Sportas gyvai

Žydrūnas Savickas – prie altoriaus

Šie metai galiūnui Žydrūnui Savickui bus įsimintiniausi ne tik todėl, kad šeštą kartą iš eilės pelnė stipriausio pasaulio žmogaus vardą.
Foto naujienai: Žydrūnas Savickas – prie altoriaus
Foto naujienai: Žydrūnas Savickas – prie altoriaus / zmones24.lt
Šie metai galiūnui Žydrūnui Savickui bus įsimintiniausi ne tik todėl, kad šeštą kartą iš eilės pelnė stipriausio pasaulio žmogaus vardą, bet ir dėl apsisprendimo sukurti šeimą su gyvenimo drauge Jurgita.

Šeštus metus iš eilės laimėjote „Arnold,s Strongest Man“ čempionatą. Ir šįkart važiavote tikėdamas pergale?
Važiavau laimėti. Juk ištisus mėnesius, metus tam ir rengiausi. Kiekvienas sportininkas turi tikslą būti geriausias. Tiesa, šiais metais iškovoti pergalę buvo gerokai sunkiau – sutikau daug stiprių konkurentų, be to, sąlygos ir rungtys irgi buvo sudėtingesnės.

Ir šįkart ranką spaudė pats Arnoldas Schwarzeneggeris?
Taip. Jis kiekvienais metais spaudžia ranką ir pats įteikia prizą nugalėtojui.

Ką jis pasakė įteikdamas 20 kilogramų sveriančią bronzinę čempiono statulėlę, kurios vertė – apie dešimt tūkstančių litų?
Palinkėjo sėkmės ir pasakė, kad susitiksime kitais metais.

Viename interviu prasitarėte, kad norite laimėti šį titulą septynis kartus (liko dar vienas čempionatas), o paskui pasitrauksite. Kodėl būtent septynis?
Iš pradžių sakiau, kad užteks laimėti šį titulą tris kartus, paskui – penkis, o dabar – septynis. Net nežinau, gal „kaltas“ sportinis azartas. O gal šis skaičius man – simbolinis, nes A. Schwarzeneggeris čempionu tapo irgi septynis kartus (šypsosi).

Kolambo mieste (JAV) vykusiame galiūnų čempionate, be bronzinės statulėlės, laimėjote 91,6 tūkstančių litų prizą. Jei ne paslaptis, gal žadate įsigyti svajonių pirkinį?
Kad viską, ko man reikia, jau turiu. Šiuos pinigus skirsiu pragyvenimui ir treniruotėms. Kad žinotumėte, kiek tos pergalės kainuoja!.. Vien pasirengimas joms...

Į Olimpinių žaidynių sąrašą jūsų sporto šaka neįtraukta. Apgailestaujate? Pelnytumėte dar vieną svarbų titulą.
Dėl to tikrai neapgailestauju, nes Olimpinėse žaidynėse yra keli šimtai skirtingų tradicinių sporto šakų nugalėtojų. O Pasaulio galiūnų čempionato laimėtojas tik vienas. Tad jo neiškeisčiau į jokias olimpiadas.

Prestižiniame „Arnold,s Strongest Man“ čempionate nosis nušluostėte Amerikos, Rusijos, Islandijos ir kitų šalių stipruoliams. Konkurentai pavydžiai nešnairavo?
Galiūnai yra labai draugiški ir geranoriški žmonės. Jų pavydas buvo nebent „baltas“. Visi vienbalsiai kartojo, kad jiems didelė garbė rungtis su manimi, kad esu pavyzdys, ko intensyviai treniruojantis galima pasiekti.

Ar yra stimulas dar ko nors siekti, kai jau esate pelnęs visus įmanomus titulus?
Visada jaučiu azartą, nes norisi pagerinti asmeninį rekordą. Ypač sveikas sportines ambicijas ir pyktį manyje sužadino praėjusių metų įvykiai. Todėl buvo malonu dar sykį įrodyti, kad esu stipriausias. Manau, kol rezultatai gerės, sportininko karjeros nebaigsiu.

Ką reiškia būti stipriausiu pasaulio žmogumi?

Galbūt kai kam atrodo labai paprasta: atėjai, iškėlei beveik penkis šimtus kilogramų sveriantį rąstą – ir medalis... Būti stipriausiam ne taip paprasta, nes titulas „kainuoja“ šešiolika metų sunkaus kasdienio darbo. Išlaikyti titulą dar sunkiau, nei jį laimėti. Turiu būti pavyzdys visiems, kurie irgi siekia to paties. Tačiau tas sunkus darbas man teikia malonumo, yra puiki mokykla. Taip gyventi man patinka, nes sportas – ne tik pašaukimas, bet ir gyvenimo būdas. Aš galiu būti savimi, man nereikia nieko aukoti ir nieko atsisakyti.

Šįkart į čempionatą irgi vykote vienas, be gyvenimo draugės Jurgitos?
Visada vykdavau vienas, todėl nenorėjau rizikuoti ir šįkart, t. y. laužyti tradicijos. Jurgita manęs laukė ir sirgo už mane namuose. Kai grįžau, ji buvo paruošusi ypatingą šventinę vakarienę su mano mėgstamais patiekalais. Smagiai atšventėme pergalę.

Su Jurgita esate pora ne vienerius metus. Gal asmeniniame gyvenime irgi nusimato džiugių permainų?

Šie metai man turėtų būti įsimintiniausi, nes labai rimtai galvoju apie šeimą. Seniai brandinau tą mintį, manau, atėjo laikas vestuvėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius