Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Eurovizijos“ atrankos naujokų biržoje – nemiga, jaudulys ir emigrantų sugrįžtuvės

LRT Didžiojoje studijoje prasideda „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidų filmavimas. Konkursas šiais metais pritraukė kaip niekada daug garsenybių, kurios teigia ateinančios nugalėti.
Lawreigna
Lawreigna / Asmeninio albumo nuotr.

Žinomiems atlikėjams iššūkį metantys scenos naujokai šiuo metu išgyvena nerimastingą laukimą, kovoja su galvos skausmais, perštinčiomis gerklėmis ar mėgaujasi lietuviška žiema, – tokia pasiilgta emigrantų Anglijoje.

Pagal šių metų taisykles paraiškas pateikę atlikėjai bei grupės buvo suskirstyti į du pogrupius: pirmajame susirungs tie, kas į konkursą atėjo su pačių sukurta ar specialiai jiems parašyta daina.

„Tokių atlikėjų buvo gerokai daugiau, todėl pogrupį skėlėme į dvi dalis, – pasakojo vykdančioji prodiuserė Rūta Lukoševičiūtė. – Vėliau pristatysime tuos, kurie į konkursą atėjo tik kaip atlikėjai, be savo dainos, ir pasirinko kūrinį iš bendro dainų katilo. Vėliau jie visi rungsis tarpusavyje. O iškritimo kovos prasideda jau nuo pirmos laidos, kurią LRT transliuos šį šeštadienį. Žiūrovų ir komisijos balsavimas nulems, kurie trys iš aštuonių dalyvių keliaus namo, nieko nepešę.“

Asmeninio albumo nuotr./Petunija
Asmeninio albumo nuotr./Petunija

Debiutinį vakarą dėl teisės atstovauti Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse susirungs Lietuvos pop scenos įžymybės, jau turinčios „eurovizinės“ patirties – Erica Jennings ir Donatas Montvydas. Tačiau atrodo, kad prieš filmavimą jie išlaiko visišką ramybę ir šimtu procentų tiki savo jėgomis.

Visai kitaip jaučiasi kylančios žvaigždės ir scenos naujokai, prieš filmavimą išgyvenantys migreną, nerandantys ramybės naktimis, kovojantys su peršalimu ir vidiniais demonais.

„Ugniaplaukė atlikėja Alice Way iki paskutinės nakties dailino savo kūrinį ir, negana to, kovojo su gerklės skausmais. Naujas scenos veidas – atlikėja Catrinah – guodėsi, kad nemiega jau kelias savaites, kenčia migreną, netgi nešventė Naujųjų metų, nes labai prastai jautėsi. Bet vakar po repeticijos šiek tiek atsipūtė, sakė: „Būčiau ramesnė, jeigu būčiau žinojusi, kad tokie geri pritariamieji vokalistai“, – pasakojo R.Lukoševičiūtė.

Konkurse dalyvaus ir lietuviai emigrantai, pasivadinę sceniniais pseudonimais Lawreigna ir Vlad Max. Iš Anglijos į Lietuvą atskridę jie ne tik skubėjo į repeticijas, bet ir ieškojo pasiilgto lietuviško maisto, nepaisydami šalčio ketino eiti prie sostinės eglutės.

Šiais metais konkurse pasirodys ir muzikantė Elena Jurgaitytė, kuriai šis konkursas tampa asmeniniu iššūkiu: pernai ji išbandė „Eurovizijos“ sceną tik kaip dainininkės Mijos grupės narė, o šiemet bandys sėkmę kaip solistė.

Dar viena scenos naujokė keistu vardu – Petunija – atėjo į konkursą, įkvėpta praėjusių metų latvės Aminatos sėkmės. Ji bandys pavergti publiką ir komisiją elektroninės muzikos kūriniu, įrašytu su prodiuseriu Viliumi Tamošaičiu-Gerai Gerai. Petunija pasirūpino ir kokybiška  apranga, – ji pasirinko dizainerės Julijos Janus drabužius.

Nepaisant nerimo, jaunieji atlikėjai pageidauja įvairių „žvaigždiškų“ dalykų. „Sulaukiame įdomių prašymų. Vieniems reikia pažeme sklaidomo rūko, kitiems – vėjo, blaškančio suknelę, tretiems – mikrofono stovo ne trišake, o apvalia apačia“, – šypsodamasi pasakoja Rūta. 

Su savo dainomis ateinantys atlikėjai, pasak R.Lukoševičiūtės aiškiai iliustruoja, apie ką šiandien skauda scenos žmonėms. Jų dainose ryškūs socialiniai rūpesčiai, pasaulį sukrėtę įvykiai ar, Jurgio Brūzgos atveju, – bandoma įpūsti daugiau optimizmo ir palengvinti išsivadavimą iš depresijos. 

Asmeninio albumo nuotr./Vlad Max
Asmeninio albumo nuotr./Vlad Max

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius