Dabar populiaru
Publikuota 2008 04 22, 12:15

„Sidabrinės gervės“ komisijoje – garbūs kino atstovai

Pirmųjų Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ organizatoriai paskelbė vertinimų komisijos sąrašą.
Foto naujienai: „Sidabrinės gervės“ komisijoje – garbūs kino atstovai
Foto naujienai: „Sidabrinės gervės“ komisijoje – garbūs kino atstovai / zmones24.lt
Pirmųjų Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ organizatoriai paskelbė vertinimų komisijos sąrašą. Iškilminga ceremonija vyks gegužės pabaigoje ir bus transliuojama per LNK televiziją.
„Sidabrinės gervės“ nominantus bei laimėtojus išrinks žymūs Lietuvos kino atstovai: Nacionalinės premijos laureatas aktorius Regimantas Adomaitis, Nacionalinės premijos laureatas, Europos kino akademijos narys režisierius Arūnas Matelis, kino kritikė Živilė Pipinytė, kompozitorius Algirdas Martinaitis, garso režisierius Romualdas Federavičius, kino kritikas Skirmantas Valiulis, animatorius Algirdas Selenis, kino aktorė Gražina Baikštytė, kino festivalio „Tinklai“ organizatorius Artūras Jevdokimovas ir „Skalvijos“ kino centro direktorė Greta Zabukaitė.
Vertinimo komisija išsirinko pirmininkę. Tai Europos kino akademijos narė, kinotyros mokslų daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, šiaurės šalių kino forumo „Scanorama“ meno vadovė bei daugelio tarptautinių kino festivalių žiuri narė kino kritikė Gražina Arlickaitė.
„Pastaraisiais metais pakilusi lietuvių kino populiarumo banga skatina apžvelgti ir įvertinti tai, kas vyksta čia ir dabar. Kiekvienų metų kino derliaus profesionalus įvertinimas atspindės ir rūpestį nacionalinio kino plėtra, ir provokuos visuomenės diskusiją apie tai, kas esame ir kuo galėtume būti. Kartu vertinimais bus pagerbti ir nacionalinio kino kūrėjai, ir įvairių kino profesijų atstovai.
Manau, apdovanojimų dėka bus dar labiau domimasi kino menu ir jo gyvu procesu, o pats renginys parodys pagarbą kino menininkams, atkreips dėmesį į žiūrovams galbūt nelabai žinomas kino profesijas bei atliks profesionalaus kino vertinimo funkciją”, – teigia Gražina Arlickaitė. Iš viso bus įteikta 14 „Sidabrinės gervės“ statulėlių - už geriausią 2007 metų vaidybinį kino filmą, dokumentinį kino filmą, TV filmą, animacinį filmą, trumpametražį filmą, statulėlėmis bus apdovanotas geriausias režisierius, aktorius, aktorė, antro plano aktorius, antro plano aktorė, operatorius, dailininkas, scenaristas ir geriausio garso takelio kūrėjas. Taip pat įsteigtos trys „Auksinės gervės“ už nuopelnus Lietuvos kinui. Apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ inicijuoja AVAKA (audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija) su Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką