15min be reklamos
2022 12 09, 14:39

Algimanta Žukauskienė – apie 70-ąjį jubiliejų, dovanas ir laimę gyventi ypatingu laiku

„Seniai praėjo tie gimtadieniai, kai būdavo didelė šventė ir tau, ir draugams. Dabar – tik dar viena data, ir tiek“, – mosteli ranka žurnalistė, legendinė naujienų laidos „Panorama“ vedėja, vienas pirmųjų lietuviškų reklamos veidų Algimanta Žukauskienė, net ir po kelių mėnesių vis dar sulaukianti sveikinimų 70-ojo jubiliejaus proga.
Algimanta Žukauskienė
Algimanta Žukauskienė / Žurnalo „Legendos“ viršelis

Visgi kaip pasitikote tokį jubiliejų?

Švenčiau net kelis mėnesius – vis plaukė sveikinimai. Buvusi „Panoramos“ režisierė Aldona Bugvilionienė dabar paskambinusi vadina mane Agentu 007 (juokiasi). Baigiamuoju jubiliejaus akcentu tapo kelionė su dukra Monika keltu į Stokholmą – čia jos dovana. Švedijoje esu buvusi tik kartą: į Gotlando salą su draugais tada plaukėme jachta. Norėjosi save išbandyti...

Įsivaizduokit, susimetėme: du mažamečiai kolegės Birutės Kierienės vaikai, ji su vyru, poetas Antanas A. Jonynas su sūnumi ir aš. Ir kapitonas. Buriuoti bandęs tik Antano sūnus – Galvės ežere, Trakuose... Į priekį dar sekėsi neblogai, nes oras pasitaikė geras. Buvome griežtai paskirstyti budėti ir dieną, ir naktį. O grįžtant atgal kilo audra – nejuokinga.

Daugiau niekada nebenorėjau su jachta keliauti. Aš greitai pasiduodu visokioms avantiūroms, paskui, jei ir gailiuosi, trauktis nebūna kur.

Daug kam jūs – „Panoramos“ legenda visiems laikams.

Neseniai turguje net tokį nepatogumą patyriau. Perku iš jaunos mergaitės pomidorus Šeškinės turgelyje. O šalia senukas prekiauja. Jis jai: „Ar žinai, vaikeli, kas iš tavęs pomidorus perka?“ Mergaitė galvą nuleidusi, išsigandusi... „Taigi čia – Žukauskienė, „Panoramos“ vedėja!“ – iškilmingai praneša. Man taip nepatogu pasidarė: ta mergaitė turbūt dar nė gimusi nebuvo, kai mano vedama „Panorama“ ėjo (juokiasi).

Ne aš legenda. Tai man teko laimė gyventi ypatingu laiku ir tarp žmonių legendų. Esu labai dėkinga gyvenimui, nes ne kiekvienai kartai duota šitiek patirti: ir politinių virsmų, ir tokią didžiulę svarbių įvykių gausą. Atsidūrei toje vietoje tuo laiku ir, žiūrėk, jau esi bangos išmestas į paviršių.

Visas interviu – naujausiame „Legendų“ numeryje.

Žurnale taip pat skaitykite:

  • Interviu su baleto scenoje anksčiau karaliavusiu Petru Skirmantu, padedant mamai užauginusiu du sūnus ir prieš dvejus metus jos netekusiu. „Tušti namai – vis dar neįprasta būsena, ne visada juose norisi būti..., – sako garsus baleto artistas. – Šiandien gyvenu taip, bet juk niekada negali žinoti, kas dar gali nutikti!“
  • Intriguojantį istorinį pasakojimą apie sovietmečiu pradingusį Šančių karalių Sergejų Fanstilį – vieną turtingiausių Laikinosios sostinės piliečių, gimusį Žemuosiuose Šančiuose, vieną pirmųjų nuosavo automobilio vairuotojų, savanorį ir mecenatą, beveik dešimtmetį prasislapsčiusį nuo sovietų valdžios.
  • Pokalbį su menininke Aleksandra Jacovskyte, nostalgija persmelktose nuotraukose įamžinusią 1964-1993 metų Vilnių, garsius menininkus ir sau artimus žmones.
  • Taip pat straipsnius apie vieną garsiausių Lietuvoje gyvenusių filosofų Levą Karsaviną, kurio biografiją mėginta ištrinti iš istorijos; apie garsius kūrėjus – totalitarinių režimų liokajus; apie daugybę amžių žmonijai kasdienybę praskaidrinančias žaidimo kortas, galinčias ir sugriauti gyvenimus; apie Amerikos glamūro karalių Liberace, kurio sceninis įvaizdis įkvėpė Freddie Mercury, Eltoną Johną ir Michaelą Jacksoną; apie iš mados niekaip neišeinantį korsetą ir daug kitų dėmesio vertų pasakojimų.

Žurnalą „Legendos“ galite įsigyti prekybos vietose arba užsiprenumeruoti. Daugiau informacijos ČIA.

Žurnalas „Legendos“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką