Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

50-tą jubiliejų atšventęs Vladas Kovaliovas: „Vyrui svarbiausia būti užtikrintam savimi“

Vladas Kovaliovas – visiems puikiai pažįstamas atlikėjas, dainininkas ir dainų kūrėjas. Energingas ir visą gyvenimą aktyviai koncertuojantis vyras neslepia, jog atšventęs 50-ies metų jubiliejų ir įžengęs į šeštą dešimtį ėmė labiau rūpintis savo sveikata ir įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus, siekiant užkirsti kelią ligoms.
Vladas Kovaliovas
Vladas Kovaliovas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Daugeliui vyrų apsilankymas urologo kabinete kelia psichologinį diskomfortą, ypač jeigu vizitas susijęs su negalavimais dėl prostatos. Jog tai gana imtimi vyro erdvė pritaria ir dainininkas Vladas Kovaliovas. Jis sutiko atvirai prabilti apie su amžiumi iškylančias problemas bei paraginti kitus vyrus nepamiršti rūpintis savąja sveikata ir puoselėti vyriškumą.

„Dažnai vyrams yra tiesiog nepatogu kalbėti apie vyriškąsias sveikatos problemas. Jie tiesiog nepripažįsta, jog pas juos kažkas yra ne taip, blokuoja visas tokias mintis galvoje ir įtikina patys save, kad problemos išsispręs savaime. Tačiau visi puikiai suprantam, kad ateina tam tikras amžius, kuomet apsilankymas pas gydytoją, pas urologą tampa neišvengiamu ir reikia nueiti pasitikrinti“, – pasakojo Vladas.

Robertino Valiulio nuotr./Vladas Kovaliovas
Robertino Valiulio nuotr./Vladas Kovaliovas

Prostata yra vienas svarbiausių vyro organų, atsakingas už lytinę potenciją, vaisingumą, raumenų tonusą ir net gerą atmintį. Prostatos sekretas, kuriame plaukioja spermatozoidai, yra viena iš spermos sudedamųjų dalių, todėl prostatos sveikata tiesiogiai susijusi su vyriškumu bei vyro pasitikėjimu savimi. Anot gydytojų, šis organas gali sutrikti kiekvienam vyrui, nepriklausomai nuo jo amžiaus, o viena pavojingiausių ligų – prostatos vėžys – vystosi blogai gydomoje arba išvis negydomoje prostatoje.

„Urologinės problemos yra intymi sritis ir žmonės natūraliai gėdijasi tos situacijos, gėdijasi pasakyti, išsikalbėti. Žmonėms nejauku, nedrąsu apie tai klausti, tačiau mes, gydytojai, esame profesionalai. Jeigu vyras yra jauno amžiaus, dažniausiai problemos yra susijusios su uždegimu prostatoje. Vyresniame amžiuje toje pačioje prostatoje galima nustatyti visas ligas: ir uždegimą, ir išvešėjimą, ir net prostatos vėžį.

Su amžiumi prostata didėja, apspaudžia šlaplę, vyrams tampa sunkiau šlapintis, atsiranda infravezikinė obstrukcijos simptomai, kurie leidžia mums įtarti gerybinį prostatos išvešėjimą. Tačiau tam pačiam prostatos audinyje gali būti ir vėžinės ląstelės, todėl kuo amžius vyresnis, nuo dažniau rekomenduojama lankytis pas urologą“, – TV8 televizijos laidoje „Sveikatos medis“ pasakojo LSMUL Kauno klinikų gydytojas urologas dr. Stasys Auškalnis.

Oficiali statistika rodo, kad dažnas vyras dėl kasdienių rūpesčių, įtempto gyvenimo ritmo bei darbų pamiršta rūpintis savo sveikata, reguliariai nesilanko pas gydytojus, o pajutęs neįprastus simptomus, yra linkęs juos ignoruoti.

„Kiekvienas mūsų turėtume išmokti girdėti savo organizmą. Jeigu tik pastebiu, kad yra tam tikri pokyčiai, kad organizmas ima signalizuoti, jog kažkas yra ne taip, neįprasta, iškart susimąstau. Vyrui svarbiausia būti užtikrintam savimi, tad pasitikrinti profilaktiškai dėl visų ligų yra būtina. Jeigu jūs to nedarote dėl savęs, padarykite tai dėl mylimo žmogaus“, – ragina V.Kovaliovas.

Robertino Valiulio nuotr./Indrė Launikonytė ir Vladas Kovaliovas
Robertino Valiulio nuotr./Indrė Launikonytė ir Vladas Kovaliovas

Prostatos vėžio prevencinė programa yra skirta vyrams nuo 50 metų. Pagal ją pacientui atliekamas kraujo tyrimas, parodantis PSA koncentraciją kraujyje. Šį tyrimą rekomenduojama atlikti anksčiau, nuo 45-erių metų, jeigu pirmos eilės giminės (tėtis, brolis) serga ar sirgo prostatos vėžiu.

„Yra kur kas patogiau, kuomet aiškiai nustatytos amžiaus ribos, kada reikia atlikti tyrimus. Sulauki 40-ies – eini tikrintis dėl vienų problemų, 45-erių – dėl kitų, 50-ies – dar dėl kitų. Taip kur kas aiškiau. Man sukako 50 metų ir aš kaip tikras pilietis nuėjau, pasitikrinau, atlikau visus tyrimus ir viskas. Tų dalykų tikrai nereikia bijoti, nes tu nežinai kada kas gali atsitikti. Gal vieną dieną paaiškės, kad yra užleistų problemų, o juk galėjai nueiti ir pasitikrinti daug anksčiau“, – laidoje pasakojo Vladas.

Neretai urologo kabinete girdimi nusiskundimai ir dėl potencijos sutrikimų. Remiantis tyrimų duomenimis, kiek daugiau nei 20% šių problemų galima išspręsti su psichologo pagalba, kitais atvejais reikalinga gydytojo urologo konsultacija ir tinkamas gydymas.

„Erekcijos sutrikimai taip pat yra viena iš svarbių ir dažnai konsultuojamų patologijų. Tai specifinė ir gana intymi sritis. Ji taip pat itin aktuali, tačiau apie tai prabilti pacientams sunku, todėl kai mes konsultuojame dėl kitų ligų, teiraujamės ir dėl erekcijos“, – teigia gydytojas S.Auškalnis.

Prostata ir potencija viena kitai daro įtaką, todėl svarbu pasirūpinti abejomis. Prostata yra susijusi su vyro seksualine kokybe, nepriklausomai nuo amžiaus. Norint nesusirgti šio organo ligomis, vyrams rekomenduojama vengti streso, fizinių ir seksualinių perkrovų, saugotis nuo lytiškai plintančių infekcijų, tinkamai maitintis ir pakankamai ilsėtis. Šiandien urologai siūlo daugybę efektyvių vaistų, galinčių ženkliai pagerinti vyro savijautą, ar padėti pasveikti ir rimtai susirgus.

Naudingi ir maisto papildai, skirti būtent vyrų sveikatai, vyriškumui bei potencijai palaikyti. Vieni tokių yra „RED3“, praturtinti afrikinės slyvos ekstraktu, išgaunamu iš augalo žievės, kuris padeda palaikyti normalią prostatos būklę. Iš Peru Andų kilusi pipirnė kartu su Azijos žemyne viena vertingiausių žolelių – juoduoju eleuterokoku – naudingi vyro fizinei ir psichinei būklei. Vyro sveikatai veiksmingos ir goji uogos bei sėjamojo lino sėklos, o visos šios medžiagos sutalpintos į vieną maisto papildo kapsulę tikslingai veikia vyro organizmą.

„Ši koronaviruso sukelta pandemija privertė mus visus sustoti nuo kasdienio bėgimo. Kuomet sustojom, pradėjom mąstyti, kad bėgam per daug, negu iš tikrųjų mums reikia. Mes nespėjam užpildyti savęs geromis emocijomis, nepastebime paprastų dalykų, kurie teikia džiaugsmo. Kad ir to pačio saulėlydžio, juk tai taip pat nuteikia gerai, jautiesi daug geriau, galva pašviesėja ir skausmai visi pradingsta, kuomet pasisemi energijos iš gamtos“, – pozityviai kalbėjo atlikėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas