Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

​Į Kaliningradą jau keliauja vaisiai ir daržovės iš valstybių, kurioms netaikomas embargas

Kaliningradą jau pasiekė pirmos maisto produktų partijos iš valstybių, kurioms Rusija netaiko atsakomųjų sankcijų, naujienų agentūros „Itar-Tass“ informaciją cituoja newsru.com.
Ką valgai, tą ir ant odos tepi
​Į Kaliningradą jau keliauja vaisiai ir daržovės iš valstybių, kurioms netaikomas embargas / Flickr.com

Dabar į Rusiją draudžiami įvežti produktai sudarė apie 15,8 proc. viso importo į Kaliningradą. Visa valstybė dėl sankcijų neteks apie 34 proc. importuotos produkcijos.

„Kaliningrade atsirado vynuogės iš Malaizijos, obuoliai ir pomidorai iš Serbijos, kuri gali atvežti tiek pat produkcijos, kiek anksčiau jos buvo importuota iš Lenkijos“, – sakė Kaliningrado muitinės atstovė Svetlana Kumaniova.

Pasak jos, tam, kad į Kaliningradą kuo greičiau būtų galima įvežti produktų iš kitur, buvo sudaryta speciali darbo grupė, kuri kasdien kontroliuoja muitinės punktų darbą.

Vietos valdžios atstovas Konstantinas Suslovas patvirtino, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymas neįsileisti produktų iš Rusijai sankcijas taikomų valstybių yra griežtai vykdomas. Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad būtina sumažinti administracinius barjerus ir sąlygas, rinkai keičiantis taip staigiai.

Kaliningrado pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovas Andrejus Romanovas mano, kad prireiks kelių mėnesių, kol bus surastos naujos importo rinkos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius