Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2008 03 06, 10:31

„Kunigunda Lunaria“ staigmena – kultinė grupė „Tiamat“

Pirmąjį gegužės savaitgalį Vilniuje bus rengiamas tradicinis, jau septintasis tarptautinis alternatyviosios muzikos festivalis „Kunigunda Lunaria 2008“.
Foto naujienai: „Kunigunda Lunaria“ staigmena – kultinė grupė „Tiamat“
„Tiamat“ / zmones24.lt
Temos: 1 Staigmena
Pirmąjį gegužės savaitgalį Vilniuje bus rengiamas tradicinis, jau septintasis tarptautinis alternatyvios muzikos festivalis „Kunigunda Lunaria 2008“. Šiemet pagrindiniu trijų dienų renginio akcentu taps garsios švedų gotikinio metalo grupės „Tiamat“ pasirodymas. Taip pat klausytojų laukia įvairių muzikos krypčių Australijos, Japonijos, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos ir Lietuvos grupių pasirodymai, parodos, kinas ir teatras. Gegužės 3-iąją Vilniuje „Tiamat“ ir jos charizmatiškasis lyderis Johanas Edlundas pristatys naują, po ilgesnės petraukos išleidžiamą albumą „Amanethes“. Festivalio „Kunigunda Lunaria 2008“ žiūrovai taps pirmaisiais, kurie galės įvertinti, kaip gyvai skamba nauji „Tiamat“ kūriniai, bei prisiminti senuosius hitus. „Po ilgų derybų mums pagaliau pavyko „Tiamat“ prisivilioti į Vilnių. Šios grupės muzika ne vienam Lietuvos griežtesnės muzikos mėgėjui buvo tapusi savotišku atskaitos tašku, tad tikimės, kad nenuvils švedų mūsiškė publika“, - sakė vienas festivalio „Kunigunda Lunaria“ organizatorių Ugnius Liogė. 1989 metais nedideliame kaimelyje šalia Švedijos sostinės Stokholmo susiformavusi „Tiamat“ grupė greitai sugebėjo patraukti muzikos leidėjų dėmesį ir jau 1990 metais pasirodė debiutinis grupės albumas „Sumerian Cry“. Ši plokštelė „praslydo“ beveik nepastebėta, tačiau jau kitais metais pasirodęs antrasis albumas „The Astral Sleep“ muzikantams atnešė pripažinimą.
Vėliau sekusios plokštelės kas kartą sukeldavo didžiulę susidomėjimo bangą – „Tiamat“ iš kitų grupių smarkiai išsiskiria sugebėjimu puikiai suderinti sunkiojo roko griežtumą ir melodingumą, žengti į naujas muzikos teritorijas. Grupę labiausiai išgarsino kompanijoje „Century Media“ išleisti albumai „Clouds“ (1992), „Wildhoney“ (1994), „A Deeper Kind of Slumber“ (1997) ir „Skeleton Skeletron“ (1999). „Tiamat“ muzika įgavo savitų gotikinės stilistikos bruožų. Po 2004 metais išleisto albumo „Prey“ grupė kiek pristabdė savo kūrybinį procesą, daugiau dėmesio skirdama visame pasaulyje išsibarčiusiems savo gerbėjams – mistika ir paslaptingumu alsuojantys „Tiamat“ pasirodymai sutraukia pilnas sales įvairiuose planetos kampeliuose – nuo Meksikos iki Lenkijos.
Alternatyviosios kultūros festivalio organizatoriai žiūrovams žada ir nemažą dozę egzotikos – ethereal propaguotojus iš Australijos „Dandelion Wine“, ekstravagantiškuosius new wave electronic puoselėtojus iš Japonijos „Gothika“. Pirmąjį festivalio vakarą pasirodys vieni garsiausių Didžiosios Britanijos neo-folk muzikos kūrėjų - grupė „Naevus“ bei elektroninės industrial muzikos legenda iš Šveicarijos - „Mimetic“. Nemažai dėmesio žadama skirti ir įdomesniems Baltijos šalių projektams – iš Latvijos į festivalį atvyks įstabi atlikėja Lakissova su savo grupe, kurios pasirodymu prieš du metus Vilniaus publika liko sužavėta. Savo programas festivalyje pristatys ir kol kas mažiau žinomi, tačiau didelį energetinį užtaisą turintys lietuvių projektai „Vihr“, „Vilkduja“, „Degradatonia“, „Jupiter Makes Me Scream“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką