Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2016 spalio 27d. 10:00

Savivaldybei „Tymo turgelis“ neįtiko – ieško naujo turgavietės operatoriaus

Tymo turgus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Tymo turgus

Savivaldybė ieško naujo Tymo turgavietės operatoriaus. Šiuo metu prekybą Maironio ir Aukštaičių gatvių sankirtoje organizuojančiai asociacijai „Tymo turgelis“ tai buvo nemaloni staigmena. „Man tai buvo šokas“, – 15min sakė asociacijos direktorė Genovaitė Sakalauskienė.

„Savivaldybė nori ūkininkus iš ten išgrūsti, jiems nepatinka, kaip mes ten dirbame“, – pasakojo G.Sakalauskienė.

„Tymo turgelis“ dėl prekybos organizavimo Tymo turguje su savivaldybe pasirašė trejų metų sutartį, kuri baigiasi kitų metų vasarį. Pasak G.Sakalauskienės, sutartyje numatyta, kad, „Tymo turgeliui“ įvykdžius įsipareigojimus, sutartis gali būti pratęsta dar trejiems metams.

„Toje sutartyje buvo įsipareigojimai, kuriuos mes įvykdėme, numatyta, kad jeigu įvykdysime, savivaldybė pratęs sutartį, bet ji to nesiruošia daryti. Mūsų ir meras nenori priimti ir kalbėtis. Tiesiog jie sugalvojo tą turgelį išnuomoti komersantams, kurie ten darys savo veiklą“, – sakė „Tymo turgelio“ direktorė.

Jos teigimu, į turgelį pagal sutartį jie turėjo investuoti 50 tūkst. Lt, o investavo gerokai daugiau.

„Mums irgi buvo šokas, kai sužinojome šitą naujieną“, – kalbėjo G.Sakalauskienė.

Naujo operatoriaus konkursą savivaldybė paskelbė pirmadienį.

„Atrinktas operatorius nuo kitų metų turgavietėje galės organizuoti prekybos, maitinimo paslaugas bei vykdyti kultūrinius renginius 58 prekystaliuose su stoginėmis ir šalia esančioje aikštelėje. Tymo turguje jau ne vienerius metus ūkininkai pardavinėja savo užaugintus ar pagamintus maisto produktus, sezono metu čia vyksta maisto festivaliai, įvairūs renginiai, suburiantys miesto gyventojus“, – rašoma skelbime.

Paraiškas dėl veiklos organizavimo galima teikti iki gruodžio 6-osios, o sutartį su naujuoju operatoriumi planuojama sudaryti metams.

G.Sakalauskienė dar nežino, ar dalyvaus konkurse.

„Nežinome, dar kalbėsimės. Galbūt mes tiesiog nuleisime rankas ir išeisime visi į kitą vietą, galbūt iš viso išnyks tas Tymo turgus“, – kalbėjo moteris. „Tymo turgelio“ asociacijai, valdančiai turgų, priklauso ten prekiaujantys ūkininkai, patys gaminantys, auginantys ir parduodantys produktus.

Sutartį vykdė tik patenkinamai

Sprendimas skelbti naujo operatoriaus paieškas buvo priimtas dar rugsėjo pradžioje. Vilniaus savivaldybė liko ne visiškai patenkina „Tymo turgelio“ darbo organizavimu.

„Nors asociacija „Tymo turgelis“ finansinius įsipareigojimus vykdė laiku, tačiau asociacijos organizacinę veiklą galima įvertinti ne daugiau kaip „patenkinamai“, o savivaldybei reikalingas patikimas, operatyvus, nepriekaištingai ir skaidriau organizuojantis ne tik prekybą, bet ir maitinimo, kultūrinius-edukacinius renginius“, – į 15min klausimus raštu atsakė Alma Vaitkunskienė, Vilniaus savivaldybės Administracijos direktorė.

Jos teigimu, buvo gauta skundų dėl galimo nesąžiningumo skirstant vietas turgelyje, taip pat savivaldybė gavo daug ūkininkų skundų, pavyzdžiui, dėl prastos ar pavojingos būklės prekystalių, prastos turgelio internetinės svetainės, konfliktinio situacijų sprendimo ir pan.

Taip pat savivaldybė tikina sulaukusi daug skambučių – ūkininkai skundėsi negalintys užsiregistruoti iš anksto, nepriimami prekiautojai, norintys pardavinėti savo užaugintą produkciją ir pan.

Be to, patikrinimą atlikusi savivaldybė konstatavo, kad turguje yra prekiaujama tik 2-3 kartus per savaitę, nesudaromos galimybės prekiauti platesniam ūkininkų ratui.

„Taigi, asociacijos veiklai turgelyje, savivaldybės nuomone, trūko skaidrumo“, – 15min rašė A.Vaitkunskienė.

Ji aiškino, kad savivaldybė sutartimi neįsipareigojo pratęsti sutarties dar trejiems metams – numatyta tik tokia galimybė, o ne prievolė. „Įmonei leidžiama organizuoti prekybą Tymo kvartale 3 metus nuo sutarties pasirašymo dienos su galimybe pratęsti sutartį ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui, terminą nustatant atsižvelgiant į Vilniaus miesto poreikius“, – skelbiama sutartyje.

Naujas operatorius turės įsipareigoti, kad Tymo turguje būtų prekiaujama ne mažiau kaip 5 kartus per savaitę, prekiautojams ir maitinimo bei kitų paslaugų teikėjams turės būti sudaryta galimybė vietas užsisakyti iš anksto.

Pirmenybė turės būti teikiama savo ūkiuose užauginta produkcija prekiaujantiems ūkiams, socialinėms įmonėms, ekologiniams ūkiams, pateikusiems „ekoagros“ sertifikatus.

Taip atrodė Tymo turgus iki remonto:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką