Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 6d. 16:08 , atnaujinta: 2019 vasario 6d. 20:32

Iš rinkos surenkami pesticidų likučiais užteršti ukrainietiški grikiai

Grikiai
„Scanpix“/ „PantherMedia“ nuotr. / Grikiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žiniasklaidai išplatintame pranešime informuoja, kad uždrausta tiekti Lietuvos rinkai galimai nesaugių ukrainietiškų grikių partiją. Importavusiai įmonei nurodyta apie šiuos nesaugius produktus informuoti visus gavėjus ir susigrąžinti juos iš prekybininkų bei vartotojų.

Vykdant iš trečiųjų šalių importuojamų maisto produktų valstybinę kontrolę ir ištyrus laboratorijoje mėginius, grikių kruopose iš Ukrainos nustatyta herbicido – glifosato likučių. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atlikus cheminės grikių taršos rizikos vertinimą pagal gautus laboratorinių tyrimų rezultatus, nustatyta, kad aptikta pesticidų likučių koncentracija rimto pavojaus vartotojų sveikatai nekelia, tačiau taip užteršti grikiai negali būti tiekiami rinkai.

Atsižvelgus į tyrimų rezultatus ir mokslininkų pateiktą rizikos vertinimą, minėtas grikių kruopas iš Ukrainos įmonės „Buk Pak Ltd“ į Lietuvą importavusiai įmonei UAB „Pontem“ nurodyta nedelsiant surinkti juos iš rinkos.

Tyrimo metu nustatyta, kad į Lietuvą iš viso buvo importuota 9 000 kg (7 000 vnt., sufasuotų po 1 kg ir 40 vnt. – po 50 kg, tinkamumo vartoti terminas – 2020 03 01) grikių kruopų siunta. Įmonės sandėlyje sulaikytas šių produktų likutis – 2 565 kg.

UAB „Pontem“ generalinio direktoriaus Donato Garbausko komentaras:

„UAB „Pontem“ pagrindinė veikla yra didmeninė prekyba maisto produktais. Didžioji dalis produktų importuojama iš įvairių ES ir kitų Europos šalių.

Žiniasklaidoje keliamas klausimas dėl grikių siuntos, importuotos iš Ukrainos. 2018 m. gruodžio 14 d. ši grikių siunta buvo kruopščiai patikrinta Šalčininkų pasienio punkte. Gruodžio 15 d. atliktos Muitinės procedūros Vilniuje. Tai įprastas procesas – su tokiomis prekių ir dokumentų patikromis prekių ar produktų importuotojai susiduria kasdien. 2019 m. sausio 12 d. gavome Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą realizuoti savo prekes.

Atkreipiame dėmesį, kad 2019 m. sausio 15 d. įsigaliojo nauji Europos Parlamento ir Tarybos reglamento pakeitimai, pagal kuriuos mūsų importuoti grikiai galimai tapo neatitinkantys naujų reikalavimų. Pranešimą iš Nacionalinės maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto apie galimą neatitikimą gavome tik sausio 30 d.

Situacija paini. Nuolat bendraujame su VMVT specialistais, užsakyti papildomi ukrainietiškų grikių kokybės tyrimai, dar kartą atidžiai peržiūrimi nauji teisės aktų reikalavimai. Operatyviai atliekamos visos privalomos procedūros ir veiksmai, kurių reikalauja Vilniaus VMV tarnyba.“

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką