Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 23d. 15:57

Kuklių gyventoja neteisėtai laikomas kiaules nuo inspektorių bandė paslėpti išveždama į mišką

Kiaulės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kiaulės

Varėnos rajono Kuklių kaime, kuris patenka į buferinę afrikinio kiaulių maro (AKM) zoną, Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai aptiko neteisėtai laikomas kiaules. Ūkio savininkė bandė išsisukti nuo inspektorių ir gyvulius netgi slėpė miške.

Kuklių kaimas atsiduria VMVT nustatytoje buferinėje afrikinio kiaulių maro zonoje ir tai reiškia, kad jo ūkiuose privalėjo būti paskerstos visos laikytos kiaulės. Tačiau VMVT inspektoriai gavo informaciją apie kaime laikomas kiaules ir nuvyko patikrinti informacijos.

„Ūkio teritorijoje beieškant savininkų, medinėje pašiūrėje inspektoriai aptiko laikomas dvi juodmarges kiaules, nustatyta ir biologinio saugumo priemonių taikymo pažeidimų. Kadangi patikrinimo metu ūkyje savininkų nebuvo, buvo priimtas sprendimas ūkio patikrinimą pratęsti kitą dieną“, – rašoma VMVT pranešime.

Inspektoriams paaiškinus apie sankcijas, kurios gresia už neteisėta kiaulių laikymą ir perdavimą, savininkė traktoriumi iš miško atgabeno slepiamas kiaules.

Varėnos VMVT inspektoriams atvykus pakartotinai, ūkio savininkė patikino, kad jokių kiaulių nelaiko, tačiau parodžius nuotraukoje užfiksuotą faktinę medžiagą, savo nuomonę pakeitė ir prisipažino, kad kurį laiką laikė porą vietnamietiškų kiaulių, kurios jau išvežtos iš ūkio.

Inspektoriams paaiškinus apie sankcijas, kurios gresia už neteisėta kiaulių laikymą ir perdavimą, savininkė traktoriumi iš miško atgabeno slepiamas kiaules.

Ūkio savininkei inspektoriai nurodė per nustatytą laikotarpį paskersti arba nugaišinti kiaules dalyvaujant įgaliotam veterinarijos gydytojui, kuris paimtų mėginius ištirti laboratorijoje dėl AKM. Už biologinio saugumo priemonių pažeidimus jai skirta administracinė nuobauda.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad nustatyta tvarka nedeklaruojantiems kiaulių ar nesilaikantiems biologinio saugumo bei kitų teisės aktų reikalavimų kiaulių laikytojams yra taikomos nuobaudos.

Šią savaitę Lietuvoje AKM nustatytas 1 nugaišusiam šernui, rastam Anykščių rajono savivaldybės Debeikių seniūnijos miške.

Viso šiais metais Lietuvoje nustatytos 209 vietos, kuriose AKM patvirtintas 323 šernams (277 nugaišusiems ir 46 sumedžiotiems). Latvijoje šiais metais nustatyta 612, Estijoje – 751, Lenkijoje –28 vietos.

Be to, VMVT gavo informaciją iš Latvijos kolegų, kad vakar, rugsėjo 22 d., Gulbenės apskrityje AKM židinys nustatytas kiaulių laikymo vietoje, kurioje buvo laikoma 119 kiaulių. Vykdomas tyrimas, aiškinamasi, kaip virusas galėjo patekti į ūkį.

Šiais metais Lietuvoje nustatyta 18, Estijoje – 6, Lenkijoje – 17, Latvijoje – 3 židiniai kiaulių laikymo vietose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką