2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

2016-ųjų prognozės: sėkmės „Eurovizijoje“ receptas – gera daina, vieninga komanda ir fizinis pasirengimas

15min pateikia svarbiausių 2016 metų įvykių apžvalgą įvairiose srityse – nuo politikos ar ekonomikos iki sporto, pramogų ar mados. Bene svarbiausias pramogų pasaulio įvykis 2016-aisiais ir vėl bus „Eurovizija“. Pernai konkurse triumfavusio atlikėjo Manso Zelmerlowo dėka šįmet konkursas po trumpos pertraukos sugrįžta į Švediją. Pastarąjį kartą „Eurovizija“ Švedijoje, Malmėje, skambėjo 2013-aisiais.

Keliasdešimties Europos šalių atstovai 2016-aisiais susitiks Stokholme, „Globe“ arenoje. Konkurso pusfinaliai, kurių viename dainuos ir Lietuvai atstovausiantis atlikėjas, skambės gegužės 10 ir 12 dienomis, „Eurovizijos“ finalas – gegužės 14-ąją. 

Lietuvos atstovas „Eurovizijos“ konkurse pasirodys jau 17-ąjį kartą. Iki šiol geriausią rezultatą konkurse iškovojo specialiai 2006-ųjų „Eurovizijai“ susibūrusi grupė „LT United“, kuri Graikijoje, Atėnuose, atliko dainą „We are the winners“.

Tąsyk šalies scenos grandai – Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonavičius-Samas, Arnoldas Lukošius, Viktoras Diawara-Vee ir Eimantas Belickas – pelnė šeštą vietą, jų pasiekto rezultato dar nepranoko nė vienas kitas lietuvis. 

2015-aisiais Lietuvai „Eurovizijoje“ Vienoje, Austrijoje atstovavęs Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos duetas, atlikęs kūrinį „This Time“, pelnė 18-ąją vietą.

Naujos taisyklės

Lietuvos atlikėjų kovos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje prasidės sausį.

Šįmet atrankos taisyklės kiek pakoreguotos. Pirmuosiuose atrankos etapuose varžysis atlikėjai su atrinktomis autorių dainomis, toliau į kovą stos su savo dainomis prisistatantys atlikėjai, kol galiausiai susigrums geriausieji iš abiejų kategorijų. Galutinį rezultatą, kaip visada, lems ir komisija, ir žiūrovai.

„Šių metų atranka nuo praėjusių skirsis tuo, kad savo kūrinį į atranką atsinešantys atlikėjai gali būti ramūs dėl to, kad tą dainą visos atrankos metu atliks jie ir tik jie, kol tas kūrinys iškris – arba laimės – atranką”, – aiškina atrankos prodiuseris Audrius Giržadas.

Iš viso laimę bandys 28 atrankos dalyviai.

Norą dalyvauti „Eurovizijoje“ šįmet pareiškė: Donatas Montvydas, Rūta Ščiogolevaitė, Aistė Pilvelytė, Neringa Šiaudikytė, Erica Jennings, Ruslanas Kirilkinas, Deividas Žygas, grupė E.G.O., Eglė Jakštytė, „4 Roses“, Alice Way, Baiba Skurstene-Serdiuke, Berta Timinskaitė, Gabrielė Grygolaitytė-Vasha, Grupė HIT, Ieva Zasimauskaitė, Milda Martinkėnaitė, Saulenė Chlevickaitė, Ištvanas Kvikas, Lawreigna, Vladas Kaluginas, „Behind the Moon“, Catrinah, Elena Jurgaitytė, Jurgis Brūzga, Petunija, Ugnė Smile, Valdas Lacko.

Kuris iš jų 2016-aisiais važiuos į „Euroviziją“, paaiškės nacionalinės atrankos finale, kovo pradžioje. 

Kriterijai dainininkui

Tuo tarpu Lietuvos atstovus į „Euroviziją“ kasmet lydintis asociacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ pirmininkas, prodiuseris Martynas Tyla vardija, kokias savybes turi turėti dainininkas, kad „Eurovizijoje“ pasiektų aukštus rezultatus.

Kas 2016-ųjų „Eurovizijoje“ atstovaus Lietuvai, paaiškės vasario mėnesį.

„Pirmas dalykas, kurio būtinai reikia, tai gera daina. Antras – atlikėjo psichologinis pasiruošimas. Jeigu dar yra dideli vokaliniai sugebėjimai, tai – didžiulis pliusas. Tačiau nesakau, kad tai – būtina. Toliau – fizinis pasiruošimas. Visi, kas ten buvo, jau žino, koks krūvis yra „Eurovizijoje“, – kiek laiko yra miegui, koks yra tempas, kiek ir kokios repeticijos. Jeigu žmogus tam nepasiruošęs, iškart pasijus... Jokios charizmos minėti neverta – ji laimėti nepadės. Ten bus dar dešimt charizmatiškų“, – sako jis.

Anot M.Tylos, taisyklių, kokia daina turi skambėti „Eurovizijoje“, jau seniai nebėra: „Vadinamojo „eurovizinio standarto“ nėra jau daug metų. Keleri pastarieji metai tai aiškiai parodo. Standartai dingo po vokietės pergalės (2010-aisiais „Euroviziją“ laimėjo vokietė Lena Meyer, atlikusi dainą „Satellite“, – aut.past.), po to, galima sakyti, sekė atsitiktinumai.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos atstovai Vaidas Baumila ir Monika Linkytė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos atstovai Vaidas Baumila ir Monika Linkytė

O ar yra „Euroviziją“ laimėti galinčių dainininkų? „Atstovauti Lietuvai galinčių atlikėjų yra ne vienas. Vis dėlto, atvirai sakant, kol kas rinkoje jų nėra daug. Ten galėtų gerai pasirodyti, pavyzdžiui, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Donatas Montvydas“, – svarsto prodiuseris.

J.Arlauskaitė-Jazzu dar niekada nedalyvavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, tuo tarpu D.Montvydas ją yra net laimėjęs – atstovavo Lietuvai didžiajame „Eurovizijos“ konkurse 2012-aisiais. Su daina „Love Is Blind“ jis Azerbaidžano sostinėje Baku pelnė 14-ąją vietą. 

M.Tyla pabrėžia, kad rezultatas „Eurovizijoje“ priklauso ne nuo vieno žmogaus, bet nuo daugelio: „Kada bus dirbama kryptingai, tada rezultatas ir bus pasiektas. Arba pats atlikėjas turi labai daug dirbti, arba organizatoriai. Jei šiuo klausimu kryptingo darbo nebus... Šiaip spragtelėję pirštais mes „Eurovizijos“ nelaimėsime.“

VISAS 2016-ųjų PROGNOZES RASITE ČIA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką