Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

24-erių lietuvis kalbų mokytojas Vokietijoje tapo „drag“ karaliene: „Tai – protesto išraiška“

Šiuo metu Vokietijoje gyvenantis 24-erių Minvydas Bisigirskas visuomet buvo įsitikinęs, kad viena svarbiausių žmonių vertybių – supratingumas. Jo tikėjosi ir iš artimųjų, kai jiems pasakė apie savo orientaciją, tiek ir dabar – tapęs „drag“ karaliene.

Kaune gimusio Minvydo istorija išties unikali. Nors lietuviškai jis šneka puikiai, niekada gimtosios nesimokęs mokykloje Minvydas atsakymą greičiau suraitytų italų kalba. Būtent čia vaikinas su savo mama persikėlė dar ankstyvoje vaikystėje, todėl, kaip pats dabar permąsto, augdamas skirtingose šalyse jis žingsnis po žingsnio įsidrąsino būti savimi. Žinoma, ne visada buvo lengva.

„Kai man buvo penkeri, mano mama išvyko į Italiją ir ten užaugau, baigiau mokyklą. Vis dėlto norėjosi kažko daugiau, išbandyti gyvenimą dar vienoje šalyje, todėl galiausiai atsikrausčiau į Vokietiją. Čia mano gyvenimas išties stipriai pasikeitė“, – kalbėdamas su 15min sako vaikinas.

Heidelberge Minvydas ne tik gyvena, bet ir moko. Iš viso šešias kalbas mokantis 24-erių vyras savo žiniomis dalijasi su kitais – šiuo metu rengia pamokas nuotoliniu būdu. Yra išbandęs darbą su vaikais, tačiau šiuo metu daugiausia dirba su suaugusiais.

Vis dėlto Vokietija vaikino gyvenime svarbi ne tik dėl atsiradusių darbo galimybių, neblogo užmokesčio, bet ir vidinės laisvės. Žinoma, šalis neapvertė vaikino gyvenimo aukštyn kojomis, bet tikrai padėjo atverti akis. Būtent čia, prieš kelerius metus, jis pradėjo domėtis „drag“ kultūra.

Asmeninio albumo nuotr. /Minvydas Bisigirskas – Patricia Piccante
Asmeninio albumo nuotr. /Minvydas Bisigirskas – Patricia Piccante
Asmeninio albumo nuotr. /Minvydas Bisigirskas – Patricia Piccante
Asmeninio albumo nuotr. /Minvydas Bisigirskas – Patricia Piccante

„Savęs atradimas buvo ilgas procesas. Kai supratau, kas man patinka, buvau susidūręs su vos keliomis „drag“ karalienėmis Vokietijoje, nelabai daug apie tai žinojau. Užstrigo man ši mintis, pagalvojau, kad nusipirksiu peruką ir paeksperimentuosiu, pasismaginsiu su draugais ir tiek. Su šviesiaplaukės peruku apsilankiau ir viename renginyje, kur kažkas iš aplinkinių mane pavadino „Patricija“. Taip ir prasidėjo ši kelionę“, – prisimena Minvydas.

Taip per kelerius metus netikėtai atsiradusi Patricija išties pakeitė vaikino gyvenimą. Eksperimentų vis daugėjo, naujų įvaizdžių – irgi. Ilgainiui vaikinas įsidrąsino ir įspūdingus virsmus įamžinti fotosesijoje. Greitai atsirado ir oficialus Patricia Piccante instagramo puslapis.

„Per metus įvyko tikrai daug pokyčių išvaizdos prasme, nes tik pradėjęs domėtis „drag“ aš nieko nežinojau apie makiažą, net nekalbant apie tai, kad jokių priemonių taip pat anksčiau nepirkau“, – juokiasi vaikinas.

Tik užsidegimo ir fantazijos dėka Minvydas toliau gilino savo žinias, išlavino ranką – dabar pokytį tarp kuriamų įvaizdžių jis mato tikrai ryškų, bet ir gali užtikrintai pasakyti – tik klaidų dėka žmogus tobulėja.

Asmeninio albumo nuotr. /Minvydas Bisigirskas – Patricia Piccante
Asmeninio albumo nuotr. /Minvydas Bisigirskas – Patricia Piccante

„Patricija yra tarsi projektas, nes jos nedarau tik dėl savęs, ją kuriu ir dėl kitų žmonių. Tai yra iliuzija, projekcija, kuri priverčia sustoti ir pagalvoti. O jei priverti bent kažką susimąstyti – tai jau geras ženklas, nes neretai žmonės šios kultūros tiesiog nepažįsta. Man tai yra menas, kuris leidžia išlaisvinti savo fantaziją ir save“, – pabrėžia Minvydas.

Vaikinas sako, kad supratęs, jog yra biseksualas, jis stengėsi neskubinti tiek savęs, tiek aplinkinių. Nors pats drąsiai mamai papasakojo apie save, Minvydas puikiai supranta, kad ne visiems pavyksta taip radikaliai žengti link pripažinimo, ne būtinai visi ir gautą informaciją priims teisingai. Būtent todėl Minvydas siūlo daug ir uoliai padirbėti su supratingumu.

Visą pokalbį su Minvydu išgirsite vaizdo įraše:

VIDEO: Unikali lietuvio istorija iš Vokietijos: kaip poliglotas tapo įkvepiančia „drag“ karaliene

„Mano mama turi atviresnį mąstymą, todėl tai pripažinti man netruko ilgai. Galbūt su „drag“ šiek tiek tempiau pasisakyti, bet džiaugiuosi, kad mane šeima visuomet uoliai palaikė. Man nepatinka paslaptys, nes aš noriu būti autentiškas. O ir nedarau nieko blogo“, – pabrėžia jis.

Kalbėdamas apie ateitį Minvydas pripažįsta, kad kol kas grįžimo į Lietuvą jo planuose nėra, tačiau tokio varianto irgi neatmeta. Šiuo metu jis aktyviai palaiko bendravimą su Lietuvoje gyvenančiomis „drag“ karalienėmis, o ir anksčiau grįždavo į specialius bendruomenės rengiamus vakarėlius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius