Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijų savivaldybė su vokiečiais rengiasi kurti bendrą fondą mėsinių galvijų auginimui

Svečias iš Vokietijos E.F.Baumeris susitiko su Lazdijų rajono savivaldybės meru A.Margeliu.
Vilmos Danauskienės/15min.lt nuotr. / Svečias iš Vokietijos E.F.Baumeris susitiko su Lazdijų rajono savivaldybės meru A.Margeliu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdijų rajone viešėjo Vokietijoje žinomas mėsinių galvijų augintojas Ernstas-Friedrichas Baumeris. Į šią savivaldybę ūkininkas ir verslininkas iš ekonomiškai stipriai išsivysčiusios valstybės atvyko su konkrečiu pasiūlymu – bendradarbiauti galvijų auginimo ir mėsos realizavimo srityse.

„Su E.F.Baumeriu aptarėme projekto „AUBRAC 5000 Lazdijai“ perspektyvas. Tai mėsinių aubrakų veislės galvijų auginimas. Šios veislės galvijai yra labai perpektyvūs, jų mėsa brangi ir turinti didelę paklausą. Ketiname perimti svečio patirtį, taip pat savivaldybės lygmeniu imtis padėti mūsų krašto ūkininkams įsigyti galvijų, plėsti bandas, kooperuotis mėsos realizavime, tam pritraukiant ir išnaudojant Žemės ūkio ministerijos ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

Šio projekto esmė – įkurti bendrą fondą, kurio dalininkais būtų E.F.Baumeris, ūkis Vokietijoje ir Lazdijų rajono savivaldybė Lietuvoje. Reikia sukurti visą sistemą, tokią, kokia ji veikia E.F.Baumerio ūkyje – nuo galvijų įsigijimo, aptvarų įrengimų, fermų statybų iki produkcijos realizavimo kooperatyvo įsteigimo.

Šiomis kryptimis sutarėme dirbti intensyviai, manau, kad iš to nauda būtų ir rajonui, ir gyventojams, nes atsirastų naujų darbo vietų, būtų išnaudota nenaši žemė, sumažėtų apleistų žemės plotų. Galvijininkystė sukuria didesnę pridėtinę vertę nei augalininkystė, tad turime stengtis išlaikyti kaimą gyvą, kad iš jo žmonės nebėgtų, o imtųsi naujų idėjų, verslo. Savivaldybė tam skirs savo pagalbą ir ieškos investicijų į tai“, – sakė meras A.Margelis.

Mėsinių galvijų augintojas iš Vokietijos E.F.Baumeris panašius kooperatyvus jau yra įkūręs Šakių rajone Lietuvoje.

Oficialiame E.F.Baumerio verslo pasiūlyme Lazdijų rajono savivaldybei yra pristatyta ir jo įsivaizduojama vizija, kaip turėtų veikti minėta struktūra.

„Dalyvavimas ganyklų tvorų tvėrimo ir priežiūros bendrovėse (paslaugų teikimo įmonė); pirkimų organizavimas (gyvuliai, technika, statybos); perkamų gyvulių kokybinių parametrų nustatymas, jų užtikrinimas ir kontrolė; sisteminių tvartų sukūrimas ir žinomų statybų bendrovių įjungimas į projekto veiklą už pačias palankiausias rinkos kainas, kai kaina nustatoma garantuotai; gyvulių priežiūros technikos įvardinimas ir užpirkimo sąlygų ištyrimas; IT-programos karvių žindenių laikymui pritaikymas ir perteikimas į projektą įsijungusiems ūkininkams. Ši programa taip pat veda gyvulių statistiką fonde ir vėliau – gyvulių augintojų  kooperatyve. Tokiu būdu galima racionaliai veikti, kai visi privalumai suteikiami gyvulių laikytojams“, – paprašytas pristatyti, kaip įsivaizduoja būsimą bendradarbiavimą su Lazdijų rajono savivaldybe, teigė E.F.Baumeris.

Pasak Lazdijų rajono savivaldybės mero A.Margelio, artimiausiu metu bus aptarti du konkretūs dalykai – bendro Fondo steigimas ir gyvulių pardavimo kooperatyvo įsteigimas. Dėl bendradarbiavimo su Vokietijos mėsinių galvijų augintoju sprendimą turėtų priimti Lazdijų rajono savivaldybės taryba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką