2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Agnė Kulitaitė: apie lūpas, kurias norisi bučiuoti. Tas kitas

Apie meilę sau kalbu daug ir dažnai. Ir jei reikėtų šiai meilei suteikti žmogišką pavidalą, tai būtų charizma spinduliuojanti moteris, laiminga sau įsitaisiusi ant žalios vasarinės pievutės. O štai rimčiausias jos priešas, vis paliekantis ant tos pievos rudas smirdančias krūveles – gyvenimu džiaugtis trukdantys kompleksai. Kompleksų būna įvairiausių: išgalvotų įžūlių partnerių, įkalbėtų visuomenės, išaugusių iš tariamų trūkumų, visą paauglystę kritikuotų mamos. Tokių, kurių priežastys yra mūsų galvoje, nors iš tikrųjų netobulumo net nėra.
Agnė Kulitaitė Ypatingos
Agnė Kulitaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Tada, norint išmokti mylėti save, tvarkytis reikia su savosiomis mintimis. Vis dėlto pasitaiko nutikti ir taip, kad kūno trūkumai iš tikrųjų egzistuoja. Galima bandyti juos prisijaukinti ir su jais susigyventi. Kita vertus, tai nebūtinai vienintelis ir geriausias kelias.

Gyvename laikais, kai turime visas galimybes bei teisę atrodyti taip, kaip gražiausia mums. Pavyzdžiui, susitvarkyti lazeriu vešlius kūno plaukus, kad vasaromis nereikėtų sukti galvos dėl kasdienio skutimosi. Pasikoreguoti nosį, jei šiaip ar taip dėl jos rytą pradedame nuo sunkiosios veido kontūravimo artilerijos. Kartkartėmis susileisti injekciją, jei kakta ėmė raukšlėtis, o tu savo metų atneštą išmintį mieliau demonstruotum įdomiu pokalbiu. Ar skoningai pasididinti krūtinę, nes norisi daugiau apvalumų nesisegant ultra extra push up xxl 3000 liemenėles.

Ir man šiek tiek gaila, jog plastikos chirurgijai dažnai tebeklijuojama stigma, neva ja naudojasi tik plastmasines barbes primenančios tuštutės. Tokia nuomonė susidaro gal dėl to, jog kaip ir bet kur, kai prarandamas saikas ir sveikas protas, rezultatas retai kada atrodo subtiliai. Kitaip tariant, kai iš A dydžio krūtinė per dieną tampa F, sunku nepastebėti, jog ne savaime ji užaugo. Bet pačios juk suprantame, kokia tai netiesa.

Man šiek tiek gaila, jog plastikos chirurgijai dažnai tebeklijuojama stigma, neva ja naudojasi tik plastmasines barbes primenančios tuštutės

Tiesiog vienos renkasi savo kompleksus varančius trūkumus kasdien maskuoti savarankiškai, o kitos pasiryžta visam laikui problemą išrauti su šaknimis. Garantuoju, net jūs savo aplinkoje turite vieną kitą moterį, kurį tą ar aną „pasitvarkė“. Ir labai teisingai padarė. Nes mano giliausiu įsitikinimu, gyvenimas yra pernelyg trumpas, jog kasryt stovėdama prieš veidrodį savęs nekęstum dėl pasitikėjimą savimi griaunančios nosies, atlėpusių ausų ar dar balažin ko.

Tačiau kompleksuoja dažna moteris anaiptol ne vien dėl tų savo kūno dalių, kurias kasdien demonstruoja visam pasauliui. Pamenate legendinius „Panelės“ žurnalo raudonuosius puslapius ir kiek ten klausimų ginekologei merginos uždavinėdavo apie savo intymių vietelių išvaizdą? Jei esate tuos klausimus skaitę, turbūt jums jokia staigmena, kad neretai nerimo ir menko pasitikėjimo savimi priežastimi gali tapti ir kompleksai dėl vaginos. Ir visai nesvarbu, kad matai ją tik tu (na, ir mylimasis). Nes juk pati pirmoji savimi žavėtis bei grožėtis ir turi tu, o ne kas kitas.

Taip, kaip ir krūtų, vaginų būna įvairiausių spalvų, formų, išvaizdos. Ir visos jos normalios. Pasaulis netgi būtų niūrus, jei visos būtume vienodos ir turėtume vienodus lytinius organus. Tokius, kokie dažniausiai matomi pornofilmuose – lygutėle beplauke oda, pastelinio kolorito beigi praktiškai be lūpų, kaip koks Homerio Simpsono veidelis. Tačiau jei tai, kaip atrodai apačioje bado akis, o anatominiai dalykai kelia diskomfortą bei trukdo džiaugtis gyvenimu, kažką daryti reikia.

Jei tai, kaip atrodai apačioje bado akis, o anatominiai dalykai kelia diskomfortą bei trukdo džiaugtis gyvenimu, kažką daryti reikia

Būna, kad dėl savo lytinių organų išvaizdos moterys visą gyvenimą kompleksuoja, o kitoms po gimdymo tenka su turėta gražia vagina atsisveikinti. Bet neseniai iš gydytojos išgirdau, kaip smarkiai gyvenimo kokybę šie kompleksai smukdo ir man pasidarė baisu! Pati kompleksų šioje srityje neturiu, bet, pasirodo, merginoms dėl šios priežasties tokie maudymosi kostiumėlio dėvėjimo reikalaujantys malonumai, kaip paplūdimiai ir SPA centrai tampa kančia, net aptemptų kelnių jos užsidėti nedrįsta. O ką jau kalbėti apie miegamąjį?

Dažnai kompleksai dėl vaginos ne tik trukdo atsipalaiduoti bei patirti orgazmą, bet net ir romantinius santykius užmegzti... Ir, žinot, galvoju, jei kažkokie kūniški trūkumai šitiek spalvų atima iš gyvenimo, tai kvaila yra problemą ignoruoti, apsimetinėjant, kad gerai ir taip. Nes negerai. Belieka tik padėkoti likimui, kad gyvename laikais, kai be didelio vargo galime vieną kartą amžiams ją susitvarkyti, užmiršti ir eiti per gyvenimą nugalėtojos žingsniu. Žinant, kad turi lūpas, kurias norisi bučiuoti. Ir ne tik ant veido.

O kadangi medicinos srityje nesu ekspertė, paprašiau apie lytinių lūpų plastinę operaciją bei makšties atnaujinimo procedūrą trumpai papasakoti jas atliekančią „Fi Clinica“ plastinės-rekonstrukcinės chirurgijos gydytoją dr. Ingą Guogienę. Juk ši tema visoms smalsi, bet pačioms paklausti dažnai vis dar gali būti nedrąsu...

Organizatorių nuotr./„Fi Clinica“ komanda
Organizatorių nuotr./„Fi Clinica“ komanda

„Į konsultacijas ateinančios moterys paprastai skundžiasi dideliu diskomfortu sporto, lytinių santykių metu. Be to, pacientės dažnai negali dėvėti maudymosi kostiumėlių, kelnių“, – paklausta apie dažniausiai pacienčių patiriamas problemas, sukeltas lytinių organų anatomijos, vardija gydytoja.

Pasak jos, klinikos duris dėl šių priežasčių praveriančios moterys tikisi, kad po procedūrų gyvenimas taps komfortabilesnis, o vaizdas veidrodyje, aišku, estetiškesnis. I.Guogienės teigimu, lytinių lūpų plastinė operacija dažnai suteikia moterims daugiau pasitikėjimo savimi. Pavyzdžiui, jos ima drąsiai dėvėti maudymosi kostiumėlius, kelnes. Be to, ne viena susirado ir antrąją pusę, nes prieš operaciją dėl šio savo komplekso negalėdavo nusirengti prieš vyrus.

Beje, žinodama, kokia subtili ir jautri ši plastinės chirurgijos sritis, gydytoja subūrė išskirtinai moterišką kolektyvą, kad pacientės nesidrovėtų per apžiūrą nusirengti, jaustųsi per konsultaciją ramiau, saugiau. „Jos pasitiki, nes moteris moterį supranta labiau, ypač dėl subtilių detalių. Pacientės gali laisviau atsiverti kalbėdamos, išsako subtilius dalykus“, – paaiškina gydytoja Inga, tuoj pridurdama, jog šilta, paslaugi, atjauti moteriška komanda iš visų jėgų stengiasi pateisinti pacientės išsakytus lūkesčius.

Tad kaip atrodo kelias nuo pirmosios konsultacijos iki pooperacinio gijimo? „Konsultacijos metu aptariamos visos operacijos galimybės bei subtilybės, parodomi galimi operacijos rezultatai. Apsisprendusi dėl operacijos, moteris užsirašo jai, pasirinkusi sau patogų laiką. Operacijos dieną su paciente dar kartą pasikalbama ir aptariamos visos operacijos galimybės. Operacijos atliekamos bendrinėje nejautroje”, – sako I.Guogienė.

Nors po procedūros stipraus skausmo paprastai nejaučiama, pacientėms paskiriami vaistai nuo skausmo, jei tokių vis dėlto prireiktų, taip pat nuodugniai paaiškinamos visos rekomendacijos. „Ligoninėje praleidžiama para laiko, o paskui išleidžiama namo tolimesniam gijimui. Pirmasis vizitas apžiūrai skiriamas praėjus savaitei po operacijos, o vėliau susitinkame su paciente po 1, 3, 6 ir 12 mėnesių“, – įprastas pooperacines praktikas vardija gydytoja.

Organizatorių nuotr./Plastinės-rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja dr. Inga Guogienė
Organizatorių nuotr./Plastinės-rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja dr. Inga Guogienė

Paklausta, ką įvardytų svariausia priežastimi lytinių lūpų plastinei operacijai ir makšties atnaujinimo procedūrai rinktis būtent jos komandą klinikoje „Fi Clinica“, įvardija ne tik labai svarbų moteriai komfortą, patiriamą moteriškame gydytojų kolektyve. „Mūsų „Fi Clinica“ komandos stipriausi privalumai – aukštas profesionalumas, didžiulis atsakingumas bei darbštumas“, – sako ji.

Susisiekti su „Fi Clinica“ galite:

+37062688838, [email protected]

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką