TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Norintiems imtis verslo kaime – parama

Pinigai
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje didelis dėmesys skiriamas smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai. „Verslo plėtotė Lietuvoje turėtų tapti viena iš prioritetinių ekonominės politikos krypčių. Mažos alternatyvios veiklos įmonės turi didelę įtaką šalies ekonominiam augimui. Šių įmonių plėtra kaime itin svarbi. Ji skirta skatinti kaimo gyventojų verslumą, įvairinti smulkųjį verslą, kurti paslaugas, saugoti kaimo paveldo vertybes, didinti gyventojų pajamas ir užimtumą“, – pabrėžia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Parama pagal priemonę ,,Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ siekiama remti labai mažų įmonių ir kitų smulkiojo verslo iniciatyvų kūrimąsi ir plėtrą kaime, skatinant ne žemės ūkio srities veiklą, sukuriančią naujų darbo vietų bei papildomų pajamų šaltinių, ir taip gerinti gyvenimo kokybę kaime.

Nuo 2014 m. rugpjūčio 11 d. bus priimamos paraiškos paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę ,,Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ gauti. Paramos paraiškos iš pareiškėjų bus priimamos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniuose skyriuose iki  2014 m. rugsėjo 12 d.

Kas bus remiama?

Remiama ne žemės ūkio veikla, įskaitant su žemės ūkiu nesusisijusių paslaugų teikimą; tam tikrų produktų (nepatenkančių į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedą) nedidelės apimties gamyba. Taip pat remiama tradicinių amatų puoselėjimo veikla, įskaitant vieno ar kelių susijusių amatų plėtrą; tradicinių amatų centrų plėtrą (pelno siekiančius projektus).

Finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Didžiausia paramos suma kaimo gyventojo verslo projektui gali siekti iki 207 168 Lt, labai mažai įmonei – iki 690 560 tūkst. Lt.

Kas bus finansuojama?

Bus finansuojamas išlaidos projekte numatytai veiklai vykdyti skirtų gamybinių ir kitų būtinų pastatų ir (arba) statinių statyba, rekonstrukcija ir (arba) kapitalinis remontas; naujos technikos ir įrangos, įskaitant kompiuterinę ir programinę įrangą, transporto priemones, skirtos projekto reikmėms, įsigijimas;

Taip pat bus remiamas verslo infrastruktūros projekto įgyvendinimo vietoje kūrimas ir nuotekų šalinimo sistemos įrengimo arba sutvarkymo, daugiamečių augalų įsigijimo ir kitų su projekto įgyvendinimu susijusios infrastruktūros kūrimo ar gerinimo darbų išlaidos.

Bus finansuojamas ir interneto svetainės sukūrimas bei bendrosios išlaidos, taip pat verslo plano parengimas, konsultavimo projekto įgyvendinimo klausimais išlaidos ir projekto viešinimo išlaidos.

Finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Kas gali gauti paramą?

Paramos gali kreiptis privatus juridinis asmuo, atitinkantis labai mažai įmonei keliamus reikalavimus; kaimo gyventojas – fizinis asmuo, kuris ne mažiau kaip vienerius metus iki paramos paraiškos pateikimo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaruoja kaimo vietovėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką