TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Michaelas Jordanas: geriausias iš geriausiųjų

Michaelas Jordanas - geriausias visų laikų krepšininkas. Tai žino visi. Jis ne tik puikus sportininkas, bet ir verslininkas, mylintis tėvas.
Foto naujienai: Michaelas Jordanas: geriausias iš geriausiųjų
AOP nuotrauka / zmones24.lt

Vardas, pavardė: Michaelas Jeffery Jordanas.

Gimimo data, vieta: 1963 02 17, Niujorkas, JAV. 
Šeima: gimė amerikiečių šeimoje, buvo ketvirtas vaikas iš penkių.

Meilės nuotykiai: Karla Knafel (45), Juanita Vanoy (49), Lisa Miceli (36).

Šeiminė padėtis: išsiskyręs, turi du sūnus ir dukterį.

Karjera: šeši NBA čempiono žiedai, dukart olimpinis čempionas, penkis kartus pripažintas naudingiausiu NBA sezono žaidėju.


Michaelas Jordanas - geriausias visų laikų krepšininkas. Tai žino visi.  Jis ne tik puikus sportininkas, bet ir verslininkas, mylintis tėvas. Tačiau labiausiai stulbina tai, kad šiame snobiškame ir arogantiškame sporto pasaulyje Michaelas Jordanas dvelkia santūrumu bei nepalaužiama dvasia.


Būti kaip Mike'as


Šeimos pagrandukas buvo judrus vaikas. Paradoksalu, bet paauglystėje atletiškas vaikinas labiau mėgo žaisti beisbolą ir amerikietiškąjį futbolą, nei mėtyti į krepšį kamuolį. Krepšiniu jis susidomėjo tik dėl to, kad Michaelas, augdamas tarp vyresnių brolių, vietą po saule turėdavo išsikovoti. Jis nieko labiau netroško, kaip aikštelėje aplošti vyresnįjį brolį Larry. Taigi taip pamažu didėjo vaikino susidomėjimas krepšiniu. Ir štai pirmasis smūgis! Michaelas Jordanas nepriimamas į mokyklos komandą, nes jis per žemas, be to, treneriui nelabai patiko jo odos spalva. Mike'o atsakas - tai būsimojo fenomenalaus sportininko tvirto charakterio pirmieji požymiai. Vaikinas atsisakė lengvabūdiško paauglio laisvalaikio ir visą laiką po pamokų plušo sporto salėje. Nenukabinusiam nosies ir nekaltinusiam kitų Michaelui nesėkmė buvo tarsi paskata siekti geresnių rezultatų. „Kai vos vilkdavau kojas ir norėdavau sustoti pailsėti, aš užsimerkdavau ir prieš akis išvysdavau komandos sąrašą be savo pavardės. Paprastai šis vaizdinys man grąžindavo jėgas", - sakė Mike'as. Jo mokyklos fizinio lavinimo mokytojas prisimena: „Jis niekada nenorėdavo pralaimėti. Toks jau jis gimė! Į mokyklą atvažiuodavau apie septintą valandą ryto. Michaelas visada atvykdavo anksčiau už mane. Kiekvieną rytą rakindamas duris girdėdavau jo mušamo krepšinio kamuolio aidą ir beveik kiekvieną kartą jį varyte varydavau iš salės."


Bažnyčia - antri namai


Mike'o tėvai, priešingai nei Tigerio Woodso (32) ar seserų Williams, nesistengė iš sūnaus padaryti sporto legendos. Pirmiausia jie norėjo atžalą išauginti doru žmogumi. „Išugdyti vaikuose pasitikėjimą savimi ir įskiepyti jiems moralines vertybes, kurios nieko nekainuoja. Tai dalykai, kurių nenupirksi už jokius pinigus", - viename interviu teigė ponia Jordan. Michaelas, augdamas afroamerikiečių šeimoje, puikiai žinojo, kad sekmadienio Mišios - ne užklasinė veikla. Nuo mažens įdiegtas bendruomenės jausmas ir pareiga padėti kitiems neišnyko net Jordanui pasiekus aukštumų krepšinio pasaulyje.  Kadangi Mike'as žinojo, ko turi atsisakyti neturtingi vaikai, jis ilgai nesvarstė, kam galėtų skirti ant jo galvos pabirusį milijonų dolerių lietų - krepšinio legenda nuo karjeros pradžios daug pinigų skiria skurstančių vaikų išsilavinimui gerinti. Tačiau kartą santūrus ir nesigiriantis nudirbtais gerais darbais Michaelas buvo apkaltintas šykštumu. Žymus krepšininkas Charlesas Barkley (45) pareiškė, kad Jordanas yra gobšuolis, mat jiems išėjus iš restorano elgeta paprašė išmaldos, o Michaelas į tai nekreipė dėmesio. Draugui parūpo, kodėl turtingas sportininkas pagailėjo kelių dolerių. „Jei jis gali paprašyti pinigų, vadinasi, jis lygiai taip pat galėjo priimti mūsų užsakymą restorane", - Charlesui Barkley savo nuomonę išsakė Michaelas Jordanas. 


Lemiamas metimas


Kai po vienos vasaros Michaelas ūgtelėjo beveik dešimčia centimetrų, treneris vaikiną pagaliau priėmė į mokyklos komandą, su kuria jis tą patį sezoną laimėjo mokyklų čempionatą. Čempiono vardas buvo abituriento bilietas į gerai žinomą Šiaurės Karolinos universiteto krepšinio komandą. Jau pirmaisiais metais universitete visų akys krypo į devyniolikmetį žaidėją, kuris, likus penkiolikai sekundžių iki krepšinio varžybų pabaigos, įmetė lemiamą metimą, išplėšusį komandai pergalę ir laimėjusį Amerikos universitetų lygos čempionų taurę. „Po šio metimo žmonės pagaliau ėmė mane matyti, pasidariau nežmoniškai populiarus, - sakė Michaelas. - Manau, kad vienas mano metimas atskleidė mane pasauliui." Vėliau tokių garsaus krepšininko metimų buvo ne kartą, o tiksliau tada, kai komandos žaisdavo taškas į tašką. Tuomet krepšinio aistruoliai gerai žinojo, ko laukti likus vos kelioms sekundėms iki varžybų pabaigos - ogi netikėtos Mike'o atakos! Tūkstantinė minia dievino Jordano sukuriamą įtampą ir jiems dovanotą adrenalino dozę. Ovacijos, plojimai, pagyrų šūksniai... Net priešininkų komandų aistruoliai negailėjo Michaelui susižavėjimo aplodismentų. 


Vyras, kuris verkia


Michaelas dievino iššūkius. Jei jų nesulaukdavo iš aplinkinių, krepšininkas tikslus išsikeldavo pats.  Pavyzdžiui, norėjo laimėti olimpinį žiedą - laimėjo jį net du sykius, troško būti NBA čempionas - tapo juo net šešis kartus. „Kol Mike'as žais krepšinį, tol nenustos mūsų stebinti", - kartą pasakė vienas komandos draugas. Dar kartą Jordanas visus pribloškė 1993 metais, kai jis, likus vos kelioms dienoms iki sezono pradžios, pareiškė paliekąs NBA lygą, nes šiame sporte jau padarė viską, ką galėjo. Krepšinio aistruolius ši žinia beprotiškai nuliūdino. Po trijų čempiono titulų iš pelenų pakeltai „Chicago Bulls" komandai Mike'o apsisprendimas buvo netikėtas, bet suprantamas. Tą vasarą Michaelo tėtis -  artimiausias jo draugas bei gyvenimo mokytojas - buvo žiauriai nužudytas dviejų vagių. Po tragiškos netekties krepšinio žvaigždė paniro į liūdesį, tuo dar kartą įrodydamas, kad jis yra tik žmogus, vyras, kuris verkia. Michaelas Jordanas su besidžiaugiančiu šalia tėvu pasikūkčiodamas raudojo apsikabinęs pirmąją NBA čempiono taurę. Krepšininkas verkė ir tada, kai  taurę laimėjo po penkerių metų, tėvui jau palikus šį pasaulį, bet Michaelui nepasidavus ir sugrįžus į didįjį sportą.


Stiliaus ikona


Mike'ui pasirašius kontraktą su kompanija „Nike", niekas netikėjo, kad juodaodis merdinčią sportinės aprangos kompaniją pastatys ant kojų. Netrukus paaiškėjo, kad Jordano veidas pritraukia ne tik sportinių batelių aistruolius. Krepšinio legenda reklamavo net sausus dribsnius ir greitojo maisto restoranų tinklą „McDonald's". Charizamtiškoji asmenybė tarsi garantuodavo kompanijos sėkmę ir pinigus.

Michaelą Jordaną supa rafinuoto stiliaus aura. Dažniausiai jis dėvi tūkstančius dolerių kainuojantį kostiumą, nepriekaištingai parištą kaklaryšį ir deimantu inkrustuotą auskarą kairėje ausyje. Tačiau ne kostiumas iš jo suformavo asmenybę. Jordanas pats sukūrė savo identitetą. Kai pradėjęs plikti krepšininkas pirmą kartą nusiskuto galvą plikai, neilgai trukus net ir nepraplikę krepšinio žaidėjai ėmė sekti jo pavyzdžiu; kai vietoj siaurų krepšinio varžyboms skirtų šortų Jordanas ėmė dėvėti plačius ir ilgus šortus, Mike'as, nė pats to neįtardamas, padarė didžiausią perversmą sporto mados istorijoje. Kaip tai nutiko? Nuo universiteto laikų kaip sėkmės ženklą po „Chicago Bulls" varžybų apranga Michaelas Jordanas dėvėdavo buvusio universiteto šortus, o kad vieni tilptų ant kitų, viršutiniai šortai turėjo būti kur kas laisvesni.


Skandalai


Kaip ir kiekvieną garsią asmenybę, Michaelą irgi supa paskalos bei skandalai. Tačiau tiesmuka kritika ar spaudimu supykdyti bei sukompromituoti Mike'o dar niekam nepavyko. Jis šypsojosi, kai iš jo akivaizdžiai tyčiojosi dėl prasto beisbolo žaidimo, kai pravardžiavo Jordaną silpnavaliu, neatsispiriančiu azartiniams lošimams, kai krepšinio asui prikaišiojo išdavystę ir nesantuokinius vaikus.

Kai moterų geidžiamiausias sportininkas teisme dalyvavo dėl šeimos skyrybų, tuo pačiu metu kitas teismas nagrinėjo bylą, susijusią su buvusia Michaelo meiluže Karla Knafel (45), kuri įrodinėjo auginanti sportininko atžalą. Moteris pasakojo, kad ji su vedusiu Mike'u  intymiai bendravo kelerius metus ir prižadėjo jam viską laikyti paslaptyje, jei krepšininkas jai sumokės 5 mln. JAV dolerių. Romus Michaelo veidas neapsiniaukė net ir tuomet, kai teko laukti tėvystės testo rezultatų, kurie nuogąstavimų nepatvirtino.


Brangiausios skyrybos


Po septyniolikos santuokos metų Michaelas Jordanas oficialiai išsiskyrė su žmona. Pasaulis dar kartą įsitikino kilnia krepšininko širdimi. Vienas iš turtingiausių sportininkų žmonai atriekė nei daug, nei mažai - 160 mln. JAV dolerių, t. y. lygiai pusę savo prakaitu uždirbtų pinigų. Būtent tokia suma krepšininkas įvertino gyvenimo moters paramą, palaikymą džiaugsme ir varge. Skyrybos buvusiems sutuoktiniams neužkirto kelio tolesnei draugystei. Su žmona Michaelas bendrauja kasdien. Abu krepšininko sūnūs - jau universiteto studentai, taip pat aistringai atstovaujantys universitetų krepšinio komandoms. Nors jų rezultatai ne patys geriausi, bet jie patenkinti savimi ir didžiuojasi, jog jų tėvas Michaelas Jordanas - geriausias iš geriausių pasaulio krepšininkų, kokių pasitaiko gal tik kartą per šimtą metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius