Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rokiškio rajono ūkyje nustatytas afrikinio kiaulių maro židinys

Kiaulių maras
BFL nuotr. / Kiaulių maras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad penktadienį, ištyrus savo reikmėms paskerstos kiaulės kraujo mėginius, Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys. Iš viso ūkyje buvo laikomos dvi kiaulės. Šiemet tai jau penktasis AMK židinys šalyje, nustatytas kiaulių ūkyje, dar trys židiniai užfiksuoti laukinėje faunoje.

„Akivaizdu, kad virusas atėjo ne iš Baltarusijos, o iš Latvijos, kadangi naujausi afrikinio kiaulių maro židiniai šioje šalyje buvo užfiksuoti netoli sienos su Lietuva. Situacija yra labai įtempta, nes Lietuva supama viruso beveik iš visų pusių“, – BNS sakė J.Milius.

Nustatyto židinio vietoje kiaulių laikytojai buvo paskerdę abi laikomas kiaules. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus vienos jų mėginius, rezultatai dėl AKM viruso buvo teigiami.

Nedelsiant buvo imtasi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti. VMVT pareigūnai surinko visą ūkyje laikomą kiaulieną ir kiaulienos produktus, kurie bus saugiai sunaikinti. Šiuo metu vykdomas tyrimas, kaip užkratas pateko į ūkį, pradedama ūkinių pastatų ir teritorijos dezinfekcija.

Aplink židinį 3 ir 10 km spinduliu nustatytos AKM apsaugos ir stebėsenos zonos, iš kurių draudžiama išvežti kiaules, kiaulieną ir kiaulienos produktus. Tikslinama, kiek minėtose zonose yra laikoma kiaulių, imami jų kraujo mėginiai afrikiniam kiaulių marui nustatyti.

Mėginiai galutiniam AKM viruso genotipo patvirtinimui išsiųsti į Europos Sąjungos referentinę laboratoriją Ispanijoje.

Kiaulių laikytojai įtariantys, kad jų gyvuliai serga, turi nedelsiant kreiptis į vietos privatų veterinarijos gydytoją arba teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus. Taip pat galima visą parą skambinti nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką