Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2008 02 20, 17:36

Estrados atlikėja Irena Ašakaitė svajoja išleisti knygą ir ištrūkti pailsėti į Italiją

Foto naujienai: Estrados atlikėja Irena Ašakaitė svajoja išleisti knygą ir ištrūkti pailsėti į Italiją
Teodoro Biliūno ir asmeninio archyvo nuotr. / zmones24.lt
Temos: 1 Italija
Estrados dainininkei Irenai Ašakaitei gyvenimas nešykštėjo išbandymų. Būta ir skaudžių, bet kur kas daugiau sėkmingų, netikėtų, lydėjusių į šlovę ir pripažinimą. Dabar moteris su šypsena imasi kiekvieno darbo, nesidairo į praeitį, gyvena šia diena ir yra laiminga.

Su populiaria atlikėja Irena Ašakaite susitinkame Kaune, vos prieš pusmetį duris atvėrusioje vaikų šokio ir dainos studijoje.
Šiuo metu atlikėja pasinėrusi į darbų sūkurį: ne tik moko vaikučius vokalo paslapčių, kuria jiems dainas, bet ir rūpinasi savo repertuaru, dažnai griežia smuiku. Be to, anglų kalba skaito ir studijuoja literatūrą, kurią dukra Ieva parvežė iš Londono, ir ateityje ketina rašyti vadovėlį besimokantiems vokalo ir muzikos. Tai dar ne viskas – Irena Ašakaitė ryžosi išbandyti jėgas neseniai prasidėjusiame televizijos projekte „Švieski man vėl“.
„Tai tarsi naujas puslapis mano muzikinėje karjeroje. Puiki galimybė įgyvendinti tai, ko nespėjau ar nepavyko padaryti anksčiau. Tikiuosi, neteks savimi nusivilti... Neslėpsiu, malonu lipti į sceną, kurioje tiek daug garsių, pripažintų profesionalių atlikėjų. Užkulisiuose tvyro puiki nuotaika, visi mielai bendrauja, šmaikštauja“, – pasakoja I. Ašakaitė.

Ieško teisingo kelio

Vargu ar Ireną Ašakaitę galėtume pavadinti žiūrovų pamiršta ir populiarumo skonį jau primiršusia dainininke. Maždaug prieš septynerius metus kūrybos jėgas ji suvienijo su žinoma atlikėja Rūta Morozovaite ir iki šiol skina sėkmingo darbo vaisius. „Jei su Rūta nebūtume subūrusios dueto, nežinia, ar šiandien dar dainuočiau. Gal ir man likimas būtų atsukęs nugarą. Tiesiog nesu iš tų, kurie sėdi ir laukia, kol kažkas ką nors pasiūlys ar atneš tiesiai ant lėkštutės. Visada ieškau išeities ir kelio, kuris nuvestų teisinga linkme. Kartu su Rūta stengiamės elgtis taip, kad mūsų nepamirštų, mus mylėtų ir klausytų“, – sako dainininkė.
Užsispyrusi, atkakli, drąsi, siekianti tikslo. Tokia Irena pasirodė iš trumpo pokalbio. Tokia buvo ir vaikystėje, vėliau paauglystėje. Tiesa, tuomet, prasitaria, buvusi daugiau skeptikė, o dabar kupina optimizmo.
Dainuoti Irena pradėjo dar vaikų daželyje, bet dainininke tapti nesvajojo. Už saują saldainių ar sausainių mielai užtraukdavo dainelę, tačiau giliai širdyje norėjo griežti smuiku. Kaip ir vyresnysis brolis, kuris muzikos mokykloje lankė smuiko pamokas. Vieną dieną peršokusi tvorą mažoji Irena pabėgo iš darželio ir niekam nežinant nudūmė į visai čia pat esančią muzikos mokyklą. Mergaitė savarankiškai prisistatė mokytojams, įstojo į muzikos klasę ir tik paskui apie tai pasakė tėveliams. Štai taip!

Likimo vingiai

Tokių drąsių poelgių buvo ne vienas. Kartą muzikos mokytoja mergaitę nusivežė į Vilnių, kur ši dalyvavo viename konkurse ir visus sužavėjo smuikininkės talentu. Kitą dieną Irena išlaikė stojamuosius į M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir tik vėliau mamai pranešė, kad jos laukia Vilniuje. Tiesa, tąkart net nenujautė, koks kartus gyvenimas bus sostinėje. Atskirta nuo šeimos, jautėsi labai vieniša ir neištvėrusi nė metų parašė mamai laišką, kad parsivežtų ją namo. Jei ne, pagrasino įšoksianti į Nerį.
Irena grįžo į gimtąją Ukmergę, tačiau baigusi aštuonias klases vėl išvyko į Vilnių. Šįkart subrendusi, kur kas stipresnė ir pasiryžusi sėkmingai baigti J. Tallat-Kelpšos muzikos konservatorijos smuiko specialybę. Tik įsivaizduokite, keturiolikmetė jau buvo perskaičiusi F. Dostojevskio, O. de Balzako ir kitų klasikų kūrinius. Beje, knygos iki šiol yra vienas didžiausių Irenos Ašakaitės pomėgių.
Dėstytojai pranašavo smuikininkės sėkmę ir puikią ateitį, tačiau ne visoms pranašystėms buvo lemta išsipildyti.
I. Ašakaitė, dar besimokydama konservatorijoje, tapo Druskininkų ansamblio, kuriam vadovavo estrados klasiku vadinamas Mikas Suraučius, soliste. Kaip ten atsidūrė? Ansamblis ieškojo solistės, o gera Irenos draugė pakuždėjo M. Suraučiui, kad pažįsta merginą, kuri puikiai griežia smuiku ir labai gerai dainuoja. Taip Irenos muzikos kelyje atsirado Druskininkai. Kuri gi šešiolikmetė nenorėtų dainuoti tokiame garsiame kolektyve...
Baigusi konservatoriją, buvo paskirta dirbti šio miesto muzikos mokykloje ir toliau sėkmingai dalyvavo ansamblio veikloje. Netrukus Mikas Suraučius tapo Irenos vyru, bet apie tai atlikėja nelinkusi atvirauti. Praeitis. Pora susilaukė vienturtės dukters Ievos, su kuria puikiai sutaria abu tėvai. Su Miku Suraučiumi Irena iki šiol nėra oficialiai išsiskyrusi, tačiau daugelį metų gyvena atskirai. Irena – Kaune, Mikas – Druskininkuose.
I. Ašakaitė prasitarė, kad tikroji gyvenimo meilė ją buvo aplankiusi, tačiau tada buvo jauna ir to nesuprato. Svarbesnė buvo muzika, karjeros aukštumos...

Sunkiausi metai užsienyje

Muzikantės kelyje svarbiu išbandymu tapo studijos Maskvoje. Maestro Vytauto Kernagio paraginta, ji neakivaizdžiai mokėsi estrados režisūros. Tuo metu Irena dirbo Kauno filharmonijoje, todėl įgytas žinias galėjo pritaikyti darbe. Tiesa, labiausiai jos pravertė dirbant užsienyje.
Niekam ne paslaptis, kad Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę menininkai išgyveno pačius sunkiausius laikus. Atlikėjai tapo nereikalingi. Irena kaip ir daugelis patraukė svetur. Su šokėjomis dirbo Olandijoje, vėliau – Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje. Kūrybos požiūriu tai buvo produktyvus laikas, tačiau darbas naktiniuose klubuose vargino bei alino. Pragariškas tempas, konkurencija ir bemiegės naktys. Gimtinėje buvo likusi mažametė dukra Ieva. Blaškymasis tarp tėvynės ir užsienio tęsėsi beveik devynerius metus. Lietuvoje Irena praleisdavo kiek daugiau nei pusę metų. Vieną dieną išėjo įstatymas, kad tokia muzikine veikla gali užsiimti tik ES šalių atlikėjai, o nelegalės dalia I. Ašakaitės neviliojo. Darbui užsienyje ji padėjo tašką.
Grįžusi namo, ėmėsi naujos veiklos. Rašė į spaudą apie muziką ir muzikantus. Būtų tai dariusi ir toliau, bet vėl paviliojo dainavimas. Tad rašyti apie dainuojančius kolegas ir pačiai dainuoti atrodė neetiška.

Dukra seka tėvų pėdomis

Irenos Ašakaitės dukra taip pat dainuoja. Kauno Vytauto Didžiojo universitete baigusi menotyros studijas, mergina suprato, kad jos svajonė – scena. Irena manė, jog dukra bus kur kas laimingesnė įgijusi rimtą profesiją, tačiau Ieva ryžosi sekti tėvų pėdomis. Po studijų išvažiavo į Londoną, pati užsidirbo pinigų ir sumokėjo už mokslus Giulfordo pramoginės muzikos koledže. Muzikinę karjerą Ieva planavo tęsti Anglijoje, tačiau grįžo namo.
„Didžiuojuosi savo dukra. Ji be galo kruopšti ir darbšti. Kaip tėvas. Ieva ne ta, kuri „dainuoja papais ir kojomis“, ji trokšta kur kas daugiau. Sakoma, obuolys nuo obels netoli rieda, tačiau aš tikiu, kad tas obuoliukas šoktelės kur kas aukščiau“, – sako Irena.
Irena su dukra gyvena kartu ir kaimynus kelias valandas per dieną „lepina“ repeticijomis, vokalo pratimais. Kartais pasiginčija, kuri pirma sės prie pianino.
Norėdama atsipalaiduoti, I. Ašakaitė skaito knygas, vaikšto po mišką, mielai sukiojasi virtuvėje, o megzti ar nerti – tik duok. Rytais visada mankštinasi, o kai lauke šilta, užsiima greituoju ėjimu.
Veikli moteris sako dienotvarkę planuojanti kaip ministrai, visus darbus tvarkingai rašosi į užrašų knygutę. Taip spėja ne tik daugiau nuveikti, bet ir ilgiau pailsėti. „Reikia rasti laiko sau. Stengiuosi nesiimti tų darbų, kurie yra nereikalingi. Negali juk visko aprėpti, kitaip užsisuksi kaip voverė“, – atvirauja.
Atlikėja moka džiaugtis kiekviena akimirka – muzika, draugais, gamta, jaučiasi laiminga bei... svajoja su artima bičiule ištrūkti pailsėti į Italiją. Dabar I. Ašakaitės gyvenime daug šviesos, nes moka jos neišsklaidyti. Žino, kas yra visavertis gyvenimas, gali ramiai atsisėsti ir ištarti: „Kaip man gera...“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką