Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2008 05 18, 18:48

Talentingoji Keira Knightley

Dažnai garsių tėvų vaikams tenka labiau pasistengti, jei jie seka gimdytojų pėdomis – iš jų visuomet reikalaujama daugiau.
Foto naujienai: Talentingoji Keira Knightley
Foto naujienai: Talentingoji Keira Knightley / zmones24.lt
Temos: 1 Keira Knightley
Dažnai garsių tėvų vaikams tenka labiau pasistengti, jei jie seka gimdytojų pėdomis – iš jų visuomet reikalaujama daugiau.

Nulemtas pasirinkimas
Gimusi garsios škotų scenaristės ir anglų teatro ir televizijos aktoriaus šeimoje Keira Knightley, jau būdama trejų metukų, pareikalavo motinos, kad jai pasamdytų agentą. Anot tėvų, su juoku prisimenančių šią istoriją, ji pavydėjo, kad pastarieji sulaukia tokios daugybės telefono skambučių. Kai Keira sulaukė šešerių, tėvai vis dėlto nutarė pasamdyti mergaitei agentą, bet tik su sąlyga, kad dukra neapleis mokslų ir net dalį vasarų skirs mokyklos reikalams. Keira mokėsi vaizduojamųjų menų mokykloje, vėliau perėjo į paprastą koledžą. Kadangi mergaitei mokslai sekėsi itin gerai, tėvai neprieštaravo aktorinei Keiros veiklai. Nors ir varginama disleksijos (gebėjimo skaityti sutrikimo), mergina nepabūgo lįsti į aktorystės liūną. Pradėjusi vaidinti motinos kurtuose spektakliuose vaikams, mergaitė greit pateko į kino industriją, kur vienas pirmųjų vaidmenų buvo „Walt Disney Productions“ kompanijos filme vaikams apie Robiną Hudą. Netrukus pasiūlymai vaidinti pasipylė kaip lietus iš giedro dangaus – režisieriai, visuomet ieškantys naujų veidų, negalėjo atsispirti jaunos gražuolės talentui.

„Smūgiuok kaip Beckhamas!“
2002 m. filmas apie mergaites, žaidžiančias futbolą, padėjo sužibėti Keirai kine. Filmas Amerikoje sulaukė didelės sėkmės, o jaunoji aktorė buvo pastebėta Holivudo prodiuserių ir kitais metais gavo pasiūlymą filmuotis „Karibų piratuose“ drauge su Johnny Deppu ir Orlando Bloomu. Po filmo visoje Amerikoje pasirodė Keirą liaupsinančių straipsnių, ji buvo vadinama „šviežiausia naujiena“ ir daug žadančia jauna aktore. Po staigios šlovės suvaidinusi romantinėje britų komedijoje ir kostiuminėje dramoje Keira buvo labai stipriai kritikuojama Didžiosios Britanijos spaudos, neva ji vaidinanti tik piršto nepajudinančias gražuoles ir kad, be išvaizdos, iš aktorės daugiau nieko gero. Turbūt bandydama įrodyti, kad ji nėra tik gležnutė gražuolė, Keira Knightley ėmėsi pagrindinio vaidmens filme „Domino“, kuris buvo sukurtas remiantis tikra nusikaltėlių medžiotojos Domino Harvey istorija. Šis vaidmuo sukėlė dar didesnį kritikų nusivylimą, jie pavadino Domino pačiu blogiausiu Keiros vaidmeniu. Tais pačiais metais, nusifilmavusi juostoje „Išdidumas ir prietarai“, jaunoji aktorė vis dėlto įrodė, kad turi talento, mat buvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje ne vienam kino pasaulio apdovanojimui laimėti.

Anoreksija ir darbomanija
Per vieną interviu Keira susierzinusi pareiškė: „Taip, aš turiu krūtinę, lygiai kaip ir 50 procentų visos populiacijos. Negi mes tikrai turime gaišti laiką kalbėdami apie manąją? Nemanau.“ Tačiau žurnalistų ir gerbėjų susidomėjimas Keiros Knightley kūnu nedingo. Jau ilgą laiką sklando gandai dėl itin pastebimo aktorės liesumo. Ji beveik visuomet paminima prie Holivudo anoreksikių, kai tik žurnaluose rašoma šia tema. Pati Keira, komentuodama tokius gandus ir nuotraukas, kuriose ji atrodo tarsi skeletas, teigia, kad ji tikrai neserga anoreksija – tiesiog toks jos sudėjimas. Nors ji ne kartą pasakojo, kad ir jos prosenelė, ir močiutė turėjo valgymo sutrikimų, o mokydamasi mokykloje sutiko nemažai mergaičių, kenčiančių dėl anoreksijos, tačiau pati šia liga ji tikrai neserganti.
Visai neseniai aktorė prisipažino, kad tapo tikra darbomane. „Aš net nepastebėjau, kaip penkerių metų laikotarpis susilydė, laikas prabėgo siaubingai greitai“, – vienam leidiniui pasakojo Keira Knightley. Iš tiesų, kai tapo viena graibstomiausių Holivudo aktorių, per metus ji nusifilmuodavo bent trijuose filmuose. Pastaraisiais metais Keira šiek tiek nurimo, nesigriebdama visų siūlomų vaidmenų. Ji aiškina bijanti, kad toks aklas vaidmenų vaikymasis gali ją atbaidyti nuo paties mėgstamiausio dalyko – aktorystės.

Privatus gyvenimas – už širmos
Keira Knightley ne kartą prisipažino, kad ją gąsdina vaikų troškimai tapti įžymybėmis. Pasak Keiros, įžymybe būti labai sunku, mat tu netenki privatumo ir nuolat esi stebimas, jei ne per paparaco objektyvą, tai eilinių žmonių akimis. Susikoncentravusi į darbą, Keira nervinasi, kai jai užduodami klausimai apie meilės ryšius ir kitas intymias gyvenimo detales. Nors aktorė ir slapukauja, tačiau šiek tiek apie jos meilės istorijas žurnalistams pavyko sužinoti. Vienas iš ilgiau trukusių Keiros romanų – draugystė su aktoriumi Del Synnottu, kurį mergina paliko dar jaunutė, nesulaukusi nė dvidešimties metų. Anot šaltinių, aktorius, paliktas gražiosios Keiros, net bandė žudytis, tačiau pora šiuos gandus paneigė. Jau kurį laiką Keira Knightley susitikinėja su kitu britų aktoriumi Rupertu Friendu, tačiau, pasak artimųjų, pastaruoju metu poros santykiai sušlubavo, mat jaunoji aktorė atsisakė priimti sužadėtuvių žiedą iš Ruperto. Nuolatos apie santuoką klausinėjama Keira pagaliau pareiškė, kad tekėti greitu laiku tikrai nežada. Apie valiūkišką elgesį galima spręsti ir iš jos interviu. Visai neseniai per filmo premjerą, nesusimąstydama apie savo vaikiną, Keira drąsiai leptelėjo, kad jos partneris filme, aktorius James McAvoy, bučiuojasi geriausiai pasaulyje!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką