Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2008 01 24, 00:00

Jurijus Smoriginas: kritikas tapo mokytoju

Šio sezono pabaigą Lietuvos televizija vainikuos pirmuoju savo istorijoje miuziklu. Jame, be profesionalių atlikėjų, išvysime ir naujai „iškeptus" šokėjus.
Foto naujienai: Jurijus Smoriginas: kritikas tapo mokytoju
Nuotrauka iš LRT archyvo / zmones24.lt
Šio sezono pabaigą Lietuvos televizija vainikuos pirmuoju savo istorijoje miuziklu. Jame, be profesionalių atlikėjų, išvysime ir naujai „iškeptus" šokėjus, geriausiai pasirodžiusius netrukus prasidėsiančiame LTV projekte „Aistringi šokiai. Jurijaus Smorigino šokių mokykla".
Projekto startas jau netrukus - vasario 1 dieną. Aštrialiežuvis „Lietuvos šokių dešimtuko" komisijos pirmininkas Jurijus Smoriginas bus jau ne kritiku, o mokytoju. Choreografas džiaugiasi, galėdamas imtis to, kas jam arčiausia širdies - modernaus šokio. „Kas bent sykį matė Guy Ferlando filmą „Purvini šokiai", niekada jo nepamirš. Mes pabandysime padaryti lietuvišką „Purvinų šokių" variantą - per trumpą laiką išmokyti šokti tuos, kurie niekada nešoko, bet visada svajojo tai daryti", - sako projekto vedėjas ir šokių mokyklos siela Jurijus Smoriginas.
Jo vadovaujami Lietuvos televizijos studijoje jau repetuoja 12 projekto dalyvių - 6 moterys ir 6 vyrai, kuriuos J. Smoriginas atsirinko gruodį vykusioje atrankoje. Paskelbusi apie atranką spaudoje, Lietuvos televizija sulaukė 500 anketų. Laidos rengėjai atsirinko 120 kandidatų, iš kurių projektui pasiliko dešimtadalį.
Dalyviai itin skirtingi - savo amžiumi, išvaizda, pomėgiais, charakteriais. Tačiau visi plastiški, artistiški ir charizmatiški. „Su polėkiu", - taip apie juos sako projekto siela Jurijus Smoriginas.
Priešingai negu „Šokių dešimtuke", „Aistringuose šokiuose" dalyviai neturės nuolatinių partnerių. „Todėl iš anksto patariu jiems nieko neįsimylėti", - aiškina situaciją J. Smoriginas. Kadangi kompozicijos laidoje nuolat keisis, dalyviai šoks ir solo, ir po du, ir po tris. Silpniau pasirodysiantys bus priversti palikti projektą. Dalyvių per keturis mėnesius nuo 12 sumažės iki 4.
Iki projekto pabaigos išgyvensiantis ketvertas turės teisę pasirodyti pirmajame LTV miuzikle, kurį išvysime sezono pabaigoje. Keturi geriausieji šoks su profesionaliais šokėjais, gyvai pritariant garsiems Lietuvos dainininkams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką