15min be reklamos
2019 10 25, 15:59 Atnaujinta 2019 10 25, 16:51

Dėl gaisro Alytuje – užterštas pienas, ministras žada, kad nuostoliai bus atlyginti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad penktadienį popiet gauti pirmieji pieno, kurio mėginiai buvo atrinkti iš gaisro Alytaus rajone paveiktoje teritorijoje esančių ūkių, laboratorinių tyrimų rezultatai. Nustatyta, kad dioksinų suma viršija didžiausią leistiną koncentraciją. Apie tai tarnyba informuoja žiniasklaidai išplatintame pranešime. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis BNS sakė, kad bus kompensacijos ūkininkams.
Pienas
Pienas / 123RF.com nuotr.

Kiek anksčiau penktadienį buvo patvirtinta, kad gaisras padangų perdirbimo bendrovėje „Ekologistika“ užgesintas.

Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, draudžiama:

  • tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, iki atskiro nurodymo;

  • prekiauti pienu ir pieno produktais tiesiogiai vartotojams, turgavietėse ir kitose prekybos vietose.

Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną, pristatytą iš užkrėstose teritorijose esančių ūkių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Alytaus gaisro sukeltos taršos žemėlapis: centrinė valdžia delsia, tad darbo ėmėsi patys alytiškiai

„Atkreipiame dėmesį, kad ūkinių gyvulių laikytojai ir gyventojai turi griežtai laikytis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos parengtų rekomendacijų dėl vandens, gyvūnų laikymo ir priežiūros, maisto produktų vartojimo ekstremalios situacijos metu bei patalpų valymo ir švarinimo“, – nurodė VMVT.

BNS rašė, kad gyvulių augintojai Alytaus regione susirūpino, kad pristigs pašaro.

Dioksinai – toksiškų organinių junginių grupė, pasižyminti kancerogenišku ir mutagenišku poveikiu. Jie tirpsta riebaluose, organiniuose tirpikliuose, netirpsta vandenyje. Aplinkoje sklinda daugiausia oru, prilipę prie dulkių dalelių.

Atlygins nuostolius

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis tvirtina, kad ūkininkams nuostoliai bus kompensuoti.

„Žinoma turėsime kompensuoti. Pirmadienį rinksimės Vyriausybėje su premjeru ir spręsime, kaip dabar kovoti su pasekmėmis“, – BNS sakė ministras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andrius Palionis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andrius Palionis

„Dabar yra tik pienas, bet Valstybinė augalininkystės tarnyba taip pat savo tyrimus atlikinės, lygiai taip pat „Ekoagros“ ekologinius ūkius tikrins ir žiūrės, ar nėra poveikio. Turėsim ieškoti finansinių galimybių kaip visą šitą kompensuot. (...) Kito kelio nėra“, – pridūrė jis.

A.Palionio teigimu, yra patikrinti ūkiai netoli Miklusėnų gyvenvietės, tačiau tarnyba turės paimti mėginius iš visų ūkių, kurie pateko į patvirtintą galimo užterštumo žemėlapį pagal vėjo kryptis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką