimus, ilgalaikes sutartis su užsienio klientais, savininkas pradėjo galvoti apie galimybę skolintis iš kredito įstaigų ir įsigyti modernią medienos kuro gamybos įrangą. Dar vienas svarbus faktorius – noras steigti gamybinį padalinį sostinėje.

Pasitaręs su įmonės buhalteriu, direktorius internete rado nemažai informacijos apie Kauno kredito unijos kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) vykdomą Verslumo skatinimo fondo (VSF) projektą, skirtą pradedantiesiems verslininkams. Projekto siūlomos galimybės atitiko įmonės lūkesčius ir buvo nuspręsta kreiptis išsamesnės konsultacijos. Kadangi įmonė dar labai jauna, kilo nemažai klausimų pildant paraišką lengvatinei verslo paskolai gauti. Tikrai padėjo kvalifikuota kredito unijos specialistų pagalba ir pavyko gana operatyviai parengti reikiamus dokumentus.

Investicijos atsiperka

„Gavę paskolą, galėjome atidaryti gamybinį padalinį Vilniaus rajone, kuriame įdarbinome 7 vietos gyventojus (buvusius bedarbius). Investavę į naują įrangą dabar galime didinti gamybos mąstą, greičiau įvykdyti klientų užsakymus, operatyviau reaguoti į rinkos pokyčius, nebėra prastovų dėl įrangos gedimų.“ – teigia Vaidas.

Kaip tvirtina pats įmonės savininkas, kol įmonė jauna, labai svarbu tiesiogiai dalyvauti kiekviename gamybos, administravimo, vadybos etape asmeniškai, žinoti ir gilintis į kiekvieną procesą, suvokti situaciją, čia ir dabar spręsti iškilusius klausimus. Planuojant įmonės ateitį, plečiant gamybinius pajėgumus, didės ne tik paprastų darbininkų, bet ir kvalifikuotų specialistų skaičius. Tačiau ir dabar įmonėje dirbantiems specialistams suteikiama galimybė gilintis į gamybos subtilumus, turėti patariamąjį balsą, rengiant investicinius projektus, reklamuojant gaminius, ieškant klientų užsienio rinkose, atrenkant darbuotojus ir pan. Taip yra kuriama draugiška atmosfera, stiprinama kolektyvo dvasia, skatinama tobulėti.

„Taip pat remiame žalios ir ekologiškos gamybos idėją, rengiamės įgyvendinti projektą – gamyba be atliekų. Šio projekto partneriais pasisiūlė tapti viena Vokietijos įmonė, kurios dėka planuojame statyti medienos kuro džiovyklą, leisiančią užsienio rinkai pasiūlyti dar kokybiškesnį produktą, o „Woodbioma“ turės galimybę sukūrenti visas gamybines atliekas,“ – verslo plėtros planais džiaugiasi vadovas.

Paklaustas, ko palinkėtų naujiems verslininkams, Vaidas Katauskis pastebėjo, kad kiekvienas turėtų labai atsakingai įvertinti savo galimybes, numatyti verslo perspektyvą, įžvelgti riziką ir tik tada žengti įmonės tobulinimo, darbo vietų kūrimo, didesnio pelno siekimo keliu.

„Verslas, kuris daro tiktai pinigus, yra blogas verslas,“ – įsitikinęs „Woodbioma“ savininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką