Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 21d. 15:19

Berlyne ryšius mezgantis Bronius Markauskas: brazilai nori mūsų grūdų, o japonai – jautienos ir paukštienos produktų

B.Markauskas Lietuvos paviljone
ŽŪM nuotr / B.Markauskas Lietuvos paviljone

Berlyne vykstančioje parodoje „Žalioji savaitė 2017“ dalyvaujantis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas tikina, kad Lietuvai plačiau veriasi Japonijos ir Brazilijos rinkos. Ministro delegacija parodoje buvo nustebinta, kad vienas stambiausių Brazilijos ūkininkų, šalies žemės ūkio ministras Blairo Maggis laiko rado tik parodos rengėjams vokiečiams ir lietuviams.

Nuo ketvirtadienio Berlyne vykstančioje maisto ir augalininkystės parodoje dalyvaujantis žemės ūkio ministras B.Markauskas susitinka su kolegomis iš kitų šalių ir ieško Lietuvai naujų eksporto rinkų.

Kaip parodoje žurnalistams sakė B.Markauskas, Lietuva norėtų Brazilijai pasiūlyti savo grūdus, o brazilai į tai žiūri palankiai.

Buvome patikinti, kad Lietuva turi galimybių eksportuoti į Braziliją ir turbūt tas bus išspręsta.

„Aišku, tai atrodo šiek tiek keista, nes Brazilija toli ir ji turi kaimynystėje Argentiną, kuri pakankamai daug eksportuoja į Brazilijos rinką ir pakankamai geromis sąlygomis parduoda kviečius. Bet šiandien per susitikimą buvome patikinti, kad Lietuva turi galimybių eksportuoti į Braziliją ir turbūt tai bus išspręsta“, – teigė ministras.

Jis pripažino, kad tokioms šalims kaip Brazilija, Lietuva – tik nykštukas žemėlapyje. Tačiau ministras pabrėžė, kad versle ir politikoje asmeniniai ryšiai, pokalbiai yra lemiantys.

ŽŪM nuotr. /B.Markauskas su Brazilijos ministru B.Maggiu
ŽŪM nuotr. /B.Markauskas su Brazilijos ministru B.Maggiu

Brazilijos žemės ūkio ministras yra didžiausias šalyje privatus sojos augintojas, prieš kelerius metus jį žurnalas „Forbes“ įvardijo 62-uoju įtakingiausių pasaulio asmenybių sąraše.

Japonijos rinka vilioja daugelį

Anot ministro, Lietuvą labai domina Japonijos rinka, kuri yra viliojanti tuo, kad yra stabili ir patikima, nors ir susaistyta biurokratijos.

„Turbūt visi eksportuotojai svajoja turėti galimybę eksportuoti į Japonijos rinką. Pieno produktus mes turime galimybę eksportuoti, o dabar siekiame turėti galimybę ir turime pažadą, kad greitu metu turėsime galimybę eksportuoti jautieną ir vištienos produktus“, – teigė B.Markauskas.

Turbūt visi eksportuotojai svajoja turėti galimybę eksportuoti į Japonijos rinką.

Jo teigimu, tiekiant prekes į Japoniją daug laiko užima įvairios procedūros, tačiau po tokių susitikimų su kolegomis iš šios šalies galime tikėtis, kad platesnė Japonijos rinka Lietuvai gali atsiverti labai greitai.

Penktadienį Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas BNS patvirtino, kad Lietuva iki kovo pradžios turėtų gauti leidimus eksportuoti jautienos ir paukštienos produktus į Japoniją.

Lietuvai įdomi ir Indijos rinka, į kurią Lietuva ir dabar eksportuoja nemažai.

„Ji greičiausiai gali vienu metu tapti net stambesnė už Kinijos, kur mes veržiamės“, – sakė ministras.

Šiuo metu Lietuva į Indiją eksportuoja daug grūdų ir žirnių. Šiemet planuojama į šią šalį išvežti apie 63 tūkst. tonų žirnių ir maždaug 60 tūkst. tonų kviečių.

ŽŪM nuotr. /Bronius Markauskas su ministru iš Indijos Shri Radha Mohan Singh
ŽŪM nuotr. /Bronius Markauskas su ministru iš Indijos Shri Radha Mohan Singh

„Turėjome šiokią tokią bėdą dėl žirnių apdirbimo, nes Indija reikalauja, kad mūsų žirniai būtų apdirbti tokiais cheminiais produktais, kurie Europoje nėra sertifikuoti. Tikrai pasisekė – pakankamai operatyviai buvo pažadėta, kad tą problemą išspręs“, – pasakojo ministras.

Rašė laiškus, bet atsakymo nesulaukė

B.Markausko teigimu, tiesioginių susitikimų vertė yra labai didelė, nes, pavyzdžiui, Lietuvos atstovai tris kartus rašė laiškus indams dėl galimybės eksportuoti.

„Atsakymo per trejus metus mes negavome, o per asmeninį susitikimą su ministru buvo pažadėta ir aš tikrai tikiu, kad mes labai greitai gausime tą atsakymą“, – teigė jis.

„Žaliojoje savaitėje“ B.Markauskas bendravo ir su Ukrainos žemės ūkio ministru Tarasu Kutovyjumi.

Tačiau B.Markauskas neslėpė, kad mus Ukraina domina ne tik kaip politinė partnerė, bet ir kaip konkurentė, nes Ukraina eksportuoja grūdus ir turi didelių ambicijų šioje srityje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką