15min be reklamos
2017 01 03, 18:36

Alkoholio ir mėsos atsisakiusi Beata Tiškevič: „Nesu geresnė už kitus, nesu ir blogesnė“

Aktorė, televizijos laidų vedėja Beata Tiškevič pusę metų neragavo alkoholio, be šampano taurės rankose ji sutiko ir 2017-uosius metus. 15min B.Tiškevič pasakojo, kad atsisakyti alkoholio jai buvo visai nesunku, ir toks sprendimas lėmė daug vien tik teigiamų pokyčių.
Beata Tiškevič
Beata Tiškevič / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pirmiausia apie tai, kad jau pusmetį neragavo alkoholio, B.Tiškevič pasidžiaugė „Facebook“ tinkle. Čia aktorė rašė:

„Džiaugiuosi, kad alkoholio neragavau jau daugiau nei pusmetį, Naujuosius sutikau be jokios minties išplempti šampano. Viskas vyksta labai natūraliai ir organiškai, nes mano tiesiog sąmonė atprato ir jai alkoholis nebeegzistuoja. Nepastebiu, kai žmonės aplink geria, tik dar truputį erzina, kai prisigeria. Dėl to stengiuosi tokiose draugijose neužsibūti. Naujųjų metų pradžia yra labai palanki tokiems eksperimentams – net jei geriate ne daug, tik kartais, tik vyno, pabandykite išvis negerti. Jokių didelių pokyčių nepastebėjau, tik tai, kad šeštadieniai yra daug žvalesni, turiu daugiau energijos, daug aiškiau jaučiu savo emocijas ir turiu glaudesnį ryšį su pačia savimi, neįsijungiu į blevyzgojimo pokalbius, kurių ryt niekas neatsimena ir nepridaliju pažadų, kurių vėliau gailiuosi. Alkoholis, kaip ir mėsa, labai apsunkina organizmą ir labai džiaugiuosi, kad to atsisakiau. Next step – cukrus (bet tam reikės jau laaabai didelių pastangų). Sveikinu tuos, kurie 2017 sutiko blaivūs!“

TAIP PAT SKAITYKITE: Naujųjų sutikimas – be alkoholio: kurios žvaigždės švenčia blaiviai?

15min B.Tiškevič pasakojo, kad atsisakyti alkoholio jai nebuvo sunku, nes iš tiesų jo niekad nemėgo.

Labai įdomu – kodėl mes neleidžiame gerti vaikams? O patys prie jų geriame pabrėždami, kad „tau dar negalima, tu dar mažas, kai užaugsi – galėsi“. Suaugti = galėti vartoti alkoholį

„Man gal daug lengviau atsisakyti alkoholio, nes man jis niekad nebuvo skanus. Gal tik kokie pora saldžių gėrimų buvo visai pakenčiamo skonio, o visa kita – reikdavo prisiversti. Kam? Nes visi vartoja, nes šventė, nes norisi būti toje pačioje atmosferoje su kitais žmonėmis, nes nemąsčiau per daug apie tai. Tuo pačiu aplink mačiau daug žmonių likimų, kuriuos griauna ir gremžia alkoholis. Matydavau, kaip tikri intelektualai pradeda blevyzgoti nesąmones prigėrę, arba kaip man labai artimi žmonės pralinksmėja, atsipalaiduoja tik išgėrę“, – pasakojo aktorė.

Ji stebisi šalyje klestinčia alkoholio vartojimo kultūra. „Labai įdomu – kodėl mes neleidžiame gerti vaikams? O patys tuo pačiu metu prie jų geriame pabrėždami, kad „tau dar negalima, tu dar mažas, kai užaugsi – galėsi“, kokia asociacija jų galvoje susiriša su buvimu suaugusiu? Suaugti = galėti vartoti alkoholį. Taip ir atsiranda tie išprotėję nepilnamečių vakarėliai su daug alkoholio, apsinuodijimais ir kitom liūdnom pasekmėm. Mes patys tai sukuriame, patys gerdami, o jiems drausdami“, – svarsto Beata.

Mes įdomiai kalbėjomės, kai staiga aš pajutau, kad silpsta pojūčiai. Nejaučiu to žmogaus, viskas lyg tolsta. Supratau, kad toks yra alkoholio poveikis. O aš gi noriu jausti.

Pasakodama apie save ji tikina anksčiau niekad nevartojusi daug alkoholio, tačiau jo poveikį jausdavusi stipriai: „Ilgą laiką kankinausi nuo migrenos, o išgėrus vyno, migrena pasirodydavo tuoj pat. Aš tiesiog pajusdavau, kaip galvoje viskas lyg išdžiūsta ir pradeda stipriai smilkinius spausti. Valgydama niekad nevartojau alkoholio, nes jis man ten netinka, tai nebuvo sunku. Ir poilsis man niekad nesisiejo su alaus skardine rankoje, nes jo ir nemėgau.“

Kas konkrečiai lėmė sprendimą daugiau alkoholio taurės nekelti?

„Vieną dieną sėdėjau su žmogumi, gurkšnojau martinį, mes įdomiai kalbėjomės, kai staiga aš pajutau, kad silpsta pojūčiai. Nejaučiu to žmogaus, viskas lyg tolsta. Supratau, kad toks yra alkoholio poveikis. O aš gi noriu jausti. Kasdien noriu jausti, nenoriu slopinti nei jausmų, nei emocijų.

Tam, kad daryčiau kvailystes ir krėsčiau nesąmones, man alkoholio nereikia. Ir taip smagu. Tad nusprendžiau padaryti eksperimentą – kadangi ir taip retai geriu, tai gal tada išvis negerti? Ir nė nepastebėjau jokių trukdžių! Mano artimiausia aplinka alkoholio irgi nelabai vartoja, arba labai retai, iš kitų žmonių sulaukiu tik supratimo, kai atsisakau, dažnai pasidomi, pasako, kad ir patys galbūt ateity norėtų atsisakyti“, – sako Beata.

Vis dėlto ką tik visas pasaulis atšventė Kalėdas, taip pat – Naujų metų šventę, kuri daugeliui be šampano rankose tiesiog neįsivaizduojama... Nejau B.Tiškevič nekilo pagunda ją čiupti?

„Naujųjų metų naktis buvo puiki tuo, kad kitądien prabudau anksti, jaučiausi pailsėjusi, žvali ir galėjau važiuoti imtis vandens procedūrų“, – šypsosi Beata.

Klausimai sau

Atsisakyti alkoholio ji ragina ir kitus. Ypač tuos, kurie jau spėjo apie tai pagalvoti, tik galbūt iki šiol nesiryžo.

„Manau, kad tai – kiekvieno žmogaus reikalas. Nesu geresnė už kitus dėl to, kad nevartoju, nesu ir blogesnė. Man taip geriau gyventi. Jeigu jūs irgi apie tai susimąstote, galbūt reikėtų atsakyti sau į klausimą: kodėl aš vartoju alkoholį? Kuo jis man padeda, kuo jis praturtina ir papildo mano gyvenimą? O gal atsisakius jo, sugriūtų labai daug melagingų ryšių, kurie buvo palaikomi tik blevyzgomis prie taurelės? Gal pagerėtų sveikata, požiūris į save, į savo gyvenimą? Net ir finansinė padėtis pagerėtų? Gal tai pastūmėtų atrasti kitokių laiko praleidimo būdų? Žygius gamtoje, sportą? Kitus žmones, kurie tuo metu, kai kiti sėdi bare, jie veikia kažką kito? Ką jie veikia? Labai įdomu atrasti tokių naujų dalykų“, – pokalbį baigia B.Tiškevič.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką