Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 12 04, 18:06

Vilhelmas ir Indrė Čepinskiai iki šiol nepasidalina smuiko

Cirkas – taip situaciją, iš kurios jau daugiau nei pusę metų neišeina nei jis, nei buvusi žmona Indrė Čepinskienė, apibūdino smuikininkas Vilhelmas Čepinskis. Buvusiems sutuoktiniams vis dar nepavyko susitarti dėl smuiko, kuris, kaip teigia V.Čepinskis, priklausė jo tėvui.
Vilhemlas Čepinskis
Vilhemlas Čepinskis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Instrumentą jis norėtų susigrąžinti, tačiau su jo pageidaujamomis sąlygomis nesutinka buvusi sutuoktinė I.Čepinskienė, smuiką naudojanti tiesioginiams darbui – grojimui orkestruose.

Lapkričio 30 dieną, vykdant teismo nutartį, Kauno apylinkės teismo patalpose turėjo būti sudarytos sąlygos teismo paskirtam ekspertui Vytui Gečui apžiūrėti ginčo objektą – smuiką. Specialistas turėjo pateikti išvadas, ar tai yra tas pats V.Čepinskio tėvo – a.a. Stanislovo Čepinskio instrumentas, ar kitas smuikas.

Michailo Raškovskij nuotr./Vienas ryškiausių Lietuvos smuikininkų Vilhelmas Čepinskis
Michailo Raškovskij nuotr./Vilhelmas Čepinskis

Tačiau nustatytą dieną vietoje instrumento ekspertui buvo pateiktos tik jo nuotraukos, kurios buvo itin blogos kokybės. Išvydęs jas specialistas atsisakė vertinti: tai – tas pats instrumentas ar kitas.

Teisme vietoje I.Čepinskienės pasirodęs jos tėvas – Romas Andruškevičius, kuris šioje byloje nedalyvauja, buvo atsinešęs ir svarbiausią bylos objektą – smuiką. Tačiau jis taip ir liko futliare. 

„Teisme norėjau pamatyti smuiką, tačiau negalėjau, nors tokią teisę turėjau. Smuiko negalėjo apžiūrėti ir ekspertas.

Indrės gynėjas Laimutis Jankauskas tik klausinėjo meistro, ar jis gali pagal tas nuotraukas atpažinti – tai vienas ir tas pats smuikas, ar ne.

Ekspertas niekaip nesuprato, kaip gali pateikti išvadas, jei neduodamas „gyvas“ smuikas?!“, – po teismo kalbėjo V.Čepinskis.

Jis pridūrė, jog buvusi žmona į teismą nepristatė ir originalaus instrumento paso, išduoto prieš metus. Savo tėvo smuiko pasą turi ir V.Čepinskis.

„Mano nuomone, ten buvo cirkas. Parodyta visiška nepagarba teismui ir ekspertui, kuris specialiai į Kauną važiavo iš Vilniaus. Nesuprantu, jei teismas įpareigojo Indrę pristatyt smuiką ekspertui, kokiu pagrindu jis slepiamas ir nerodomas?“, – retoriškai klausė atgauti buvusios žmonos naudojamą instrumentą norintis smuikininkas. 

Susitaikyti su buvusia žmona jis neketina. Gruodžio 2 d. teismui įteiktas pakartotinis prašymas įpareigoti I.Čepinskienę pateikti smuiką ekspertui, taip pat prašoma paskirti baudą už tai, jog nebuvo laikomasi ankstesnio teismo įpareigojimo leisti apžiūrėti instrumentą.

Artimiausias posėdis šioje byloje turėtų įvykti 2016 m. sausio pabaigoje.

Priminsime, jog į teismą V.Čepinskis kreipėsi šių metų kovą, kai nusprendė susigrąžinti 2014-ųjų rugpjūtį Anapilin iškeliavusio tėvo instrumentą.

Teisme buvę sutuoktiniai bandė susitaikyti. Tačiau abiem pusėm priimtino varianto, kada smuikas galėtų būti sugrąžintas V.Čepinskiui, nepavyko rasti. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką