15min be reklamos
2017 08 11, 21:20

Lenkai aptiko 40 tūkst. insekticidu užterštų kiaušinių, importuotų iš Vokietijos

Lenkijos tarnybos penktadienį pranešė aptikusios maždaug 40 tūkst. insekticidu fipronilu užterštų kiaušinių, importuotų iš Vokietijos, tačiau patikino, kad kiaušiniai parduotuvių lentynų nepasiekė.
Virti kiaušiniai
Virti kiaušiniai / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Kiaušiniai Lenkija

„Kiaušiniai nepasiekė vartotojų ir bus arba sunaikinti, arba grąžinti Vokietijos tiekėjui“, – pranešė Lenkijos vyriausioji sanitarijos inspekcija.

Skelbiama, kad kiaušiniai atsidūrė trijuose Lenkijos regionuose. Visuose juose aptikta fipronilo. Iš Vokietijos importuotų kiaušiniu su fipronilu ketvirtadienį aptiko ir slovakai.

Kiek anksčiau penktadienį, Europos Komisija pranešė, kad fipronilu užterštų kiaušinių aptikta ne tik penkiolikoje Europos Sąjungos valstybių narių – Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje Austrijoje, Airijoje, Italijoje Liuksemburge, Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje Slovėnijoje ir Danijoje – , bet ir Šveicarijoje ir net Honkonge.

Taip pat pranešta, kad paukštininkystės ūkiai uždaryti keturiose šalyse – Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje ir Prancūzijoje. Šveicarija ir Honkongas sulaukė kiaušinių iš šių keturių šalių.

Dėl rugpjūčio 1 d. kilusios skandalo iš Europos prekybos centrų išimta milijonai kiaušinių ir jų produktų. Šiuo metu aiškinamasi, kas apie tai žinojo ir nuo kada.

Fipronilas naudojamas naikinti blusas, utėles ir erkes, tačiau Europos Sąjungoje jo negalima naudoti gyvūnams, kurie skirti maistui.

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad dideliais kiekais suvartota ši medžiaga gali pakenkti inkstams, kepenims ir skydliaukei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką