15min be reklamos
2008 04 20, 10:03

Audrius Siaurusevičius – naujasis LRT vadovas

Išrinkus naująjį LRT vadovą, suskubome pasiteirauti paties generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, kokių permainų tikėtis.
Foto naujienai: Audrius Siaurusevičius – naujasis LRT vadovas
Foto naujienai: Audrius Siaurusevičius – naujasis LRT vadovas / zmones24.lt
Išrinkus naująjį LRT vadovą, suskubome pasiteirauti paties generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, kokių permainų tikėtis.

Keletas faktų

Gimė 1967 m. balandžio 18 d. Prienuose.
Mokslai – baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete.
Veikla – Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas. Dviejų fondų – Lietuvos ir Ukrainos T. Ševčenkos, Lietuvos ir Rusijos J. Baltrušaičio – valdybų narys.
Apdovanojimai – pelnęs Lietuvos, Ukrainos, Gruzijos ir Estijos apdovanojimus.
Vedęs, su žmona Ingrida augina du vaikus

Ar jau apsipratote su naujomis pareigomis?
Dar tik mėginu apsiprasti. Nuo žurnalistinio darbo sėsti prie nacionalinio transliuotojo vadovo vairo – rimtas pasikeitimas. Spėju suktis. Svarbiausia – turėti gerų pagalbininkų. Kai vesdavau laidą „Spaudos klubas“, viską turėjau daryti pats, o dabar kur kas paprasčiau, nes dirba visa komanda. Sakoma, geras vadovas tas, kuris moka pasirinkti profesionalius darbuotojus ir protingai paskirstyti darbus (šypsosi).

Kas paskatino dalyvauti konkurse LRT vadovo kėdei užimti? Ar svajojote apie tokias pareigas?
Tikrai nesvajojau, bet kai buvo paskelbtas konkursas, sulaukiau ne vieno raginimo. Jei ne kolegų skatinimai, net nežinau, ar būčiau taip greitai apsisprendęs.

Kaip manote, geriausia valdyti tvirta ranka ar?..
Kokie kumščiai XXI amžiuje (juokiasi)?! Manau, vadovas turi būti reiklus, griežtas, bet teisingas. Ne kirvis. Stengsiuosi sutelkti kolektyvą kūrybingam darbui. Suprantu, ką darau, kur ir ko atėjau, turiu planų ir idėjų. Manau, pirmiausia reikia sustiprinti silpnąsias grandis.

Manote, kad tokioms laidoms kaip „Lietuvos šokių dešimtukas“ televizijoje ne vieta…
Galiu nuraminti – šį sezoną jos dar gyvuos, o kas „dešimtukų“ laukia toliau, dar turime aptarti su visa LRT taryba. Sprendžiu ne aš vienas.

Nebijote žiūrovų pasipiktinimo?..
Jei jau dirbi tokį darbą, dvejonėms ne vieta. Tiesiog riekia priimti teisingus sprendimus.

Kokių permainų gali tikėtis televizijos žiūrovai?

Kitą TV sezoną žiūrovai kaip įprastai išvys ne vieną naują laidą. Bus visko, ko reikia visaverčiam gyvenimui, pramogų taip pat (diplomatiškai patikina).

O kaip į karjeros pasikeitimus reagavo šeima?
Jei kartą apsisprendžiu, manęs neperkalbės niekas, net žmona (šypsosi). Šeimyna, žinodama šį mano būdą, tiesiog susitaikė, kad kartais galiu ir vėliau grįžti iš darbo. Nors esu darbomanas, vaikams visada randu laiko.

Ar prisimenate, kada paskutinį kartą atostogavote?
Tai mano silpnoji vieta, nes rimtų atostogų neturėjau ne vienerius metus. Šiaip nesu išrankus, man nesvarbu, užsienyje ar Lietuvoje ilsėtis. Svarbiausia – pakeisti aplinką. Kai dirbau žurnalistu, darbas man buvo ir pomėgis. Gal todėl iki šiol neturiu jokio išskirtinio hobio. Niekada nerūpėjo nei žvejyba, nei kas nors panašaus.

„Spaudos klube“ visada atrodėte labai rimtas. Kokio jūsų nepažįsta LRT žiūrovai?
Aš ir esu rimtas. Negi nerimtas žmogus galėtų vadovauti LRT?! O jei atvirai, dar esu ir romantikas. Tiesa, negaliu prisiminti, kada paskutinį kartą žmonai dovanojau gėlių. Šiandien tikrai grįždamas nupirksiu puokštę.

Darbe rimtuolis, o namuose, kai vaikai prašo pašėlioti?..
Kas jau kas, bet vaikai geriausiai nuspėja tėvų silpnybes ir moka jomis pasinaudoti. Akimirksniu sutirpsti ir visas griežtumas kaipmat išgaruoja (šypsosi).

Gal išduosite ir kitas savo silpnybes?
Turbūt didžiausia mano silpnybė – nevairuoti automobilio. Iki šiol neturiu vairuotojo pažymėjimo. Vis atidėliodavau, o dabar juolab nebus laiko vairavimo pamokoms. Bet, manau, kada nors tikrai prisiruošiu.

Ar tiesa, kad jūsų autorinės laidos „Spaudos klubas“ nebeliks? Nepatikėsite jos kitam žurnalistui?
Ne. „Spaudos klubas“ mano ir iš eterio jis pasitrauks kartu su manimi.

Kokias žmonių savybes labiausiai vertinate?
Padorumą.

Nemanote, kad šiais laikais tai – retenybė?
Nemanau, nes tikiu kitais žmonėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką