Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2008 04 09, 13:54

Atgimsta „Ugnies medžioklė su varovais“

Miuziklas, matyt, bus aktualus visais laikais. Čia bandoma spręsti jauno žmogaus gyvenimo kelio pasirinkimo dilema, taip pat atskleidžiama itin stipriai išgyvenamos meilės tema.
Foto naujienai: Atgimsta „Ugnies medžioklė su varovais“
Foto naujienai: Atgimsta „Ugnies medžioklė su varovais“ / zmones24.lt
Temos: 1 Medžioklė
Pirmasis lietuviškas miuziklas įgaus naują kvėpavimą. Kultiniu tapęs miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“, režisuojamas Gyčio Padegimo, taps didžiausia 2008–2009 „Domino“ teatro sezono premjera. „Domino“ teatro vadovas Egidijus Baranauskas žada, jog tai bus įspūdingas reginys su visiškai naujais režisūriniais sprendimais. Netrukus pradės veikti ir „Ugnies medžioklė su varovais“ blogas, kuriame žiūrovams bus atskleidžiamos netikėčiausios būsimo spektaklio kūrimo detalės.

Populiarumo istorija
1976 m. vasario 28 dieną Jaunimo teatro scenoje debiutavęs režisierės Dalios Tamulevičiūtės pastatytas Giedriaus Kuprevičiaus miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ tapo pirmuoju Lietuvos miuziklu. Per septynerius spektaklio gyvavimo metus (1976–1983) miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ buvo parodytas net 185 kartus ir aplankė 16 Lietuvos miestų bei miestelių taip pat Maskvą, Sankt Peterburgą, Taliną bei Tartu.
2004 m. lapkričio 16 dieną legendinis miuziklas buvo atkurtas antrą kartą, naudojant visą autentišką sovietmečio atributiką: būdingus anų laikų architektūrinius sprendimus, sovietinį bufetą, sovietinę ložę CK sekretoriui, sunkius, sienas dengiančius apmušalus. Prieš ketverius metus buvo įžiebta nauja ugnis miuziklo istorijoje – simboliškai scenoje liepsnojo ir aktorių delnai. 2004–2005 metais miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ buvo parodytas 14 kartų. Norinčiųjų ateiti į spektaklius buvo daugiau, nei galėtų sutilpti salėse.

Amžinai netylančios dainos

Miuziklas, matyt, bus aktualus visais laikais. Čia bandoma spręsti jauno žmogaus gyvenimo kelio pasirinkimo dilema, taip pat atskleidžiama itin stipriai išgyvenamos meilės tema. Jau 32 metus miuziklo „Ugnies medžioklė su varovais“ arijos „Kregždutės“ ir „Kaip mažas paukštukas“ mėgaujasi neblėstančiu populiarumu ir net šiandien yra niūniuojamos tiek jauno, tiek seno. A. Mamontovo ir Atlantos perdainuotos „Kregždutės“ 2003 metais pripažintos geriausia metų daina. Už tai atlikėjams įteiktas „Bravo 2003“ prizas. Negana to, maestro Vytautas Kernagis, kuris leidžiant pirmąją „Ugnies medžioklė su varovais“ plokštelę sudainavo vieno pagrindinių veikėjų partijas, savo soliniuose koncertuose niekada nepamiršdavo padainuoti ir legendinio kūrinio „Kaip mažas paukštukas“. Taigi antrąjį savo sezoną „Domino“ teatras pradės su muzikaliausia metų premjera – naujai atgimusiu miuziklu „Ugnies medžioklė su varovais“. Jį pamatyti bus galima jau šį rugsėjį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką