Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2008 02 25, 11:33

„Oskarai“ išdalinti patiems geriausiems

Sekmadienį 80-ąjį kartą išdalinti „Oskarai“. Daugiausiai Holivude vykusioje ceremonijoje apdovanojimų pelnė filmas „Šioje šalyje nėra vietos senukams".
Foto naujienai: „Oskarai“ išdalinti patiems geriausiems
Broliai Joelis (kairėje) ir Ethanas (dešinėje) Coenai apdovanoti už geriausią režisūrą bei už geriausią adaptuotą scenarijų. Scanpix nuotrauka / zmones24.lt

Sekmadienį 80-ąjį kartą išdalinti „Oskarai“. Daugiausiai Holivude vykusioje ceremonijoje apdovanojimų pelnė filmas „Šioje šalyje nėra vietos senukams„. Kriminalinis trileris su juodosios komedijos elementais pripažintas geriausiu metų filmu, broliai Joelis ir Ethanas Coenai apdovanoti už geriausią režisūrą bei už geriausią adaptuotą scenarijų. Netradiciniais darbais garsėjantys režisieriai padėkojo filmų pramonei, „kuri leido mums žaisti savajame smėlio dėžės kampe“. Ispanų aktorius Javieras Bardemas, pasiguodęs, kad suvaidintas herojus turėjo „klaikią šukuoseną“, laimėjo „Oskarą“ už šiame filme suvaidintą geriausią antrojo plano aktoriaus vaidmenį.

Geriausiu pagrindiniu aktoriumi tapo jau antrą „Oskarą“ savo karjeroje pelnęs Danielis Day Lewisas. Filme „Bus kraujo“ jis suvaidino į žiaurumą linkusį naftos ieškotoją. Geriausia pagrindine aktore išrinkta prancūzė Marion Cotillard, juostoje „Edita Piaf. Rožinis gyvenimas“ įkūnijusi garsiąją dainininkę. Pirmą kartą „Oskarui“ nominuota  ir išsyk jį laimėjusi M. Cotillard neteko žado ir savo kalboje kone dešimt kartų pakartojo esanti dėkinga. D. Day Lewisas savo ruožtu juokavo, kad apdovanojimas - tarsi „įšventinimas į riterius“.

Geriausia antro plano aktore išrinkta Tilda Swinton, pasirodžiusi juostoje „Maiklo Kleitono sukurta tiesa“. Trimis apdovanojimais sekmadienį taip pat pagerbtas filmas „Bornas. Ultimatumas“.

Geriausiu dokumentiniu filmu tapo „Taxi į tamsiąją pusę“, pasakojantis apie mirtinai sumuštą afganų vairuotoją. Geriausia animacine juosta pripažintas „La troškinys“. Užsienio juostos kategorijoje nugalėjo austrų „Klastotojai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką