Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2008 02 04, 00:00

Rasa Kaušiūtė: „Giminingos sielos dar nesutikau“

Nusivylusi 2008 metų astrologine prognoze, nes žvaigždės Avinui nežada meilės, atlikėja Rasa Kaušiūtė sako visas jėgas atiduosianti darbui.
Foto naujienai: Rasa Kaušiūtė: „Giminingos sielos dar nesutikau“
K. Malaiškaitės ir redakcijos archyvo nuotraukos / zmones24.lt
Temos: 1 Rasa Kaušiūtė
Nusivylusi 2008 metų astrologine prognoze, nes žvaigždės Avinui nežada meilės, atlikėja Rasa Kaušiūtė sako visas jėgas atiduosianti darbui. Kabaretui ir miuziklui pirmenybę teikianti dainininkė pasiryžusi įgyvendinti senas svajones, o gerbėjus pradžiuginti nauju albumu.

Kaip seniai vadinate save vilniete?
Jau dešimt metų. Gimtąjį Panevėžį aplankau tik kas keli mėnesiai. Nuo mažens svajojau apie didžiąsias scenas, todėl ir išvykau į sostinę. Šiais metais noriu padaryti kažką tokio, kad galėčiau savimi didžiuotis. Televizijos dėmesio man pakanka, nesinori švaistyti savo energijos, todėl visas jėgas skirsiu muzikai. Ir mano karjera dar nėra tokia stabili, kaip norėčiau. Reikia daug ką nuveikti.
Ar bandysite laimę nacionalinėje Eurovizijos konkurso atrankoje?
Šiemet nebandysiu. Manau, reikia pailsėti ir gerai pasiruošti ateičiai. Dalyvausiu tada, kai bus didelis noras, gera daina ir patikima komanda. Dabar man svarbiausia - naujas albumas ir saviraiška. Eurovizijos konkursas - tik teatras, dažniausiai visiškai neatspindintis atlikėjo.
Niekada nesigailėjote dėl savo pasirinkimo dainuoti?
Ne, neteko. Negąsdino manęs ir šios profesijos neapibrėžtumas. Mano siekiai buvo keisti: nenorėjau pastovaus darbo ir šeimos. Dabar viskas pildosi. Užsisakiau ir turiu. Kol kas aš laiminga: nereikia anksti keltis, eiti į darbą, dirbu savu grafiku.
Kokia veikla esate užsiėmusi šiuo metu?
Dirbu Lietuvos jaunimo ir moksleivių centre, mokau dainuoti kitus. Praėjusiais metais buvau prisiėmusi daug mokinių, tai pačios kūrybai liko mažiau laiko. Negaliu gerai daryti kelių darbų iš karto, todėl daugiausia dėmesio žadu skirti savo pačios muzikai. Pagrindinis mano tikslas - albumas. Jei jis šiais metais nepasirodys, bus viskas. Esu visiems prisižadėjusi. Norėčiau, kad jame dauguma dainų būtų mano.
Kiek jau nudirbta kuriant albumą? Ar daug dainų trūksta?
Jei skaičiuosime su kitų kompozitorių dainomis, yra daugiau negu pusė albumo. Savos kūrybos - maždaug pusė. Kalbėdama apie būsimą albumą, esu labai reikli ir priekabi. Jau ir mano metai tokie... Juk ne dvidešimt. Gal todėl taip norisi geros kokybės? Prodiuserio neturiu, nėra, kas paspaustų aranžuotojus, tai visko imuosi pati. Todėl užtrunka labai ilgai. Vienas kūrinys - du mėnesiai, o tai mane labai nervina. Stengiuosi, kad pačiai nebūtų gėda. Kas susidūrė su manimi, jau žino, kad įtikti sunku (juokiasi).
Pasidalykite artimiausiais savo planais...
Nuo vasario Lietuvos televizijoje prasidės duetų laida, kurioje dainuosiu su nauju scenos partneriu. Kas jis, jau žinau, tik turbūt negaliu išduoti (šypsosi). Dainų stilistika išliks nerami.
Ar tikite astrologinėmis prognozėmis?
Anot šiųmečio mano horoskopo, visas mintis reikia nukreipti į darbą, nes meilės nebus. Aš su tuo jau susitaikiau (juokiasi). Esu pasirengusi aukotis. Mano pozicija tokia: kai žmogus save realizuoja, visa kita ateina natūraliai. Jei kažką darau ir man sekasi, visi kiti reikalai taip pat neblogai klostosi. Šeimos ar draugo visam gyvenimui specialiai neplanuoju. Pasiduodu likimo tėkmei.
Kokio zodiako ženklo atstovams šiais metais meilės neprognozuojama?
Avinui ir Gyvatei - čia pagal skirtingus horoskopus.
Kokiomis savybėmis pasižymi po Avino ženklu gimę žmonės?
Labai stipriu atsakomybės jausmu ir atkaklumu. Jiems ne mažiau svarbus įkvėpimas ir aplinka. Aš jaučiu poreikį būti šalia originalių, įdomių žmonių.
Rasa, o į pasimatymus vaikštote?
Būna ir taip. Dėmesio stoka nesiskundžiu (juokiasi). O dėl pasimatymų ceremonijų... Būtų smagu, jei tikrą pasimatymą suorganizuotų žmogus, iš kurio to tikiesi. Bet jei jausmas vienpusis, pasimatymas nejaukus. Bent jau šiuo metu galvoti apie meilę man nesinori. Praėjusiais metais apie ją labai daug mąsčiau ir sukūriau dainą „Meilės nėra". Dabar su žmonėmis bendrauju tik draugiškai. Nieko rimta nemąstau. Kaip bus, taip.
Su kokiais vyriškiais susiduriate dažniausiai?
Pavadinkime juos nekantriais (šypsosi). Ilgai nelaukę jie bando išsiaiškinti, ar bus čia kas nors tarp mūsų, ar ne. O kai pamato, kad išlaikau atstumą, dingsta.
Vadinasi, jokios simpatijos neturite?
Iš aplink esančių vyriškių visi turi po vieną tinkamą savybę: vienas mamai patiktų, su kitu smagu arbatą gerti, dar su kitu - kažką kita veikti... Nepaprasta šiais laikais sutikti giminingą sielą. Gerų savybių rinkinio turinčio vieno žmogaus kol kas neradau. Laukiu.
Smalsu, kas patrauktų jūsų dėmesį?
Mano dėmesį gali patraukti netikėtas poelgis, kažkas neįprasta, o kad vyriškis atitiktų tą ypatingą mano savybių rinkinį, jam reikia humoro jausmo, saugumo, bet čia nesuderinama... Įdomumas ir saugumas... Man įdomesni vyresni vyrai, su jais randu daugiau kalbos. Manau, tarpusavio santykiuose pirmiausia turėtų būti pagarba, o kai tau parodoma, kad esi patelė... Mane tai atstumia. Vyrų nesugebėjimas išlaukti ir noras moterį turėti iš karto man yra nepriimtinas...
Stereotipais nesivadovauju, bet gal vyrus klaidina mano plaukų spalva? Gal daug kam atrodo, kad esu lengvai „pakabinama"? Mano išvaizda neatitinka tikrosios manęs, dažnai aplinkinius klaidina. Man reikalingas žmogus, kuris matytų daugiau, ne vien išorę.
Jau kelerius metus plaukus dažote ryškia spalva. Ką ji slepia?
Dinamiškumą, ekstravaganciją... Mano įvaizdis derinamas prie dainų. Nesu labai rami asmenybė (šypsosi).
Kas pasikeitė jūsų gyvenime nuo studijų Muzikos akademijoje laikų?
Padariau labai didelę pažangą. Persilaužiau savo pačios pastangomis. Supratau, kad savo svajones galiu įgyvendinti tik aš pati. Anksčiau svajojau būti žinoma dainininkė Lietuvoje. Šiais metais pajutau, kad žmonės mane atpažįsta. Palyginti su kitais atlikėjais, tai - tik „gėlytės". Lig tol netikėdavau, kad dėmesys gali būti toks nemalonus.
Kaip aplinkiniai rodo jums dėmesį?
Dažniausiai spokso arba šnabždasi už nugaros. Kai nuotaika gera, viskas šaunu, bet būna ir tokių dienų, kai galvoju, kad geriau tegu manęs niekas nemato.
Ar nesinori stabilumo, vedybų, vaikų... Nebijote, kad paskui tiesiog nebespėsite?
Dabar labai mėtausi. Praėjusiais metais man buvo krizė. Supratau, kad trisdešimtasis gimtadienis labai daug ką keičia. Lig tol niekada nejutau, jog man labai reikia artimo žmogaus, šeimos, stabilumo. Bet dabar viskas kiek atlėgo. Manęs niekas nevaržo. Kartais vienatvė man labai reikalinga. Nors... Jei šalia būtų tinkamas žmogus, viskas stotų į vėžes.
Rasa, kas skatina jūsų norą judėti į priekį, siekti užsibrėžto tikslo?
Susižavėjimas kitu žmogumi, įkvėpimas, įdomūs projektai. Tokiomis akimirkomis nė nežinau, iš kur atsiranda jėgų. Be viso to, man labai svarbu turėti bendraminčių, su kuriais galėčiau pasijuokti ar pasvajoti. Išsikrauti, kai to reikia.
Kas labiausiai tiki jumis?
Gal aš pati? Na, ir gerbėjai parašo, jų dėmesys paglosto širdį (juokiasi).
Esate minėjusi, kad vilioja platesni toliai...
Lietuvoje muzikinė kultūra nelabai aukšto lygio. Norėtųsi pasižvalgyti po tuos kraštus, kur situacija geresnė. Jei atvirai, koncertuoti vien Lietuvoje nesinori. Anksčiau labai viliojo Danija. Ten itin populiarus džiazas, beveik per visas radijo stotis gali išgirsti jį skambant.
Tai gal pakaktų koncertinio turo po Europą?
Man siūlė koncertuoti Italijoje ir Kinijoje, bet tam reikia gyvai grojančios grupės. Jau kiek laiko rengiame kabareto spektakliukus (nuo kovo jie turėtų padažnėti). Taip, koncertinis turas vasarą būtų pats tas. Manau, šiemet ir su gyvai grojančia grupe pavyks (šypsosi).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką