Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Po JAV prokuroro pareiškimo investuotojai puolė išparduoti su kanapėmis susijusias akcijas

Jungtinių Valstijų generalinio prokuroro pareiškimas dėl marihuanos paskatino su šia sritimi susijusių kompanijų akcijų smukimą, kas privertė bendrovių vadovus pulti raminti investuotojus.
Jeffas Sessionsas
Jeffas Sessionsas / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Vien per ketvirtadienį, pavyzdžiui, bendrovės „Hemp“ akcijų kursas krito 25 proc. iki vos 0,03 JAV dolerio už akciją. „Cannabis Science“ akcijos atpigo 30,8 proc. iki 0,09 JAV dolerio, o „Agritek Holdings“ – 40,9 proc. iki 0,02 JAV dolerio.

Produkciją iš pramoninių kanapių gaminanti bendrovė „Hemp“ savo pareiškime pabrėžė, kad JAV generalinio prokuroro Jeffo Sessionso pareiškimas apie kanapes neturi nieko bendro su pramoninėmis kanapėmis.

Faktiškai tai reiškia, jog panaikinamas 2013 metų memorandumas, kuriuo atskiroms valstijoms buvo suteiktos galimybės legalizuoti marihuaną, nepaisant to, kad federaliniu lygmeniu ji yra uždrausta.

O „Agritek Holdings“ vadovas Michaelas Freedmanas investuotojus patikino, kad neužsiima kanapių auginimu ir platinimu, o gauna pajamų iš komisinių ir nuomos mokėjimų. Šiai bendrovei priklauso prekių ženklai „Hemp Pops“ ir „California Premiums“, ji taip pat nuomoja žemės plotus kanapių auginimui.

Penktadienį „Hemp“ akcijos atpigo dar 3 proc., „Cannabis Science“ – dar 13,2 proc., o „Agritek Holdings“ akcijų kursas, priešingai, šoktelėjo 30,6 proc.

JAV generalinis prokuroras J.Sessionsas ketvirtadienį oficialiai paragino laikytis anksčiau nustatytų principų dėl nusikaltimų prevencijos ir kovos su alkoholizmo krize. Nuo 1970 metų, kai buvo priimtas įstatymas dėl kontroliuojamųjų medžiagų, Kongresas uždraudė auginti, platinti ar laikyti marihuaną, nurodoma JAV teisingumo departamento tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Faktiškai tai reiškia, jog panaikinamas 2013 metų memorandumas, kuriuo atskiroms valstijoms buvo suteiktos galimybės legalizuoti marihuaną, nepaisant to, kad federaliniu lygmeniu ji yra uždrausta, skelbia BBC.

2013 metais tuometinio prezidento Baracko Obamos administracija paskelbė, kad nesikiš į valstijų reikalus, susijusios su marihuanos auginimo, platinimo ir vartojimo reguliavimu.

Nuo sausio 1 d. marihuanos vartojimas rekreaciniais tikslais yra legalizuotas Kalifornijoje.

Legalios marihuanos rinka Jungtinėse Valstijose šalies ekonomikai iki 2021 metų gali atnešti 40 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 16 mlrd. JAV dolerių praėjusiais metais, nurodoma kanapių rinka stebinčios organizacijos „Arcview Market Research“ ataskaitoje.

Ši suma apima tiesioginius ir netiesioginius veiksnius, įskaitant darbo vietas ir mokestines pajamas. Kanapių pardavimai, kaip prognozuojama, gali pasiekti 23 mlrd. JAV dolerių.

Vien tik Kalifornijoje, kur nuo sausio 1 d. legalizuota rekreaciniais tikslais vartojama marihuana, per ateinančius ketverius metus gali būti sukurta beveik 150 tūkst. naujų darbo vietų, susijusių su kanapių auginimu ir platinimu.

Prognozuojama, kad iki 2021 metų marihuaną vienaip ar kitaip bus legalizuota 35-iose Amerikos valstijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius