Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkininkai domisi, ar remiamas ne maistui skirtų gyvūnų auginimas

Aut. Julius Kalinskas
Aut. Julius Kalinskas
Šaltinis: www.nma.lt
0
A A

Pradėjus rinkti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“, pareiškėjams kyla klausimų, ar remiami ir ūkiai, kuriuose auginami ne maistui skirti gyvūnai bei augalai.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) sulaukia daug užklausų dėl to, ar į ūkių modernizavimui skiriamą Europos Sąjungos paramą gali pretenduoti audinių, šinšilų, arklių ir kitų ne maistui skirtų gyvūnų augintojai.

Audines, šinšilas, arklius, kalėdines eglutes, dekoratyvines gėles ir kitus ne maistui skirtus gyvūnus bei augalus auginantys ūkiai nėra tinkami dalyvauti šioje veiklos srityje.

Pagal KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ remiama žemės ūkio produktų gamyba arba prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų (išaugintų) valdoje) apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t. t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai.

Tačiau svarbu tai, kad pagal šią veiklos sritį parama teikiama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktų, išskyrus žuvininkystės, akvakultūros ir ne maisto produktus, gamybai ir valdoje pagamintiems produktams apdoroti ir (arba) perdirbti.

Kadangi ne maisto produktų gamyba, apdorojimas, perdirbimas nėra remiama, todėl audines, šinšilas, arklius, kalėdines eglutes, dekoratyvines gėles ir kitus ne maistui skirtus gyvūnus bei augalus auginantys ūkiai nėra tinkami dalyvauti šioje veiklos srityje.

Daugiau informacijos apie paramos pagal KPP veiklą „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ teikimo sąlygas – NMA interneto svetainėje.

Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk prie NMA „Facebook“ paskyros!

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką